yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (10)
  • medya (2)

  1. Siyah rengini kullanıyorum. Çok yumuşak bir kalem değil. Simsiyah bir rengi var. Söylenenler kadar varmış açıkçası beklentim yüksekti ve beklentimi karşıladı. Hiç akmıyor. Gözümden kazıyarak çıkartsam yeri o kadar zor çıkıyor. Tek eksisi bu benim için.

  17 mart 23:55

  2. siyah ve kahverengi renklerini edindiğim muazzam göz kalemi. akmıyor kokmuyor , sabah sürüp gün içinde uyuyup uyanmama rağmen bile yayılmadan hafifledi sadece akşam. silinirken bile çirkin silinmiyor yani. bu fiyata alabileceğiniz en güzel kalemlerden biri.

  1 nisan 10:12

  3. Gratis'ten 7,90₺ ye 198 copper rengini aldım. Asansörlü oluşu ile kalem açma derdi yok. Bu özelliğini beğendim. Sürdükten sonra sabitleniyor. Ben sürüp dağıtmayı seviyorum. Hemen dağıtınca sıkıntı olmuyor. Sabitlenince silinmesi biraz zor. Ben performansinin bu kadar iyi olabilecegini tahmin etmemiştim. Mac teddy'nin gerçekten daha kalıcı ve kaliteli muadili diyebilirim. muadil olarak önerilenleri alır sonra beğenmeyip aslını da alan biri olarak teddy'den daha fazla beğendiğimi ifade edebilirim. Bir tek önerim, arkasına kalem ucunu sivriltmek için plastik bir açacak koyabilirlerdi. Dediğim özellik Rimmel markası asansörlü kalemlerinde var. Ancak bunun için eksiklik diyemeyeceğim. Sadece bir öneri. Made in germany yazıyor benim aldığım kalemin üzerinde. Çok memnunum.

  1 nisan 10:31

  4. bunun copper rengini daha kimse keşfetmeden önce almıştım. baya da severek kullanıyordum. sonra baktım bütün bloggerlar övmeye muadil göstermeye başladı. gerçekten çok kalıcı. rengi de güzel bir bakır kahve. bu kalemi ne zaman sürdüysem göz makyajın çok güzel olmuş diyorlar oysa ki yaptığım tek şey katlanma bölgesine mac harmony geçip bu kalemi sürmek.

  1 nisan 15:38 1 nisan 15:57

  5. 399 dark berry rengini satın aldığım göz kalemi.

  Çok güzel bir rengi var, ben elaya dönük kahverengi gözlüyüm ve bu tarz bordo - mürdüm-mor renkleri gözüme çok yakıştırıyorum. Asansörlü yapısı var, kullanımı kolay. Ucu sağlam görünüyor, bu tarz kalemlerde kırılma sorunu çok yaşıyorum genelde ama bu kalemde böyle bir sorun yaşamadım.

  Ama sorun şu ki bu kalem benim alt kirpik diplerimde çok parça parça olup dökülme yaptı. Hatta bir parçası gözümün içine girdi, rengi de bordo gibi olduğu için gözüm kanadı sandım. Aynı günün akşamı üst kirpik dibimde kaşıntı ve ufak bir şişlik oldu. Hijyenik sebeplerden olduğunu düşünmüyorum kapalı ambalajı vardı, ilk ben açtım. Sanırım benim gözüme pek uygun bir kalem değil. Eğer bu sorunu yaşamasaydım başka renklerini De kesinlikle alırdım. Çok hassas gözleriniz varsa dikkatli kullanın derim.

  ilgili medya:
  2
  9 nisan 19:27

  6. Bende kahverengi göz kalemi ihtiyacım varken 198 copper rengini denemek istedim ve bayıldım.Gerek rengi,gerek kalıcılığı olsun uygun fiyatlı göz kalemi arayışıma son verdi. En kısa zamanda siyahını da denemek istiyorum.

  12 nisan 16:12

  7. Rengi ve kalıcılığı harika.Çok çabuk kuruyor ve hiç dağılma yapmıyor.Asansörlü oluşu kullanım açısında çok rahat.

  17 ağustos 22:32 20 ağustos 19:00

  4

  8. Mac-teddy göz kalemi muadili olarak gösterildiği ve aşırı uygun fiyatlı olduğu için copper rengini edindiğim kalem. 

  Teddy'i uzun süre kullanma şansım olmadığı için çok fazla karşılaştıramayacağım fakat renk benzerliği başarılı olmuş. İçindeki ışıltıların gözde duruşunu çok beğendim. Makyaja özenilmiş bir hava katıyor. Lakin Rimel sürdüğümde (kahverengi de olsa) kalem biraz kayboluyormuş gibi hissediyorum. 

  Ambalajını kaliteli buldum, benimle 2 yolculuk esnasında ezilme tehlikesi ile yolculuk yaptı ama hala sağlam. Birkaç sene önce flormar kalemim aynı şartlar altında iki yerden kırılmıştı. 

  Gün içindeki akmama performansı ise orta seviye. Sıcak/soğuk fark etmeksizin gün içinde alt kirpik diplerime döküldüğü için temizlemem gerekiyor. Bir miktar da solma gözlemliyorum, sabah sürdüğüm şekliyle pek kalmıyor. Tondan bağımsız, sadece kahverengi göz kalemleri açısından bakıldığında kiko'nun kalemleri daha az akıyor. 

  Özetlemek gerekirse, uygun fiyatlı, güzel renkli bir göz kalemi lakin kalıcılığı geliştirilebilir. 

  20 ağustos 15:25

  9. Copper ve dark berry renklerine sahibim. Rengi ve ışıltısı çok güzel, Göz üstünde yalancı eyeliner gibi ya da hafif dağıtarak kullanıldığında gayet güzel görünüyor. Kalıcılığı da fiyatına göre hiç fena değil. Uygun fiyatlı göz kalemi ihtiyacı olanlar değerlendirebilir.

  Edit: dark berry'i unutmuşum, ekledim.

  20 ağustos 18:46 20 ağustos 18:48

  5

  10. siyah rengini kullandım bayadır alıp denemek istiyordum anca bulabildim

  görkem karman sağolsun o övdüğünden beri beaulis twist it kalemlerinden asla bulamadım ben 

  siyahlığı çok güzel gün içinde asla akmıyor tüm bloggerların övdükleri kadar varmış

  sabitlendikten sonra yerinden oynamıyor ama sabitlenene kadar dağıtabilirsiniz

  yapısı da güzel bence sert değil bir kaç rengini daha almayı planlıyorum

  çift fazlı temizleyiciyle kolayca temizliyorum ama sadece micelsuyla çıkarmak zor gözlerinizi tahriş edersiniz. fiyatı indirimde 7₺ indirimsiz de 11₺ ♥️

  suda çıkıp çıkmamasını deneyip editleyeceğim

  20 ağustos 20:30