yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (4)
  1

  1. Benefitin yüksek örtücülüğe sahip, Renk eşitleyici ve aydınlık verici olarak tanımladığı kapatıcıdır. Bir süre önce mor göz altlarım için kaliteli bir şey almak için sephoraya gittiğimde satış görevlisi tarafından bana önerildi. Orada denediğimde pembe alt tonlu olduğu için morluğumu güzel kapattı. Ama malesef sorun bundan sonrasında başlıyor. Kendisini tamamen çizgilere dolmaya adıyor. Göz altında çizgileriniz yoksa bile kendisi yoktan var edebilir. Bu benim için çok büyük eksi oldu. Bir ay kadar sabrettim, sürdükten sonra pudrayla sabitledim, öncesinde makyaj bazı sürdüm. Yine de aynadan çizgi çizgi göz altları el salladı. Bana bu ürünü tavsiye eden satış görevlisine de buradan sevgilerimi sunuyorum ki kendisine özellikle çizgilere dolmayan bir ürün önermesini istemiştim... 

  son olarak özetle kesinlikle parasını haketmeyen bir üründür. Kesinlikle tam gün denemeden satın almayın. 

  14 şubat 2020 16:06

  5

  2. 2017 yılında yurtdışında bir sephora'da deneyip aldığım ve 3 sene boyunca benimle ülke, şehir şehir gezen ve dün itibariyle resmen biten kapatıcıdır. hakkında girdi yazmayı atlamışım bugün farkedip başlığa bakınca bir önceki girdiye şaşırdım ama tabi her ürün herkes için iyi olacak diye bir şey yok. göz çevresinde uykusuzluk/stres sebepli morlukları olan bir kullanıcıyım. bendeki no:2 olanı. göz çevresi için düzenli olarak krem kullandığım için mutlaka krem üstüne sürmüş oluyorum makyaj yaparken. yoğun kıvamlı olan, full kapatıcı özellikli bir ürün. daha önce mac, bobbi brown vs ne varsa denedim. hepsi ya maske gibi durdu ki hiç sevmem ya da çizik çizik oldu, oksitlendi. zaten kapatıcılardaki en sinir olduğum sorunlar bunlar. güzel nemli cilde uygulayınca hem kapatması, aydınlatarak doğal durması hem de gün içinde akşama dek bozulmadan kalması ile benim için kullandığım tek kapatıcı oldu. yara izlerine de uyguluyorum, memnunum. tabii şu anda covid sebebiyle denemek mümkün değil, denenmeden alıması fiyatı itibariyle pek mantıklı olmayabilir.

  edit: ürünle ilgili tek eleştirim kavanozumsu kutusu. sürekli parmaklayarak kullanmak ve ürünün daha çok havayla temas etmesi hoşuma gitmiyor.

  9 ekim 2020 12:29 10 ekim 2020 14:29

  3

  3. Adında göz altı kapatıcısı izlenimi veren fakat benim göz altı dışında her yerde kullanabildiğim kapatıcı. 

  Hala satışta mı bilmiyorum ama benefit’in kalem şeklinde bir kaba sahip bir kapatıcı seti vardı, kendisinin mini boyuyla orada tanıştık. Çok fazla renk seçeneği olmaması bir eksi puan. 

  Yapısı bana göz altında kullanmak için fazla sert geldi. Çok derin çizgim olmamasına rağmen belirginleştirdiği için yaş aldım resmen. Göz altımda ilk ve son kullanışımdı, artık o bölge için likit olmayan kapatıcılara karşı temkinliyim. 

  İyi yanı ise sivilce ve yara izlerini harika kapatması ve yerinden oynamaması oldu. Oldukça dayanıklı ve bulaşmayan bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Lakin tekrar alacağımı zannetmiyorum. 

  9 ekim 2020 17:32


  4

  4. öncelikle bu zamana kadar kullandığım en kalıcı kapatıcı diyebilirim. kokusu hoş, diğer kapatıcılarla karşılaştırdığımda belirgin bir fark ortaya çıkarıyor. ancak ben sürümünün biraz zor olduğunu düşünüyorum, likit kapatıcılar bu yüzden ilk tercihim olacak her zaman. bir diğer eksi puanım da benefit ülkemizde maalesef çok fazla pahalıya satıldığı için

  10 ekim 2020 01:25

  5

  5. (gbkz: benefit boi-ing industrial strength kapatıcı) ve (gbkz: benefit Boi-ing Airbrush Concealer)'la sıklıkla karıştırılan kapatıcı. öncelikle şu konuya bir açıklık getirelim çünkü farklı başlıkların altına bilmeden yorum yapılabiliyor: bu (gbkz: benefit erase paste kapatıcı)'nın yerine sadece adı değiştirilerek çıkan bir kapatıcı. diğer iki kapatıcıysa hâlâ satışta ve dolayısıyla brightening'in bu kapatıcılarla bir ilgisi yok. sonrasında da likit formda cakeless çıktı bildiğiniz gibi.

  turuncu alt tonlu ve corrector şeklinde kullanıldığını okuduğum için morluklarımı kapatmayan tarte shape tape'in altına corrector niyetiyle sürmek için 3 numarasını almıştım. göz altlarım kuru ya da yağlı değil, normal. fakat çok yumuşak bir kıvamda olduğu için üzerine kapatıcı sürüp bir de üzerine süngerle yedirdiğinde sökülüp gidiyor.

  sonra tek başına sürdüğümde farkettim ki mu-az-zam bir kapatıcı. incecik, yumuşacık, nemli ve ful örtücülük. ne fırça, ne sünger. ne de üzerinden pudra geçmek falan yok. videolarında gösterildiği gibi parmağınızın ucuyla üründen alıp iki pıt pıt yapıyorsunuz ve bitti. pratikliğine aşığım. yakından bakıldığında bile kapatıcı olduğu belli değil. renkli bir krem sürmüşsün gibi, ciltle bütünleşiyor. bu kadar yumuşak formda ve nemli gösteren bir kapatıcının böyle bir kapatıcılıkta olabilmesi ve tüm gün gram oynamadan ve uçup gitmeden durabilmesi şa-ha-ne. kozmetikte tam anlamıyla beğendiğim çok ender ürün vardır, bu ürün de onlardan biri.

  uzunca bir süredir kullanıyorum, tarte shape tape'in ne kadar şişirmiş bir balon olduğunu bu ürünü kullanınca farkettim.

  fakat gelgelelim en önemli handikabına... renk skalası çok az. normalde 6 bizim ten rengimize göre de 4 rengi var sephora'da. ürünü deneme imkanım olmadığı için fotoğraf ve videolara bakarak 3 numarasını almıştım. 2 numara epey açık tenlilere uygun gibi gelmişti. fakat 3 numara da turunculuğu belirgin ve koyu oldu. bir tık açık olsa daha iyiydi ama 2 de fazla mı açık gelir bilemedim.

  ilgili medya:
  1
  10 ekim 2020 11:40 18 şubat 2021 02:18

  5

  6. Benefit'in eraser kapatıcısına göre bu ürün çok somon renginde yani corrector görevi görüyor diyebilirim bu yüzden gözaltımdan başka bir yere uygulamıyorum. Bende no.3 rengi var Gözaltına dolma yapmadı bende kalın yapıda olmasına rağmen ve corrector görevi gördüğü için de gözaltı morluklarımı çok güzel kapattı. ben beğendim biterse tekrar alırım 10 aydır kullanıyorum ama henüz dibini bile göremedim çok bereketli. Kryolan'ın spatula kapatıcı fırçasıyla uyguluyorum beautyblenderla uygulanınca hiç verim alamıyorsunuz ürünü emiyor. 

  ilgili medya:
  2
  4 şubat 2021 13:03 4 şubat 2021 13:06