yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Dün akşam itibariyle bitirdiğim dizi. Şahsım adına şunu söyleyebilirim ki ben pek beğenmedim. Evet konu değişik sonu süprizli ama ilk 3 bölüm sıkıldım. Yavaş gidiyor dizi. Bir de sanırım herkes çok övünce aşırı beklentim oldu ondan biraz da beğenmedim. 

  Ukte (yazar: Lila s) 

  Bundan sonrakiler spoiler olacak

  ----spoiler------

  İlk olarak astral seyahat o kadar kolay mı? Hemen parmak sayınca oluyor mu? Bu bana biraz zorlama geldi. Uyuşturucunun bu kadar ön planda olması da beni biraz rahatsız etti. Bir de louise in her şeye bu kadar karışması bana biraz zorlama geldi işine baksana sen dosyaları çalıp kadına vermek de nedir? Son 20 dakikaya kadar da ne olacak diye bekliyorsun bir şey anlamıyorsun bence dizinin her bölümünden keyif alınmalıdır.

  -----spoiler----- 

  Edit: spoiler ekleme

  27 şubat 2021 13:44 27 şubat 2021 13:51

  2. Yeni bitirdiğim, psikolojik mini dizi. Öncelikle dizinin herkes tarafından sevileceğini sanmıyorum hatta çoğunluğun sevmeyeceğini düşünüyorum, haklılar çünkü dizi aşırı yavaş ilerliyor çok durağan, 6 bölümde işlenmek için konu kısa yada bu konu 4 bölümde biterdi en fazla ama gizemi arttırmak için konu kısa tutulup aktarılışı uzatmışlar. Konu 3 kişi arasında dönüyor, karı-koca ve metres, bu kişilerin birbirleriyle yakınkaşmalarını ve psikolojik sorunlarını ele alıyor ve daha ilk bölümden herkeste bi terslik olduğunu anlıyorsunuz ki bu da diziyi sürdüren tek şey. David, louise ile eşini aldatıyor, eşi adele ise bir şekilde metres louise ile yakınlaşıyor ve dizi böyle başlayıp devam ediyor kısacası. Ben durağan, yavaş ilerleyen (gizlinot: Tabiri caizse bayık) dizileri, filmleri severim bu sebeple diziyi keyifle izledim. Dizi internette dile getirildiği gibi astral seyahate de merak saldırıyor insanı. Dizide en sevdiğim karakter ise adele oldu, çünkü hanımefendi aşırı sinsi ve gizemli, izlettiriyor kendini ayrıca çok da güzel kendisi. Son olarak dizi sürpriz sonla bitiyor ve tahmin etmesi zor, bence, sonunu.

  27 şubat 2021 14:36

  3. biraz önce bitirdiğim dizi. spoiler vermeden üzerine konuşması biraz zor o nedenle izleyecek kişilerin dizinin başlığında vs dolanmamasını, direkt izleyip, spoiler yemeden bitirmesini öneririm. benim şahsen beğendiğim bir dizi oldu. biraz you'ya benzettim ama you mantık hataları yüzünden sinirimi bozmuş bir diziydi. bunun mantık hataları o kadar gözüme batmadı, tabii ki var, ama rahatsız edecek ölçüde değil.

  --------spoiler---------

  diziyle ilgili tek bilgim sürpriz sonu bittiği idi. o nedenle kendi kendime sonunu izlerken tahmin edicem diye hırslandım (hırs yapmak için kral konu tebrikler nymph), her sahnede kafamdan teoriler üretiyorum. aslında dizi bize rob ilk astral seyahatini yaptığında ruhunun renginin mavi olduğunu göstererek ipucu veriyor. ben bunu görüp, allah allah adele'in ruhu şuan pembe değil ki mavi heralde rob'u çok sevdiği için, ruh eşi falan oldukları için ölünce ruh rengi ona geçmiş diye düşündüm :d gerçeği ayıkamadım. son bölümde rob adele'e beden değişiminden bahsettiği anda durumu da sonu da çaktım. hass**tir diye bağırdıktan sonra açık olan ağzımı dizi bitene kadar kapatamadım. o son benim böğrüme öküz oturttu.

  allahın belası rob, o ufacık bebeye acımadın mı sosyopat manyak? her şeye eyvallah da çocuk annesiz kalmaktan daha kötü durumda kaldı. annesiz kalsa daha iyiydi.

  adam'a mı üzüleyim, masum melek adele'e mi üzüleyim bilemedim. kadıncağız hem sırtından bıçaklanıyor en yakınım dediği arkadaşı tarafından, sevdiği adam elinden alınıyor, bir de sevdiği adamın ondan nefret edip, onu hep nefretle hatırlamasına neden olunuyor.

  dizide söylenmiyor ama bu david kesinlikle diplomasını açıköğretim psikoloji lisansı ile ya da online eğitim ile almış, başka açıklaması yok. insan anlar louise'in karakterindeki değişimi. eski kocası ve oğlu şıp diye farketti püh be.

  -------spoiler---------

  27 şubat 2021 15:07 4 mart 2021 01:04


  4. Geçen haftasonu bir günde bitirdim diziyi. Gizem türü dizileri sevdiğim için beğendim. Bana durağan da gelmedi. 10 üzerinden 6-7 falan bence izlenir.

  Yalnız pek de orijinal bir konu değildi. Çok abartıldı sürprizliymiş, ters köşeymiş, aman o neymiş o nasıl sonmuş öyle diye. Okuduğum yorumlar bu yöndeydi.

  2005 yapımı 'the skeleton key' filminden esinlenmenin ötesine geçilmiş. Herhalde bir ben izlemişim bu filmi fark eden olmamış. Aynı fikri alıp günümüzde daha popüler olan 'astral seyahat' fikriyle ısıtıp önümüze sunmuşlar.

  27 şubat 2021 15:53

  5. Spoiler olmadan yorumlamaya çalışacağım. Bence son iki bölüme kadar bir şeyler vaad ediyordu senaryo. Gerilimli hikayeleri oldum olası severim. Şaşırtıcı sonları çok severim. Bu mini dizide son iki bölüm aceleye gelip iyi işlenememiş bence. Sona odaklanmaktan kurgusu iyi yapılamamış ve seyredene saçma gelecek havada kalan noktalar olmuş. Güzel diziymiş diyecekken vasat kalmış diyorum o yüzden. Sondaki sürpriz güzel, tahmin edememiştim ben. Beğendiğim oyuncular Ewe Hewson-Adele ve Robert Aramayo-Rob. Rollerinin hakkını sonuna kadar verdiler. Bu arada ek bir bilgi olarak Ewe Hewson'ın Bono'nun kızı olduğunu öğrendim az önce. Karışık bir yorum olduysa kusuruma bakmayın, seyretmemiş olanları düşünerek açık vermek istemedim.

  28 şubat 2021 08:55

  6. Yavaş akan ama kolay izlenen, beğendiğim bir dizi. Açıkçası ben diziyi izleyemeye başlamadan önce doğa üstü ögeler taşıdığını bilmiyordum. Diziyi sadece psikolojik gelirim sanarak izledim (gizlinot: Asdfg) son bölümler benim için sürpriz oldu. Havada kalan çok nokta olsa da izlerken keyifli vakit geçirdim.

  ***spoiler***

  Eve Hewson o kadar iyi oynamış ki, Adele'in önceki ve sonraki halleri arasındaki farkı çok açık görebiliyorsunuz. Eskiden feminen ruha sahip, bolca gülen, dans eden kız sonra eril enerjiye sahip, donuk, keskin hareketleri olan birine dönüşüyor. David sevdiği kadın başka birine dönüşünce onu artık sevemiyor. Dış görünüşünüz ne olursa olsun önemli olan enerjinizdir sonucunu çıkarabiliriz buradan.

  Dizinin sonu beni çok üzdü. Tamam ters köşe, beklenmedik bir son ama tüm karakterlere aynı anda üzülmek çok koydu. Bir de yangın çıktığında Louise neden evin önünde uykuya daldı? Astral seyahatle ne yapabilirdi ki? Bu kısımlar benim için havada kaldı maalesef.

  ***spoiler***

  2 mart 2021 22:50 6 ekim 2021 23:29

  7. Sıcağı sıcağına yazayım, taze bitti. Bi kere çok ağır ilerliyor ilk bölümlerde çok sıkıldım. Bu yüzden x1,5 hızda izledim. Bi tuhaflık olduğu belli en başından ama tam olarak ne oluyo çözememiştim. sadece son iki bölümden keyif aldım. Ama sonunda şoke oldum diyebilirim. Hiç aklıma gelmezdi böyle bir son. sırf bu son hatrına izlemeye değer bence. 

  2 mart 2021 23:37


  8. Afişe dikkatli bakıldığında spoiler veriyor, son iki bölüm hariç durağan ilerliyor.

  3 mart 2021 16:07

  9. (bkz: aniden gelen saç kestirme isteği)ni tetikleyen dizi.

  16 mart 2021 14:32

  10. 1 günde bitirdiğim çerez dizi. çerez dediysem hafife almak için değil kısa diye söylüyorum yoksa çok iyi. Sonuna kadar sıkıntı ve meraktan çığlıklar attım son sahnede zaten bayılmışım. son bölümde çözülüyor baya beğendim. aferin.

  16 mart 2021 16:38

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar