yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • oylar (36)
  • medya (1)
  4

  1. kendi uktemi dolduruyorum.

  olivia isimli serisinin 75. Ml hacmindeki parfümü 12,90 TL’den, 150 ml. hacmindeki deodorantı ise 7 tl’den bim'de satıldığı zamanlar stoklu olarak almıştım. (gizlinot: Bu kadar uygun fiyata bulunca kalıcılığını sıkıntı etmeyip daha sık tazelerim diye düşünmüştüm, iyi ki de öyle yapmışım!)

  Kalıcılığı yüksek olmasa da kokusunu çok sevdiğim ve gün içerisinde sık sık tazeleyerek kullandığım bir ürün oldu. deodorantın koruması tek başına iyi değil, yazın kesinlikle yeterli olmaz ama sık tazeleyerek ter kokusundan korunabilirsiniz diye düşünüyorum. Genel olarak pudralı-çiçeksi, temiz bir koku. Bende astıma ya da baş ağrısına sebep olmadı. Zamanında bir süslümüz xo olivia edt'nin elie saab’ın “girl of now” parfümüne dupe olduğunu söylemişti ki bence de haklı. xo Olivia, elie saab’a göre daha hafif bir koku ama baya baya andırıyor. Sevenleri varsa uygun fiyatlı muadil olarak tavsiye ederim.

  edit: "dupe" bilgilendirmesinde bulunan yazarımız sevgili (yazar: no5) imiş. belirtmek istedim.

  22 şubat 2019 13:28 22 şubat 2019 14:44

  3

  2. aqua joy'un kokusuna bayıldığım deodorant. ferah ferah. ama kalıcı değil. ter kokusunu engellese de ıslaklığa pek çare olmuyor. canım sıkıldıkça sıkayım, kokusunu alayım diye kullandım ama bir daha almam. artık doğal deodorantlara yönelicem. yani inşallah.

  20 mart 2019 18:18 20 mart 2019 18:19

  3. olivia ve pink paradise versiyonlarını bim indiriminden almıştım. olivia gerçekten çok güzel kokuyor ancak pink paradise ilk sıktığınızda erkek parfümü gibi kokuyor ve sonradan da uçup gidiyor. her ne kadar olivia'nın kokusunu çok sevsem de bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü koruması asla yeterli gelmiyor hatta yok hükmünde.(gizlinot: swh) parfüm niyetine sıkmayı seviyorsanız olivia ve black premium'u tavsiye ederim.

  14 nisan 2019 19:36


  4. kalıcılığı kötü kokuları şahane marka. ter kokusunu orta seviye geçiriyor. ıslaklık baki.

  14 aralık 2019 23:00

  5

  5. 10 üzerinden 6 alabilecek seviyede bir deodorant. Tere karşı asla koruyucu değil ama güzel kokusu ve uygun fiyatı için almıştım. Yazın asla almam çünkü koruyuculuk sıfır. Ünlü kokulara muadil olarak gösterilmesi kesinlikle uygun çünkü çoğu koku neredeyse aynı. Kışın fiyatıyla idare eder bir ürün.

  11 ocak 2020 20:23

  6. kokuları gerçekten yüksek fiyatlı markalara muadil olan deodorantlar. ben bella vistayı aldım ve cidden la vie est belle ile aynı. bu arada bu deodorantların parfüm versiyonları da var 100 ml şeklinde satılıyor. onlar da güzel bir alternatif olabilir.

  11 ocak 2020 22:26

  2

  7. Bazı bilinen parfümlere dupe olabilecek kokularla piyasaya sürülmüş deodorant serisi. Parfümümün kokusuyla deodorantımın kokusu çok çakışmasın diyenler, parfümüne benzer bir koku seçip bu maksatla kullanabilir. Fiyatı uygun. Pudrasız. Alüminyum içermiyor, bu da güzel. Ancak ter kokusunu önlemede pek başarılı bulmadım. Alüminyum içermeyen deodorantlar zaten koruyuculuk anlamında çok başarılı olmuyor maalesef. Fakat bu deodorant bana ekstra başarısız geldi. Kışın belki kullanılabilir. Çok terleyen biri de değilim ama spora giderken güvenip de kullanamadım. Bendeki Black Premium. Black Opium kullandığım için onu tamamlasın diye almıştım, fakat tekrar alacağımı sanmıyorum. Deodorant olarak görevini yeterince yapmadıktan sonra kokusunun güzel olması bence ürünü başarılı yapmıyor. Kaldı ki kokusu kalıcı değil, hemen uçup gidiyor Alüminyumsuz deodorant kullanmak istersem de(bkz: Nivea Fresh Natural deodorant) alırım, o bile bundan uzun süre koruyordu. 

  11 ocak 2020 22:42 11 ocak 2020 22:47


  3

  8. Yağmur Vardar'ın videosunda görüp aldım. Pudrasız ve alüminyumsuz oluşu harika, gerçekten de bence pahalı parfümlerin muadili. Bende olivia, nice girl ve bella vista var içlerinde en sevdiğim olivia. Ben deodorant gibi değil parfüm gibi kullanıyorum ve o şekilde çok memnunum fakat bu ürün bir deodorant olmasına rağmen o şekilde çok yetersiz kalıyor parfüm gibi kullanmak istiyorsanız alabilirsiniz, iyi bir deodorant arıyorsanız o ürün bu değil kesinlikle

  12 ocak 2020 14:52 16 temmuz 2020 21:15

  4

  9. nice girl isimli parfüm ve deodorantı için yorum yapıyorum.

  tanım: tüm kozmetik marketlerde satışı bulunan xo markasına ait; hafif şekerli ancak yine de odunsu ve çiçeksi kokular ile dengelenmiş; oryantal koku sınıfına giren; kalıcılığı fazla olmayan ve daha çok kış aylarına yakışan parfümdür.

  ürün, kendi içerik açıklamasında bergamot, beyaz çiçek, badem, kahve, kakao, tonka yaprakları, vanilya, pralin, misk, amber ve sandal ağacı notalarıyla harmanlanmış olarak gösteriliyor. yağmur vardar'ın ilgili videosunda izlemiş olduğum kadarıyla da "carolina herrera good girl edp." parfüme muadil gösteriliyor. (link: https://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/Good-Girl-39681.html fragrantica'da) baktığım kadarıyla iki parfümün çoğu notası benziyor. ben carolina herrera parfümünü denediğimde ilk yayılan kokuyu gayet ağır ve yoğun şekerli bulmuştum ve bu nedenle carolina herrera'nın good girl parfümü bana göre biraz fazla ağır bir koku olduğu için kendisini hiç beğenememiştim. ancak bu parfüm daha çok misk ve vanilya ağırlıklı koktuğu için bana o kadar ağır gelmiyor. ne ilk sıkıldığında ne de kıyafetlerimin üzerinden kokusunu aldığımda astıma ya da alerjiye yol açmıyor. ben bu parfümün 50 ml'lik olanını, bir gratis indiriminde 20 tl'ye satın almıştım. bu fiyat için mutlaka satın alınması gereken, mükemmel bir parfüm olduğunu söyleyebilirim. aynı şekilde; indirimlerde 9 tl'ye kadar uygun bir fiyatla satılan ve alüminyum içermeyen deodorantı da bence tam bir fiyat/performans ürünüdür diyebilirim. yalnız diğer indirimli fiyatı olan 45-55 tl'yi, carolina herrera parfüme muadil olarak satın alınmayacaksa tek başına hak ettiğini açıkçası pek düşünmüyorum.

  parfümlerde yaş ve ten seçiciliği olduğuna inanan bir insan değilim ancak bu bence 30 yaş üstü ve koyu buğday/esmer tenli hanımefendilere daha yakışacak bir parfüm. yaz için kesinlikle çok ağır bir parfüm olduğunu ve kış aylarında kullanmak için daha uygun olacağını da şahsi fikrim olarak ekliyorum.

  26 ocak 2020 12:02

  4

  10. Yağmur vardar'ın videosundan izleyip gratis'te her çeşidini kokladım. Yağmur'un ayıla bayıla çok güzel çok seksi vesaire dediği parfümlerin hepsi bana çok ağır geldi. Belki yaş farkından kaynaklanıyordur bilmiyorum ama ağır kokuları sevemiyorum, benim çekici parfüm anlayışıma uymuyor. Örneğin videoda ilk bahsettiği 'black premium' bana fazla ağır fazla kadınsı geldi. Eğer çiçeksi ferah genç bir koku istiyorsanız seri sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yalnızca biri bana istediğimi verdi o da 'ophelia'. videoda bahsetmedi neyin muadili bilmiyorum ama çok güzel çiçeksi bir kokusu var. Pek kalıcı değil ama deodoranttan kalıcılık beklemiyorum zaten. İz yapmadığı için kıyafetlerimin üstüne sıkıyorum.

  Ben gratiste 1 alana 1 bedava olduğu için nice girl isimli ürünü de aldım. Kokusu benim için ağır ama beğendim. Gece için uygun olabilir. Yine de yalnızca koltukaltımda kullanıyorum henüz kıyafetimin üstüne denemedim

  Edit: siz delirmişsiniz 1 dakikada 10 dislike geldi. eksilemek için okumayı beklemeyen canım sözlük sakinlerim bayılıyorum size ahahahahahah <3

  26 ocak 2020 15:09 26 ocak 2020 15:34