yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • oylar (56)
  • medya (8)
  5

  1. iki hafta önce 198-copper rengini aldım. içinde hafif parıltılar olan kahverengi bir kalem. günlük kullanım için çok uygun olduğunu düşünüyorum. bende akma vs olmadı üst kirpik dipleri ve alt kirpiklere de çok az şekilde kullanıyorum.

  *mac teddy kaleme muadil gösterilmiş. elimde o olmadığı için bilmiyorum. görsel ekleyeceğim.

  *güncel fiyatı 12tl

  *görsellere içerisindeki parıltılar belli olsun diye flaşlı görsel de ekledim.

  ilgili medya:
  3
  11 mart 2019 21:52

  2. Siyah rengini kullanıyorum. Çok yumuşak bir kalem değil. Simsiyah bir rengi var. Söylenenler kadar varmış açıkçası beklentim yüksekti ve beklentimi karşıladı. Hiç akmıyor. Gözümden kazıyarak çıkartsam yeri o kadar zor çıkıyor. Tek eksisi bu benim için.

  17 mart 2019 23:55

  3. siyah ve kahverengi renklerini edindiğim muazzam göz kalemi. akmıyor kokmuyor , sabah sürüp gün içinde uyuyup uyanmama rağmen bile yayılmadan hafifledi sadece akşam. silinirken bile çirkin silinmiyor yani. bu fiyata alabileceğiniz en güzel kalemlerden biri.

  1 nisan 2019 10:12


  4. Gratis'ten 7,90₺ ye 198 copper rengini aldım. Asansörlü oluşu ile kalem açma derdi yok. Bu özelliğini beğendim. Sürdükten sonra sabitleniyor. Ben sürüp dağıtmayı seviyorum. Hemen dağıtınca sıkıntı olmuyor. Sabitlenince silinmesi biraz zor. Ben performansinin bu kadar iyi olabilecegini tahmin etmemiştim. Mac teddy'nin gerçekten daha kalıcı ve kaliteli muadili diyebilirim. muadil olarak önerilenleri alır sonra beğenmeyip aslını da alan biri olarak teddy'den daha fazla beğendiğimi ifade edebilirim. Bir tek önerim, arkasına kalem ucunu sivriltmek için plastik bir açacak koyabilirlerdi. Dediğim özellik Rimmel markası asansörlü kalemlerinde var. Ancak bunun için eksiklik diyemeyeceğim. Sadece bir öneri. Made in germany yazıyor benim aldığım kalemin üzerinde. Çok memnunum.

  1 nisan 2019 10:31

  5. bunun copper rengini daha kimse keşfetmeden önce almıştım. baya da severek kullanıyordum. sonra baktım bütün bloggerlar övmeye muadil göstermeye başladı. gerçekten çok kalıcı. rengi de güzel bir bakır kahve. bu kalemi ne zaman sürdüysem göz makyajın çok güzel olmuş diyorlar oysa ki yaptığım tek şey katlanma bölgesine mac harmony geçip bu kalemi sürmek.

  1 nisan 2019 15:38 1 nisan 2019 15:57

  6. 399 dark berry rengini satın aldığım göz kalemi.

  Çok güzel bir rengi var, ben elaya dönük kahverengi gözlüyüm ve bu tarz bordo - mürdüm-mor renkleri gözüme çok yakıştırıyorum. Asansörlü yapısı var, kullanımı kolay. Ucu sağlam görünüyor, bu tarz kalemlerde kırılma sorunu çok yaşıyorum genelde ama bu kalemde böyle bir sorun yaşamadım.

  Ama sorun şu ki bu kalem benim alt kirpik diplerimde çok parça parça olup dökülme yaptı. Hatta bir parçası gözümün içine girdi, rengi de bordo gibi olduğu için gözüm kanadı sandım. Aynı günün akşamı üst kirpik dibimde kaşıntı ve ufak bir şişlik oldu. Hijyenik sebeplerden olduğunu düşünmüyorum kapalı ambalajı vardı, ilk ben açtım. Sanırım benim gözüme pek uygun bir kalem değil. Eğer bu sorunu yaşamasaydım başka renklerini De kesinlikle alırdım. Çok hassas gözleriniz varsa dikkatli kullanın derim.

  ilgili medya:
  1
  9 nisan 2019 19:27

  7. Bende kahverengi göz kalemi ihtiyacım varken 198 copper rengini denemek istedim ve bayıldım.Gerek rengi,gerek kalıcılığı olsun uygun fiyatlı göz kalemi arayışıma son verdi. En kısa zamanda siyahını da denemek istiyorum.

  12 nisan 2019 16:12


  5

  8. Normalde hiç göz kalemi kullanmayan biriydim fakat aldığımdan beri her makyaj yapışımda kullandım 198/copper rengini. Far sürmediğim günlerde de hafif bir şekilde  kirpik diplerime geçiyorum. Son bir haftadır da siyahı için mağazaları dolaşıyorum ve ne kahverengi olanı ne de siyah olanı hiçbir yerde bulamıyorum. 

  14 nisan 2019 00:30

  9. bugün siyah rengini aldım kalıcılık konusunda katılıyorum ama benim gözümde alerji yaptı sürdükten sonra gözlerim çok yandı, kaşındı ve sulandı. gözleri benim gibi alerjik olanlar dikkatli olsun derim.

  3 mayıs 2019 23:02

  5

  10. Kahverenginin çok methedildiğini duyunca hemen gittim ben de bir tane kaptım.Ürün biraz sert o yüzden ben far sürdükten sonra ürünü rahatça uygulayamıyorum sanırım yumuşak ürünleri daha çok sevdiğimden fakat kalıcılığı çok iyi ve ürünün rengi de gerçekten çok güzel.Göz üstüme kullanıyorum bu kalemi yarım eyeliner çekmiş efekti yaratıyorum ve pembe makyajlarla çok uyumlu oluyor.Sert bi yapısı olduğu için uzun süre gidecekmiş gibi durması da bir artı tabii ki.Bir tahrişe veya hassasiyete sebep olmadı,bittikçe alırım :)

  17 mayıs 2019 00:18