yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  1. "insanlar nelerle uğraşıyorlar, ve yarın onunla bizim uğraşmayacağımızın en ufak bir garantisi yok... o yüzden insan büyük laflar etmemeli hayata dair, hayat emanet bize... Güzellikleri gibi imtihanları da... emanetlere hamdetmeyi bilmeli, hayırlısı diyebilmeli, güçlü ve sabırlı olabilmeli, çünkü yardım da, hafifleten de, çare de imtihanı verende."

  şu güzel cümleleri kuran çok güzel bir insandır kendisi. bu nasıl bir çelikten imandır? bedenimizin emanet olduğunu, bir gün toprak olacağını biliriz, biliriz ama bi yandan başımıza gelen en ufak bir olumsuzluğa isyan etmekte hiç çekinmeyiz.

  tırnağımız kırıldı mı günümüz zehir olur, tek tırnak yüzünden tüm tırnaklarımızı kısaltmak zorunda kaldığımız için tüm gün söyleniriz. hele ki bir parmağımız bileğimiz kolumuz kırılsa? şu işimi yapamıyorum, bu işimi yapamıyorum, hayatım zorlaşıyor diye yakınırız. hatta o kadar ileri gitmeyelim, rujumuz yüz üstü yere düşse, dünyalar başımıza yıkıldı sanarız.

  aklıma can yücel in şiiri geldi bak mesela, tam da bu konuya nasıl da cuk oturdu.

  ...

  Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.

  Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.

  Senin değillermiş gibi davranacaksın.

  Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın.

  ...

  burası bir imtihan dünyası, bunu farkında olanlara, beno'ya selam olsun.

  mevlana'nın bir sözüyle de bitirelim girdiyi.

  "zor diyorsun, zor olacak ki imtihan olsun."

  23 mayıs 2015 21:59

  2. Şu sıkıntılı günlerimde can sıkacak hiçbir şeyimin olmadığını, poizitif olmanın ve şükretmenin önemini ve insana sağladığı huzuru hatırlatan dünya tatlısı bir insan.Eşine yazdığı satırlar ve hastalığını anlatma şekli...yüreğime en çok dokunanlar da bunlar oldu.

  27 ocak 2016 19:53

  3. Eften püften derdini öpeyim denilebilecek sıkıntılarım olduğunda hemen beno'nun sayfasında buluyorum kendimi. Yaşama tutunmasına,umuduna,böyle güçlü bir şekilde hayata dört elle sarılabilmesine, kocası ile ilişkisine bakıp hayran kalıyorum, sonra da şükrediyorum halime.

  Ve sen güzel günleri en çok hakedenlerdensin beno. Umarım misafirin bir an önce gider, eşinle daha yaşayacağın nice güzel yılların olur..

  Şunu da eklemek istedim, çok hoş ve zevkli bir sayfası var, takip etmek hem göze hem ruha iyi geliyor.

  27 ocak 2016 20:26 27 ocak 2016 20:33


  4. İnstagramdan hayatımıza girmiş kişilerden biri. Tabii blogu da var ama instagram tam onun yeri.

  Neşeli, hayat dolu, sevgili dolu olduğu o kadar belli ki gerçekten postlarında samimiyeti çok net hissediliyor.

  Geçen yıl yakalandığı lenf kanserini neredeyse atlatmış olan ve bu süreci bi masal edasıyla takipçilerine sunan iyi kalpli benan. Üstelik artık kitap da yazmaya başlamış. Dört gözle bekliyorum.

  Farklı ve rengarenk sofra sunumlarını da çok beğeniyorum. Ev Dekorasyon konusunda da bana hiç ama hiç hitap etmeyecek kadar kalabalık ve rengarenk olmasına rağmen takip etmesi , izlemesi oldukça keyifli.

  Kendisi yüzünü göstermeyi tercih etmiyor. Ben değil kalbim önemli olan inancında sanırım.

  Kendisinin instagram hesabina girince bi çizgi filmin icindeymisim gibi hissediyorum. İyi ki böyle insanlar var diyorum.

  Kendisine bolca şifa diliyorum.

  24 mart 2016 00:49

  5. Hayata karşı bu kadar kırgın,öfkeli olmamamız gerektiğini,yaşamımızın iyi kötü sürprizlerle dolu olduğunu gösteren blogger ve instagram yazarı.Her postu içten,sımsıcak..Kalbime dokunuyor okudukça.Kanseri yollamış kendi ülkesine şimdilerde.Dualarımızı hiç eksik etmedik benokızdan

  24 mart 2016 03:02

  6. Teslimiyetine hayranım, hastalık dönemi ile ilgili yazdıklarını okuyunca cidden bu sabır ve teslimiyete şaşırıyorum.

  Maşalah, Allah her derde böyle yaklaşabilmemizi nasip etsin.

  24 mart 2016 13:59

  7. kendisini geçen sene daha hastalığını öğrenmeden sadece bir kaç gün önce takip etmeye başlamıştım.o zamanlar sunumları,enerjisi,mutluluğu,hastalığını kabullenişi çok hoşuma gitmişti ama sonra bir şeyler gözüme batmaya başladı.mesela mütevazi bulamıyorum ben belli ki zengin ve bunu insanın gözünün içine içine sokan ama bir yandan da dünyanın en mütevazi davranan insanı gibi.sonra din konusunda ciddi bir empoze(gizlinot: ay bu nası yazılıyo ) etme durumu var.snapchatte sürekli bir ayet paylaşması,bitmiş kahve fincanını çekip fala inanma falsız kal demesi falan benim zamanla aşırı gözüme batmaya başladı nedense.ha bir zamanlar ilk takip ettiğimde seviyordum ama şimdilerde takipten çıktım samimiyetine artık inanamadığım için.

  kendisi olur da bir gün buraları okursa umarım en yakın zamanda sağlığına tümüyle kavuşur.

  29 mart 2016 16:31


  8. Kalemi çok kuvvetli biri olduğu kesin, en kısa zamanda yazdığı kitabı okumak istiyorum. rahatsızlandığı dönemde ilk takip etmeye başlamıştım, o dönemlerde biz de böyle bir rahatsızlığı yaşıyorduk, onu çok iyi anlıyorum, Allah şifa versin. yorumlara bakıyorum da bence kimseye bir dayatması yok, beğenmeyen ya da paylaşımlarında zorlama gören takip etmesin. hem takip edip hem şikayet etmek çok doğru gelmiyor bana.

  13 haziran 2016 18:21 ed.14 haziran 2016 18:28

  9. bir rekora imza atarak trendyol linki paylasma konusunda ozge oktar’i bile gecti  Kendisini tebrik ediyor, uc hayirla unfollow’luyoruz. 

  23 ocak 2020 21:19

  10. yaklaşık 2 senedir takip etmiyorum. kansere yakalanmadan çok önceleri takip ederdim kendisini, sonradan kim ne dediyse kaleminin aşırı güçlü olduğunu sanmaya başladı. ergenlerin tumblrda yazmaya utanacakları tarzda bir yazım tarzıyla edebiyat yaptığını sanar oldu, itici geldiği için takibi bıraktım. yani iyi kötü bir gönderinin altını lafı güzafla satırlarca doldurabilen herkes kitap çıkarmak zorunda değil.

  aşırı pozitif insanları gerçek ve samimi bulmuyorum, yapay geliyor. benim takipten çıkma sebebim daha çok gereksiz uzun gönderi altı yazılarıydı. daha sonra yapaylığı ve dinimiz amin paylaşımlarının da beni rahatsız ettiğini farkettim.(gizlinot: evet sosyal medyada dini içerikli paylaşımdan hoşlanmıyorum)

  sonuç olarak tanım: ıvır zıvırlı yeni gelin sunumları yaptığı görsellerin altına sosyal medya oshosuymuşcasına uzun girdiler yazan Instagram fenomenisi.

  23 ocak 2020 23:46