yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (36)
  • medya (1)
  4

  1. kendi uktemi dolduruyorum.

  olivia isimli serisinin 75. Ml hacmindeki parfümü 12,90 TL’den, 150 ml. hacmindeki deodorantı ise 7 tl’den bim'de satıldığı zamanlar stoklu olarak almıştım. (gizlinot: Bu kadar uygun fiyata bulunca kalıcılığını sıkıntı etmeyip daha sık tazelerim diye düşünmüştüm, iyi ki de öyle yapmışım!)

  Kalıcılığı yüksek olmasa da kokusunu çok sevdiğim ve gün içerisinde sık sık tazeleyerek kullandığım bir ürün oldu. deodorantın koruması tek başına iyi değil, yazın kesinlikle yeterli olmaz ama sık tazeleyerek ter kokusundan korunabilirsiniz diye düşünüyorum. Genel olarak pudralı-çiçeksi, temiz bir koku. Bende astıma ya da baş ağrısına sebep olmadı. Zamanında bir süslümüz xo olivia edt'nin elie saab’ın “girl of now” parfümüne dupe olduğunu söylemişti ki bence de haklı. xo Olivia, elie saab’a göre daha hafif bir koku ama baya baya andırıyor. Sevenleri varsa uygun fiyatlı muadil olarak tavsiye ederim.

  edit: "dupe" bilgilendirmesinde bulunan yazarımız sevgili (yazar: no5) imiş. belirtmek istedim.

  22 şubat 2019 13:28 22 şubat 2019 14:44

  3

  2. aqua joy'un kokusuna bayıldığım deodorant. ferah ferah. ama kalıcı değil. ter kokusunu engellese de ıslaklığa pek çare olmuyor. canım sıkıldıkça sıkayım, kokusunu alayım diye kullandım ama bir daha almam. artık doğal deodorantlara yönelicem. yani inşallah.

  20 mart 2019 18:18 20 mart 2019 18:19

  4

  3. bildiğim kadarıyla 9 çeşit olarak piyasaya sunulmuş parfüm serisinin tamamlayıcı ürünü olan deodorant.

  kalıcılığı bir deodoranttan beklenen ölçüde. yani ne eksik ne de onu rakiplerinden öne çıkaracak kadar başarılı değil. hele havalar ısındığında uzun süre korur diyemem. zaten öyle bir vaadi de yok. yalnız kokuları ağır olmadığı için (gizlinot: hepsinin değil tabii, en azından benim kullandığım çeşidinin ) tende durdukça rahatsız edici boyuta ulaşacak türden değil.

  bir de sanırım sevilen parfümlere muadil kokular seçmişler. çünkü bir çoğunu kokladığım anda ben bu kokuyu tanıyorum dedirtti. bunun yanında özellikle nice girl, black premium, bella vista ve olivia deodoranttan çok tek başına kullanıldığında bile parfüm kadar yoğun ve diğerlerine göre biraz daha kalıcı kokular gibi geldi bana. mesela black premium (gbkz: yves saint laurent black opium parfüm)e muadil olabilecek bir koku denebilir. öte yandan benim seride en severek kullandığım pink paradise da (gbkz: victoria's secret bombshell parfüm)'e gerçekten çok benziyor. sadece bu koku için bile alırım. bunlar dışında ocean fresh ve aqua joy gerçekten risksiz, sıcak havalarda bile rahatlıkla kullanılabilecek kokular.

  içerik konusuna gelince pudrasız oluşunun dışında, bildiğim kadarıyla da alüminyum içermiyor. bu açıdan da tercih edilebilir. onun dışında alerjik cildimde herhangi bir irritasyona da neden olmadığıiçin severek. kullandım. kısaca indirim dönemlerinde yakaladıkça beğendiğim çeşitlerini alıp yine kullanırım.

  edit: ekleme.

  14 nisan 2019 16:53 14 nisan 2019 19:21


  4. olivia ve pink paradise versiyonlarını bim indiriminden almıştım. olivia gerçekten çok güzel kokuyor ancak pink paradise ilk sıktığınızda erkek parfümü gibi kokuyor ve sonradan da uçup gidiyor. her ne kadar olivia'nın kokusunu çok sevsem de bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü koruması asla yeterli gelmiyor hatta yok hükmünde.(gizlinot: swh) parfüm niyetine sıkmayı seviyorsanız olivia ve black premium'u tavsiye ederim.

  14 nisan 2019 19:36

  5. kalıcılığı kötü kokuları şahane marka. ter kokusunu orta seviye geçiriyor. ıslaklık baki.

  14 aralık 2019 23:00

  4

  6. deodorant olarak kullanmaktan çok kışın parfüm niyetine, dahası parfümlerime uyumlu olacak kokuları seçerek ona göre kullandığım, kendimce ekonomi yaptığım deodorantlar. parfümlerim çok çabuk bitmesin, biraz daha idare edeyim istiyorum çünkü gerçekten de parfüm gibi çok rahat kullanılır öyle bir koku yayıyorlar. şu aralar gün içinde bile kıyafetlerime bolca sıkıyorum ve beni boğmuyor. kesinlikle en sevdiğim yanlarından biri de bu. diğeri de 150 ml'lik bir deodorant olarak çok bereketliler. 5 aydır bitiremediğim bir şişe deodorant var elimde mesela. bugün kesin bitti artık diye sıkıyorum, bakıyorum şişenin içinde hala var. bana deodorant dayanmıyor, iki aya kalmadan bir şişe bitiriyorum, bu pahalılıkta bıktım valla diyenlere kesinlikle öneririm. kendi koku zevkinize göre indirimde iki tane alsanız en az 3-4 ay rahat edersiniz. hatta daha bile fazla. bunu bu aralar parfüm gibi deodorant kullanan biri olarak söylüyorum. ağır kokmuyor, sizi tıkamıyor ve dolayısıyla da etrafa kötü bir koku yaymıyor. kalıcılığı da idare eder yani, dahası kokusuna göre değişiyor desem daha doğru aslında.

  11 ocak 2020 19:44

  5

  7. 10 üzerinden 6 alabilecek seviyede bir deodorant. Tere karşı asla koruyucu değil ama güzel kokusu ve uygun fiyatı için almıştım. Yazın asla almam çünkü koruyuculuk sıfır. Ünlü kokulara muadil olarak gösterilmesi kesinlikle uygun çünkü çoğu koku neredeyse aynı. Kışın fiyatıyla idare eder bir ürün.

  11 ocak 2020 20:23


  8. kokuları gerçekten yüksek fiyatlı markalara muadil olan deodorantlar. ben bella vistayı aldım ve cidden la vie est belle ile aynı. bu arada bu deodorantların parfüm versiyonları da var 100 ml şeklinde satılıyor. onlar da güzel bir alternatif olabilir.

  11 ocak 2020 22:26

  2

  9. Bazı bilinen parfümlere dupe olabilecek kokularla piyasaya sürülmüş deodorant serisi. Parfümümün kokusuyla deodorantımın kokusu çok çakışmasın diyenler, parfümüne benzer bir koku seçip bu maksatla kullanabilir. Fiyatı uygun. Pudrasız. Alüminyum içermiyor, bu da güzel. Ancak ter kokusunu önlemede pek başarılı bulmadım. Alüminyum içermeyen deodorantlar zaten koruyuculuk anlamında çok başarılı olmuyor maalesef. Fakat bu deodorant bana ekstra başarısız geldi. Kışın belki kullanılabilir. Çok terleyen biri de değilim ama spora giderken güvenip de kullanamadım. Bendeki Black Premium. Black Opium kullandığım için onu tamamlasın diye almıştım, fakat tekrar alacağımı sanmıyorum. Deodorant olarak görevini yeterince yapmadıktan sonra kokusunun güzel olması bence ürünü başarılı yapmıyor. Kaldı ki kokusu kalıcı değil, hemen uçup gidiyor Alüminyumsuz deodorant kullanmak istersem de(bkz: Nivea Fresh Natural deodorant) alırım, o bile bundan uzun süre koruyordu. 

  11 ocak 2020 22:42 11 ocak 2020 22:47

  3

  10. Yağmur Vardar'ın videosunda görüp aldım. Pudrasız ve alüminyumsuz oluşu harika, gerçekten de bence pahalı parfümlerin muadili. Bende olivia, nice girl ve bella vista var içlerinde en sevdiğim olivia. Ben deodorant gibi değil parfüm gibi kullanıyorum ve o şekilde çok memnunum fakat bu ürün bir deodorant olmasına rağmen o şekilde çok yetersiz kalıyor parfüm gibi kullanmak istiyorsanız alabilirsiniz, iyi bir deodorant arıyorsanız o ürün bu değil kesinlikle

  12 ocak 2020 14:52 16 temmuz 2020 21:15