yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (2)

  1. yıllar yıllar önce tanıştığım bir marka.

  bir arkadaş göz kalemleri akmıyormuş diye alıp iki rengini vermişti bana. yıllarca da kullandım. hala kahverengi göz kalemini ara sıra kullanıyorum. gözümde sabit duran nadir kalemlerden biridir.

  gel gör ki bu marka her yerde gördüğüm bir marka değil. bir iki kere farklı parfümerilerde rastlayıp şaşırmıştım.

  Beyu bir alman markasıymış. hatta artdeco'yu yapan firmadanmış. ben kendisini ucuz bir marka sanıyordum ama daha ortalama bir fiyat aralığı var.

  başka ürününü hiç kullanmadım ama göz kalemleri güzeldi. :)

  28 şubat 2014 15:14

  2. Allığını yıllar önce aldigim ve hala çok beğendiğim alman kozmetik markası.

  Pek göremiyorum ama bulursam farklı ürünlerini alicam

  17 eylül 2014 08:35 17 eylül 2014 09:38

  3. ankara'da pino parfümerilerde bulunabilen marka.

  yıllar önce izmir'deki bir parfümeri'den tırnak eti için kalem şeklinde bir yağını almıştım. pek memnun kalmamıştım, ama şimdi anlıyorum ki ben kullanmayı becerememişim. bir tane de kırmızı ruju var bende, onu da ankara'da almıştım. sürümü kolay, dudağı güzel nemlendiren bir rujdu. yine gidip görsem yine alırım.

  17 eylül 2014 08:48


  4. izmir'de hobi parfümerilerde bulunan marka.

  17 eylül 2014 09:18

  5. gratise gelse de rahatça denesek dediğim alman markası. özellikle ojelerinde zararlı madde bulunmayışı dikkatimi çekti. online alışveriş sitelerinde görüyorum ama görerek mıncıklayarak almak farklı bir tat :)

  internet sitesi (link: http://www.beyu.net/ şu)

  17 eylül 2014 09:31 17 eylül 2014 09:37

  6. catwalk isimli pudrası yüzümü gerim gerim gerip kurutmuş bulunmaktadir. Yağlı ciltler için belki ama kuruya dönük- karma ciltler için asla.

  23 eylül 2014 15:59

  7. hali hazırda kullandığım markalar arasında en kalıcı ve en net siyah göz kalemine sahip olan marka. siyah olanının dışında bu kalemlerin hele bir de 651 rengi var ki kendisi favorim olur, hafif sedefli çok güzel bir füme rengi. kahverengl gözlü olanlara şiddetle tavsiye ederim.

  bunun dışında "diva lash" maskarası da zamanında (gbkz: lancome hypnose)'dan sonra en sevdiğim maskaraydı. hatta zaman zaman diva lash'ı daha bile çok sevdiğim oluyordu. volume ve uzunluk verme açısından çok başarılı bir ürün.

  bir de zamanında minik yuvarlak paketteki allıklarından çok çok açık bir pembe rengi olanı kullanmıştım. artık açık renk tenimde gözüksün diye yanaklarıma bolca sürdüğümden midir, yoksa ürünün kalitesinden midir bilemeyeceğim ama vakti zamanında sabahın köründe sürdüğüm allığı 10 saat sonra da gayet canlı kanlı yüzümde görebildiğimi hatırlıyorum.

  farları ise fiyat/performans açısından bakıldığında alınması gereksiz. gerçi benim 3'lü far paletini aldığım sene yaklaşık 10 sene öncesine tekabül ediyor, o zamandan beri adamlar mutlaka formülünü bilmem nesini değiştirmişlerdir tabii. o değil de 10 sene dedim ya.. ben ne ara o kadar yaşlandım lan.

  ama gel gör ki ürünlerini ne kadar sevsem de ufak yerel kozmetikçilerde satılan bir marka için epey pahalı. ha loreal ve max factor de -özellikle cilt ürünleri açısından- neredeyse high-end ürünlerle yarışacak düzeyde fiyatlarda satılıyor; ama sık sık indirime girdikleri için bu markaların ürünlerini yarı fiyatına sahip olabilme şansımız da oluyor. beyu ise, en azından yaşadığım şehirde, hiçbir şekilde indirime girmiyor. haliyle ufak bir kozmetikçiye gidip bir rimele 45 tl (ybkz: geçen senenin fiyatı) vermek istemiyorsunuz, istemiyorum. bünye 45 tl bayılmışsa o elde bi sephora bi mac torbası sallansın istiyor yani. istemeyen şrfsz. (ybkz: swh)

  velhasıl uzun lafın kısası, gratis veya watsons olur da bu markayı bünyelerine alırlarsa, indirim dönemlerinde çatır çatır alışveriş yapacağım marka olacaktır kendisi.

  13 ekim 2014 09:45 13 ekim 2014 09:50


  8. günlerdir aradığım ruju bana, 436 da buldurmuş markadır çok beğedim. http://www.n11.com/beyu-hydra-star-volume-lipstick-436-P12435486 birde izmir de bornova hobi de %40 indirimle aldım. 22 lira gibi bir şey.

  26 ocak 2015 22:47

  9. Yıllar önce akmayan göz kalemi ararken tanıştım. Yumuşacık 601 numaralı kalemi eyeliner niyetine kullandım ve hiç akmadı. Almanya dan 701 numarasını aldırdım. Simsiyah süper birşey. Turuncu ambalajlı maskarası ağlayınca akmasa en sevdiğim maskaradır. Malesef indirime girmez ve pahalıdır.

  27 ocak 2015 00:58

  10. 610 numaralı siyah kalemini 1 yıldır kullanıyorum değişiklik olsun diye arada farklı kalemlere de şans tanıdım ama hiçbiri 1 beyu değildi.siyahlığı gayet iyi ve akşama kadar akmıyor.fiyatı biraz pahalı ama izmirdekiler için hobi parfümeride çoğu zaman 1+1 kampanyaları oluyor ben de denk getirince kapıyorum hemen :)

  25 şubat 2015 00:03