yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  1. Hepimizin bayramı mübarek olsun :) ama üstte de yazıldığı gibi hiç o eski tadı yok bayramların,heleki büyükler öldükten sonra herkes çil yavrusu gibi dağılıyor.kimi tatilde kimi hiç umursamıyor...

  Çocukluğumun bayramlarını arıyorum ya o kalabalık sofrayı,misafir çocuklarıyla oynamayı,kuzenlerle bir araya gelmeyi :/

  24 eylül 2015 11:47

  2. Bayram ziyaretlerine eksik gittiğimiz şu 12 yıldır bayramlar bayram değil benim için.

  1 temmuz 2016 05:37

  3. Bayramlardan nefret ederim. Hiçbir bayramda yeni kıyafet ve ayakkabısı olmamış bir çocukluğum oldu. Hiç unutmam ; ilk okul yıllarında annem ve yengem ile arife günü pazara gitmiştik. Bizden bile fakir olan çok çocuklu yengem benimle akran çocuklarına birer tane bordo kadife pantolon almıştı. Ben de çok istemiştim. Annem bana almamıştı, alamamıştı. Ağlayarak eve kaçmıştım. 1 saat falan odamda ağlamışımdır. Ondan sonra ileriki yaşlarımda da bayramlarım pek parlak geçmedi. Orta okul ve lise dönemimde bile koca kız olmuşken bayramlarda sokağa çıkmaz, uyuyor ya da hasta numarası yapardım. Eve gelen misafirlerin önüne bile çıkmaz, bayramlarını kutlamazdım. Utanırdım. Bayram ikramlarımız bile olmazdı çünkü. Yoksullukla geçen çocukluğumda bile normalde nasıl olması gerektiğini bilirdim, o yüzden her bayram benim için kötü bir gün olurdu.

  4 temmuz 2016 23:34


  4. bayram güzel de şu dakika başı öpüşme, bayramlaşma adı altında mıç mıç olma durumu yok mu işte bu sıcakta o hiç çekilmiyor ya. soğuk nevale değilimdir ama öyle görünüyorsam yapabileceğim bir şey de yok. hadi bugün bayram susalım, yarın da bayram dayanalım derken sayılı gün de olsa bu böyle geçmiyor yani. bu arada cümleten herkese iyi bayramlar :)

  25 haziran 2017 16:31 18 ağustos 2017 14:30

  5. bayramdan zaten haz etmezdim dün oğlumun ölümü, geceden beri uykusuzlukta mücadelem de eklenince sevmiyorum. Şu an yanımda olsaydı benim yanımda olsaydı belki bayram daha anlamlı gelebilirdi ama değil, hiç anlamlı değil.

  Whatsap'tan atılan mesajlardan daha çok, çocuğumun vefatı için mesajlar alıyorum.. hiç biri kötü niyet değil hepsi destek amaçlı ama en azından normal herkese gelen mesajları tercih ederdim böylece oğlum ölmemiş onunla film izlerdik..

  25 haziran 2017 17:20

  6. Birkaç sene öncesine kadar çok severdim bayramları, bütün kuzenlerimle görüşmek falan hoşuma giderdi (sadece anne tarafından bahsediyorum çünkü baba tarafıyla hiçbir zaman yakın olmadım) son iki üç senedir çok samimiyetsiz bir ortam olduğunu farkettiğimden beri bayram bitse de kurtulsak diye bakıyorum. Annem bu duruma üzülüyordu neden böyle düşünüyorsun diye ama o da biraz biraz farkında olmaya başladı aslında sırf bayram adı olduğu için görüştüğümüzün. Yılda iki kere bilemediniz anneler gününde anneannemi görmeye teşrif etmek isterlerse üç kere görüştüğümüzü keşfettim. Normalde kimse kimseyi arayıp sormuyor, nasıl olduğundan haberleri olmuyor çünkü.İnstagram facebook kullanan varsa ancak ordan haber alabilir, yoksa sıfır.

  20 ağustos 2018 23:04

  7. Bayram Gününe Barış manço'nun bugün bayram şarkısını dinleyerek başlayıp, gönülleri kadar cepleride zengin akrabalarımdan üç beş para kopardığım ve kendimi dünyanın en zengini hissettiğim günler geldi aklıma.

  Çikolatanın saltanatı parayı buluncaya kadardı.(gizlinot: Swh)

  20 ağustos 2018 23:14 20 ağustos 2018 23:15


  8. Küçükken özenli giyinirdik beyaz dantelli çoraplar,çiçek desenli elbiseler. Heyecanlıydık ama şimdi o heyecan bitti ya da çocuklukta kaldı. Şimdi duraga gelen bir aile gördüm üç çocukta güzelce giydirilmiş hoplaya zıplaya annelerinin ellerini tutuyorlar. Bazen keşke herşey herkes aynı kalsa diye düşünüyorum. İyi bayramlar güzel insanlar

  21 ağustos 2018 14:01

  9. Bayramlarda şeker toplayan çocuklar, özenilmiş giysiler eskisi gibi yok malesef. Bayramlarımız bizi bir araya getiren özel günler. Eskisi gibi değil ve bu durum beni yaralıyor.

  Keşke tüm ailenin birlikte olduğu misafirlerin evleri doldurduğu günlerimize geri dönsek. Ve hepinize iyi bayramlar süslü sözlük ailesi :)

  21 ağustos 2018 14:59 21 ağustos 2018 15:00

  10. gereksiz samimiyetlere girilen, benim için olmasa da olur dediğim olay.

  21 ağustos 2018 18:00