girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (31)

60. Bihter ziyangil

9 eylül 08:54

59. Bazen bu kadına benzediğimi düşünüyorum. Aynı hırs aynı ihtiras. Öfkeli hali, konuşan gözleri, isterik halleri falan bu kadar benzer. 

20 ağustos 15:54

58. Bugün YouTube'da kısa kısa aşkı memnu videolarını izledim. Peyker'e gitme,beni yalnız bırakma diyişi, Behlül'ü her şeyi bırakıp gitmeye ikna etme çabaları, yalnızlığı, Behlül beni seviyor;bu evlilik olmayacak diye çırpınması içimi burktu. Ne güzel söylemişler: Kalbi kırık kızların devrik kraliçesi; Bihter Ziyagil!

20 ağustos 00:35


57. en sevdiğim repliği final bölümünde nihal’e ‘burdayım,herkes gitti ben burdayım’ demesi. içimi acıtıyor. bir bihter ziyagil değildik ama biz de çok aptallık ettik

4 ağustos 17:57

56. Kıyafetlerine bayılıyoruzz

3 ağustos 22:58

55. ben adnan beyle parası için değil sırf annesi evlenmek istediği için hırsa bindirip inat için evlendiğini düşünenlerdenim. bu kadar hırsla bürülü bir insanın behlülede gerçekten aşık olduğunu düşünmüyorum. sadece inat uğruna nihalle yada başka biriyle birlikte olmasın sadece benimle sevişsin sadece benimle olsun hayatında ki tek kadın ben olayım inadından vazgeçmediği için intihara kadar sürüklenmiştir. annesiyle aynı kaderi paylaştığını ancak annesi kadar güçlü bir karakter olamadığı için yaşasada yine aynı kadere sürükleneceğini düşünüyorum.(gizlinot: bence)

3 ağustos 21:39

54. Bence adnanla olan evliliği paradan ziyade annesi firdevs hanıma inat içindi. Ayrıca bence behlülden daha çok yürekli. Kaçmak istedi yapamayan behlüldü. Adnanı zaten sevmiyordu. Boşansa behlüle de uzak kalacaktı. Göremeyecekti onu. Sadece genç bir erkeğin ilgisi değildi bence. Bihter gerçek aşkı bulmuştu. Ama yanlış kişiydi ve yanlış zamandı. 

3 ağustos 20:00


53. Sadece intihar ettiği için bu kadar sevilen roman-dizi karakteri. Zaafları olan, iyi yönleri de kötü yönleri de olan sıradan bir kadın. Nihalin mıymıylığı ve şımarıklığı, behlülün korkaklığı, adnanın parasına güvenip kızı yaşında kadınla evlenmesi çok iğrenç ama bu bihterin kocasını aldatan bir kadın olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sırf paralı diye yaşlı bir adamla evlendi, etrafında dönen bir genç adam karşısında da kendini tutamadı ve koyverdi. Yapması gereken en baştan evlenmemekti, hadi evlendin yaptın bi hata o zaman aşkından ölsen de başkasıyla yakınlaşmayacaksın, kendine engel olamıyorsan da boşanacaksın. Behlülün kaçmaya cesaret edememesi bihteri haklı çıkarmıyor. Behlülü kaybetme durumu olmasa intihara da kalkışmazdı, gurursuz gurursuz hem adnandan para yemeye hem behlülle keyif yapmaya devam ederdi. Baktı behlül elden gidiyor “ben mutsuz olacaksam herkes olsun” dedi ve bastı tetiğe. Dizide her karakterin yanlışları var ama bihter intihar ettiği için herkes onu sevdi, onu efsaneleştirdi. intihar eden başka bir karakter olsaydı bu sefer o tutulacaktı.

Bihter fan club tarafından eksi yağmuruna tutulacağımı biliyorum ama umrumda değil, gerçekleri yazdım.

Edit: pardon arkadaşlar para için değil annesine kinlendiği için evlenmiş. Tamam o zaman ya sorun yok, demek annemize kinlinince gıcıklığına sevmediğimiz halde annemizin istediği adamla evlenebiliriz slskkdl

Ayrıca behlül kaçmak istemeyince de evliliğine ve ilişkisine devam etti. Yanlışa yanlış demek neden suç anlamıyorum, şartları onu itse de aldattı ve aldatmak en adice suçlardan biridir, bahanesi ve geçerli sebebi de olamaz. Aşkmış buymuş şuymuş geçin efendim, zayıflıkları olan bir kadındı ve behlülün korkaklığı karşısında rest çekmek yerine ona karşı küçülmeye devam etmeyi seçti. Diğer karakterler de masum değil, onların da suçlu yanları ama bu bihteri masum kılmıyor.

3 ağustos 17:42 3 ağustos 21:38

52. Karakterin stilini kıvanç tatlıtuğ ile evliliğinden tanıdığımız başak dizer ve arkadaşı deniz marsal yaratmıştır.

8 temmuz 04:16

51. 10 sene öncenin dizisi ama hala üzerine giydiği herşey özenilesi... imrenilesi... tapılası...

 

resmen hepsi zamansız parçalarmış 

kim giydirdiyse seni  helal olsun ona bihtercim

gerçek hayat da giydiklerini düşününce bihteri beren %50 yarattıysa stilistede %50 yaratmıştır benim nazarımda

not:  tapılası kelimesi beğenmek anlamında;

yaratmak da oluşturmak anlamında kullanılmıştır.

siz tapmak yaratmak kelimelerini din dışı kullandım diye eksileyince sevap point kazanmıyorsunuz. 

8 temmuz 02:44