yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. Domates özlü bir davines maskesi. Rengi ve kıvamı ezilmiş muza benziyor. Kokusu ise papatyamsı, domatesle alakası yok. Elimde 250 ml lik ambalajda olanı var. Banyoda üçüncü kez kullanışım, yorumlamaya geldim. Saçlarım uzun, boyalı, belli belirsiz dalgalı ve ince telli. Özellikle ensemdeki saçlar yıpranmış ve bazen keçe gibi oluyorlar, açılmıyorlar. Loreal in botanicals serisinden aspirli olan maskesini bitirince buna geçiş yaptım. O da fena değildi(gizlinot: Drugstore bir ürüne göre) ama bu daha iyi. Peki neden? Bir kere vaatlerini yerine getirdi. Vaadi ne derseniz nourishing processed and brittle hair yani işlem görmüş ve pişmaniyeye dönmüş saçı beslemek. Saç nasıl beslenir aklım yatmasa da şu anki yumuşak, dolaşmamış saç gibi saç dokumu bu maskeye borçlu olduğumu biliyorum. Kokusu saçta baya kalıcı ki bayılırım kokulu saç ürünlerine. Fiyatı yüksek ama high end bir saç bakım ürünü için o kadar da yüksek degil(gizlinot: 1v1y den 60 küsur liraya aldim) ve organik, temiz iceriklerle uretilmis bir urun. Yarin obur gun baska maskeler kullanip begenmedigimde kendisine geri donmeyi kesinlikle düşünürüm.

  15 şubat 2018 12:43

  5

  2. Asiri iyi asiri pahali sac maskesi.

  15 şubat 2018 13:29

  3. Davines bu ay ki favori saç bakım markam oldu. Bu maskeyi bir kere kullandim yarım saat nemli saçta bekletip yıkadim. Bir gün geçti üzerinden ama hala saçlarım parlak ve canlı duruyor. Yarın tekrar uygulayacağım editlerim.

  3 temmuz 2018 23:06


  4. Saçlarım oldukça kuru, 2c tipinde kıvırcık ancak buklelerim doğal haline bıraktığımda hemen bozulup kabarıyor. Bu nedenle saçlarımı sürekli ısı ile şekillendiriyorum. Bunun üzerine bir de saçlarımı boyatıp açtırdıktan sonra uçlarım ciddi şekilde kurudu ve kırılmaya başladı. Davines ürünlerinin fiyat performans açısından iyi olduğunu düşünmüyordum ancak nounou maskesiyle ilgili oldukça iyi yorumlar okudum. Saçlarım için de etkili bir maskeye ihtiyaç duyduğumdan denemek istedim.

  Bu maskenin içeriğine ortalama denebilir aslında, ikinci sırada gliserin, orta sıralarda dimethicone ve sonraki sıralarda jojoba yağı, zeytin yağı gibi yağlar var, parfüm de içeriyor anladığım kadarıyla(gizlinot: Dimethicone içeren ürünler kullanmadığım zamanlarda saçlarım daha iyi durumdaydı ama Türkiye'de böyle ürünler bulamadığımdan artık çok takılmıyorum.).

  Ürünü haftada bir ya da on günde bir şampuan sonrası uyguluyorum 10-15 dakika beklettikten sonra duruluyorum. Kıvamı oldukça yoğun, ben göğüs hizamdaki saçlarıma ceviz büyüklüğünde uyguluyorum.

  Etkisine gelecek olursak kesinlikle market ve drugstore maskelerine göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çok bir onarım etkisi yok ama saçlarımın daha yumuşak ve esnek olmasını sağladı. Özellikle kullandıktan sonraki ilk gün saçlar çok güzel görünüyor. Uzun vadede de benim saçımın uçlarındaki kuruluğu oldukça azaltarak saçımı yönetilebilir hale getirdiğini düşünüyorum. Böyle etkileri ölçmek zor ama kırılmaya karşı da koruma sağlıyor sanki. Nisan ayından beri kullanarak yarısına geldim ürünün. Bu şekilde 6-7 ayda biteceğini düşünürsek benim açımdan fiyatını (gizlinot: Saçhane'den 85 lira civarına almışım) hakettiğini söyleyebilirim.

  21 temmuz 2019 13:25 22 temmuz 2019 02:22

  5

  5. Davinesin bence kesinlikle en iyi ürünlerinden birisi bu maske. Açık kumrala boyattığım halihazırda kuru olan saçlarımı çok güzel yumuşatıyor ve besliyor. Bu maske sayesinde saçlarım birbirine dolaşmıyor rahatça taranıyor. Fiyat olarak pahalı olsa da bayağı uzun gidecek gibi duruyor. Bittikçe tekrar alacağım bir ürün. Aşırı kuru ve işlem görmüş, yıpranmış saçları olan süslülere önerilir.

  17 ekim 2019 00:42

  2

  6. Domates özlü olmasına rağmen ne kokusu ne yapısı domatesi asla andırmayan saç maskesi. Asla fiyatına değdiğini düşünmüyorum. Bu fiyata daha iyi bir performans bekliyordum. İlla çok para vereceksem Aveda daha iyi bence. Aşırı boyalı ve yıpranmış saçlarımda kayda değer bir performans göstermedi. Yeniden şans vermeyi düşünmüyorum.

  17 ekim 2019 02:09

  7. davines'i çok sevmeme ve birçok ürününü sorunsuz kullanmama rağmen bu seri saçıma hiç iyi gelmedi. şampuanı da maskesi de saçımda dökülme yaptı.  

  17 ekim 2019 12:52


  8. Saçlarımı yıllardır sarıya boyatıyorum. İnce telli olduğu için çok çabuk yıpranıyor. Çok fazla ürün denedim ama hiç biri bu ürün kadar iyi gelmedi. Yumuşatmasının yanında, kuru ve tel tel olan saçımı pürüzsüzleştiyor. Fiyatı yüksek olduğu için her zaman alamasam da vazgeçilmez ürünlerim arasında.

  27 ekim 2020 22:26

  9. Büyük heveslerle aldığım ama istediğim etkiyi alamadığım maske. Nemlendirme açısından herhangi bir maskeden çok farkını hissetmedim. Kokusu çok hoşuma gitti doğal içerik olduğunu hissediyorsunuz. Fiyatını hakeden bir ürün olduğunu düşünmüyorum veya bana iyi gelmedi. 

  16 kasım 2020 20:07