yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (14)
  • medya (1)
  5

  1. Kıvırcık/dalgalı saçlar için olağanüstü bir şampuandır. Bir yıldır annemle birlikte kullanıyoruz annemin saçları kıvırcık benimki kıvırcığa yakın dalgalı, acayip güzel bukle bukle yapıyor saçları. Çok güzel de nemlendiriyor yumuşacık yapıyor üstüne üstlük bir de harika bukleleriniz oluyor bir insan daha ne ister bir şampuandan? Aynısının conditionerini de kullanıyorum saçta 5 dk falan bekletiyorum gerçekten çok güzel bakım yapıyor kesinlikle hiç değilse bir şans verin bu seriye derim.

  17 mayıs 2018 18:01

  2. 2 yıldır vazgeçemediğim şampuanım. Bir anlık gafletle brezilya fönü yaptırdığım saçlarımın tekrar eski buklesine dönmesini sağladı diyebilirim. Kokusu gerçekten çok güzel ve inanılmaz derecede saç derisini rahatlatıyor. Bence tek eksisi yapısının birazcık yağlı olması. O da saçınız çok yağlı değilse tolere edilebilir. Ben daha çok etki alabilmek için serinin saç kremiyle kullanıyorum.

  17 mayıs 2018 18:30

  3. Kıvırcık saçlara özel olduğunu görünce hemen almıştım. Hindistan cevizli ürünler kullanırken saçım yağlanır mı diye tereddüt ediyorum açıkçası ama hiç böyle bir sıkıntım olmadı.(saçlarımı her gün ya da iki günde bir yıkıyorum) Kremiyle kullanınca ekstra yumuşaklık veriyor ve elektriklenmeye iyi geldiğini düşünüyorum. Ama pek bulamıyorum ben bunu gratiste indirimde falan hemen yok oluyo sanırım,geçen cosmeticada da yoktu,üzüyor.

  24 eylül 2018 19:04


  2

  4. Yeni kullanmaya başladım saçlarımın dalgasına bir etkisi olmadığı gibi saçım bir günü bile çıkartmamaya başladı hemen yağlanıyor. Saçlarım yıkamasam 3 gün dayanır hatta yine yağlanmaz sönükleşirdi birde iki tane aldım hangi akla hizmet yaptıysam bu işi. İçeriğine bakmak aklıma gelmemişti öyle temiz bir içeriğinde yok herhangi bir market şampuanından, ve yapısı bir garip nasıl tarif ederim bilmiyorum jöle hatta jel gibi . Bir hafta daha vermeyi düşünüyorum kendisine saçlarımla alışamazsa vedalaşıcaz gibi. Saçlarımında dökülmesini arttırdığından şüpheleniyorum. 1 hafta sonra tekrar editlerim bu girdiyi.

  Gelen edit: ilk hafta döktü saçlarımı hatta saç derimde sivilceye neden oldu 1 hafta kullanmadım tekrar şans verdiğimde bunları tekrarlanmadı ama benim gibi dalgalı saçlı dipleri çabuk yağlanmaya sönükleşmeye meyilli hacimsiz saçlar için biraz ağır geliyor. Saç uçlarım kuru saç uçlarımda güzel sonuç cıkartsada pek beğenmedim tekrar ogxten bir şampuan alacak olsam bunun yerine biotinli olan mor kutuluyu alırım onu daha çok sevdim. Yinede kokusu çok güzel.swh

  26 ekim 2019 03:25 5 ocak 2020 02:01

  5

  5. Yazın amerika'dayken saçlarımın diğer şampuana alışıp artık hiçbir şekilde buklelerimin şekil almamasından sonra hemen en yakın markete gidip almıştım bu şampuanı. Hem organix'i bilip önceden de kullandığımdan hem de üzerinde kıvırcık saçlara özel ibaresini gördüğümden büyük umutlarım vardı ki yanıltmadı. Kullandığım ilk günden itibaren buklelerimi o kadar güzel yaptı ki çevremdekiler bile değişikliği fark etti. Saçları hızlı yağlandırıp yağlandırmadığı hakkında bir şey diyemiyorum çünkü zaten ülke değişikliğinden ötürü saçlarımın düzeni de yapısı da baya değişmişti bu süreçte.

  Şimdi Türkiye'deyim ve tekrardan bir şampuan değiştirme sürecine giriyorum. Kıvırcık saç gerçekten her şampuanla anlaşamayan bir saç olduğundan işin içinden bir türlü çıkamıyordum. Organix'in bu çeşidinin türkiye'de de bulunduğundan bir haberdim. Bulduğum ilk indirimde kesinlikle tekrardan alınacak.

  27 ekim 2019 17:57 27 ekim 2019 18:08

  6. bir tek benim saçlarıma mı iyi gelmediğini merak ettiğim şampuan. Normalde daha belirgin olan buklelerimi düzleştirdi, saçım tiftik gibi oldu, hacmini kaybetti. Normalde iki gün giden şekli bir günde bozulmaya başladı. Pek sevemedim.

  10 aralık 2019 10:39 11 aralık 2019 15:37

  1

  7. "Sülfatsız şampuana geçiş yapacağım artık" düsturu ile günlük watsons indiriminden 20 liraya aldığım şampuandır.

  Büyük umutlarla aldığım bu şampuan malesef hayal kırıklığı oldu. Kıvırcıklarımı düzleştirdi, saçımı ağırlaştırdı, hacmini söndürdü ve yağlanma süresini epey kısalttı. Normalde 3 günde yağlanan saçlarım ertesi günü kullanılamaz oluyor, kıvırcıklarım iyice söndüğünden toplamak zorunda kalıyorum.

  Kokusu hoş, ancak yalnızca kokusu için alınmayacak bir şampuan. Üstelik aynı seri olsun diye saç kremini de almıştım, bu zaten saçımı fazlasıyla ağırlaştırdığı için saç kremini kullanamıyorum.

  Bu arada saçlarım çok kuru değil, boyasız, hiçbir işlem uygulanmamış. büyükçe buklelerim var ama dalgalı değil, spiral bukleliy(-d)im.(gizlinot: Bu şampuandan önce)

  Kuru saçlı ve sık bukleli arkadaşlar beğenebilir, ancak saçı çok işlem görmemiş, normal, dalgalıya dönük bukleli olanlara kesinlikle önermem.

  Bir de "bu fiyata bir daha bulamam" endişesiyle gratis ve watsons günlük indirimlerinden ogx şampuanlarının dört farklı çeşidinden stokladım. Umarım elimdeki diğer çeşitleri böyle değildir ama çok umudum yok.

  5 ocak 2020 01:02 5 ocak 2020 01:04


  4

  8. curly girl metoduna başlamaya karar verdiğimde edindiğim ilk şampuan.

  içerikte sülfat yok, ama silikon var. ben hem sülfatı hem silikonu devreden çıkarmak isteyen biri olarak bunu bilmeyerek aldım ama yine de bitirene kadar sülfatlı şampuanla dönüşümlü kullanarak (gizlinot: silikon kafamda birikir diye korkumdan) ilerledim.

  öncelikle eğer silikonsuz ürün diye tutturmasam bu ürüne bayılırdım. ilk yıkamadan farkı gösterdi buklelerde. gayet hacimli ve bukleli saçlarım oldu. ama silikon konusu içime bir türlü sinmediği için şampuan bittiğinde tekrar almadım. ayrıca fiyatı da bir şampuan için bence yüksek ve gramajı da o fiyatın gramajı değil. dolayısıyla kendim için sürdürülebilir bulmadım ve bıraktım. şampuanda silikon olmasını dert etmeyecek kıvırcıklar ise bu şampuana bir şans versin derim.

  12 eylül 2020 23:05 12 eylül 2020 23:40

  3

  9. Seboreik dermatitiniz varsa uzak durmanız gereken şampuandır. Öyle ki yaz kış fark etmeksizin elimdeki ürünü bitirmek için ne zaman "belki bu kez olmaz yaa" diye kullandiysam kaşınmaktan koparmak istediğim bir saç derisiyle baş başa bıraktı beni. Buna verdiğim para yüzünden (gizlinot: Ki indirimde 35 liraya falan almıştım) Vicdan azabı gibi banyomda durmakta ne kullanabiliyorum ne de atabiliyorum

  12 eylül 2020 23:49

  4

  10. ince telli, kıvırcık(gizlinot: spiral bukleli), kuru ve elektriklenmeye oldukça müsait saçlara sahibim. dolayısıyla bir şampuandan en büyük beklentim saçlarıma nem vermesi ve elektriklenmiş tiftik tiftik görüntüyü önlemeye yardım etmesi. denediğim onlarca diğer şampuana nazaran bu şampuanın beklentimi büyük ölçüde karşıladığını söyleyebilirim. elektriklenme sorunumu tamamen ortadan kaldırmasa da bu şampuanla yıkadığım zaman saçlarım %50 daha az elektrikleniyor diyebilirim. biraz yağlı bir yapısı var, yağlanmaya meyilli saçları bu açıdan üzebilir. fiyatları bu derece coşmamışken elimin altında muhakkak bulundurduğum bir şampuandı ancak gramajı da göz önünde bulundurduğumuzda fiyat/performans olarak artık yetersiz kalıyor. yalnızca büyük bir indirimde denk getirirsem almaya devam ederim.

  5 mayıs 20:33 5 mayıs 20:34