yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (4)
  • medya (4)

  1. Kendi uktemi doldurayim, svr'nin köpük formlu yüz için güneş kremidir. Birkaç ay önce roaccutane tedavim sırasında doktor tavsiyesi ile aldım. Daha önce köpük formunda bir güneş kremi duymadığım ve böyle inovatif ürünleri denemeyi çok sevdiğim için denemek istedim. Bu sebeple hakkında Türkçe herhangi bir yorum görmediğim hâlde, yurt dışında fazlaca beğenildiğini de görünce aldım. Yapısı gerçekten köpüksü. Turuncu bir rengi var ilk etapta yüzü boyamasindan korktum fakat hiçbir şekilde leke bırakmadı. Çok rahat bir yayılımı var.

  Geleyim ismindeki "blur" etkisine: Gerçekten gözenek görünümünü kapatıyor süslüler. Yüze sürdükten sonra kadifemsi bir his bırakıyor sağa sola bulaşma yapmadan. Ve benefitin porefessional bazı gibi gözenekleri blur'luyor. En çok sevdiğim özelliği de bu oldu.

  Kokusu çok güzel, bu beni korkutmustu parfüm içeriyorsa alerji yapabilir diye. Cildim karma ve oldukça hassas. Ürün bende hiçbir şekilde hassasiyete ve sivilceye sebep olmadı.

  Boyutu 50ml. Çok yetersiz geleceğini düşünmüştüm, içinin de yarısı boş gibi görünmüştü tek eksisi gramajı bana göre. fakat halihazırda 5 aydır her gün kullanıyorum hâlâ bitmedi ve 1 ay götürecek kadar ürün var hâlâ.

  Doktorum roaccutane tedavim bittikten sonra bana ağır gelebileceğini yani cildimi yağlandırabileceğini, fluid formunda bir güneş kremine geçmemin daha iyi olabileceğini söylemişti. Denedim fakat Bioderma photoderm max aquafluide yüzümü zeytinyağı sürmüş gibi yağlandırırken bunda burnunun üstünde çok hafif bir parlama dışında (gizlinot: Ki normalde burnumun üstü sürekli parıl parıl yağlıdır, bunda çook hafif bir parlama oluyor) herhangi bir yağlanma, parlama gözlemlemedim. Bu yüzden bitene kadar yoluma bu ürünle devam ediyorum. İndirimli olarak 50 ml yüz temizleme jeli hediyesiyle 105 liraya almıştım. 50 ml bir güneş kremi için fiyatını fazla bulsam da daimi değil ama dönem dönem alacağımı düşünüyorum.

  Gözeneklerinden şikayetçi olan süslülerin denemesini mutlaka öneririm

  ilgili medya:
  1
  7 haziran 2019 11:37

  5

  2. bu ürünü üç hafta önce aldım, genel olarak memnunum. cildim roaccutane tedavimin üstünden beş sene geçmiş olmasına rağmen hala hassas, özellikle yaz aylarında terlemeye bağlı parlama yapabiliyor, sivilce problemim yok. açık buğday tenliyim ve hiç kızarmadan çok çabuk bronzlaşıyorum, bir yere kadar hoşuma gitse de sonrası yakışmadığı için yüksek spf tercih ediyorum. bu ürünü beğenme sebeplerim, yapısı jel/yağ arası bir kıvamda olsa da en fazla beş dakika içinde yüzde emilmesi ve parlama veya ağırlık yapmaması. ürünü hem istanbul'un öğle güneşinde hem de akşamüstü yürüyüşte test ettiğimde ikisinde de hiç kızarmadan günü bitirdim. bu yüzden yüksek korumasının hakkını verdiğini söyleyebilirim. ama ürünle alakalı tek sıkıntım, ben yapısı dolayısıyla ürünü sürmeden önce kutuyu sallamayı tercih ediyorum. sıkıntılı tarafı ürün tüpü yavaş sıkmama rağmen fırlayabiliyor etrafa dökülebiliyor, ama sallamazsam da kıvamı hoşuma gitmiyor. keşke tüpün ağzını bu kadar geniş yapmasalardı diyorum bu yüzden. ben haziran başında 114 liraya aldım, cildiniz sorunlu değilse daha uygun fiyatlı alternatiflere yönelebilirsiniz ama kızarma, yağlanma probleminiz varsa bu ürünü öneririm.

  24 haziran 2020 12:14

  5

  3. Geçen gün güvendiğim bir cilt bakımı sayfasında övülünce denemek istedim (sanki elimde 50 tane güneş kremi yokmuşcasına) Sachane de indirim vardı yanında mini yüz temizleme jeliyle 87 liraydı çok bi beklenti duymadım açıkcası. Ancaakk bu sabah pure beauty 'nin sarı ambalajlı salak kremiyle kardeşime dalga konusu (gizlinot: Bembeyaz yapıyor)olduğum an ürün elime geçince resmen aşk yaşadım. Yapısı denediğim hiç bir güneş kremine benzemiyor. Nyx Angel primer sürüyor gibi hissettim silikonumsu kadife bir dokusu var. Sivilce yapmazsa üstüne fondöten kaldırırsa hayatımın güneş kremini buldum demektir. Kupkuru mat bişi beklemeyin cilde oturduktan sonra canlı fazla parlak olmayan bir görüntüsü var. Yaldır yaldır parlamaması, beyaz olmaması, fiyatı, dokusu ilk izlenim olarak beni baya tatmin etti indirimde bulursanız kaçırmayın

  17 mayıs 14:27


  4. Makyaj altında kullanmaktan çok memnun olduğum, svr'ın kadife bitişli güneş kremi. Parlama yapmıyor, beyazlık bırakmıyor, sivilce ya da alerji gibi bir problem de yaşamadım ben.

  Rengi turuncumsu ama renk vermiyor cilde, açıkçası ben dramatik bir blur efekti de görmedim. Yani bunu süreyim cildimdeki renk eşitsizliklerini hafifletsin diyemezsiniz. Ama üzerine fondöten, kapatıcı, pudra ne sürdüysem çok iyi anlaştı, ne kusma ne ağırlık yaptı.

  Uva/uvb koruması içeriyor ama ben sanırım çok tazelemediğim (gizlinot: Tabi ki doğru olan bu değil) için güneşte fazla kaldığım günlerde koruması yeterli gelmedi.

  22 temmuz 23:05

  2

  5. Bir bloggerın tavsiyesi üzerine almıştım, cildim kuru ve hassas. Rengi turuncu gibi açık tenlilere tavsiye etmiyorum çünkü yüzümü turunculaştırdığını farkettim sürdükten sonra yüzünüz bomba patlamış gibi kıpkırmızı oluyor. Sürdükten sonra 1 saat geçtiğinde bile yüzüme dokunduğumda elime geldi kesinlikle 2 parmak kuralı ile sürülecek bir güneş kremi değil uzun süre emilmiyor ve günlük kullanıma uygun olduğunu da düşünmüyorum. Evden çıkmayacağım günlerde kullanıyorum bitsin diye, bi daha almam.

  30 ağustos 14:25

  1

  6. Üstteki süslüye kesinlikle katılıyorum. Bir blogger önerisiyle almıştım. adı üstünde bir blur etkisi yaratmasını bekliyordum ama zaten kızarık olan cildimi yüzümde tüp patlamış kıvamına getirdi. Karma-yağlı ciltlere de pek uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü denildiği gibi güzel emilmiyor, parlıyor. Maske de taktığımız için gün sonunda maskem turuncuya dönmüştü. Koruculuğu hakkında yorum yapamayacağım çünkü beğenmediğim için kullanmayı bıraktım. 

  30 ağustos 21:21