yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. Bu yaşıma kadar hiç boya görmemiş saçıma ilk defa 1 buçuk ay önce krepe balyaj yaptırdım.

  Aslında saçlarım oldukça fazla sağlıklı ve rengi koyu kumraldı ve kendi saçımı rengini şeklini çok seviyordum. İşlem gördükten sonra oryalden dolayı kurudu. Özellikle bazı tutamları bazılarına göre çok çok daha ölü -kuaförüm sağolsun(!)-. Yada bilmiyorum belki normal olarak oryal her saça böyle yapıyor. Saçımı tarayamıyorum ve sürekli döküldü taramaya çalışırken. Ve kuförüme kısa süre sonra gittiğimde saçımın kökününde kurulduğunu söyledi. Çok sinirlendim. Çünkü saçımın neminin çok iyi olduğunu her zaman söylerdi. Mevsim değişikliği de üst üste gelince gitti saçlarım...

  Herneyse ben de saçımı en azından taramaya yardım edecek kadar ve diplerini kurutmayacak ürünler arayışındaydım sürekli. Markette (bkz: Bioblas OrganicOils)in kuru ve yıpranmış saçlar için onarıcı bitkisel şampuan olanını aldım. Üzerinde organik yağ içerikli serum. Saç dökülmesini engeller yazıyor. İçeriğinde zeytinyağı+at kuyruğu otu yağı varmış.

  Çok uzattım yazıyı farkındayım ama güzeller güzeli saçlarımın şuanki halini sevsem de o sağlıklı halini yok ettiğim için çok doluyum o yüzden yazdıkça yazdım :( :)

  Ve hesabı yeni açtım internette baktığım ürünler hakkında temiz ve doğru bilgi/yorum bulamıyorum bari ben süslü üzerinden yazayım, başkaları baktığında bulsun diye açtım

  Bir de üzerinde bioblas serisi içinde yer alan en doğal formüldür ve organik zeytinyağı içerir. şeklinde bir ufak yazı mevcut.

  Bakalım tam aradığım ve saçımın ihtiyacı olan şeyler vadeden bir şampuan ama henüz kullanmadım kullandığımda sonuçlarını yazacağım. Son olarak yanında bol miktarda farklı iki saç kremi biri duşta biri sonrasında durulanmayan krem kullanıyorum ki taramak kolay olsun diye. Sonuçları yazdığımda bu kremleri de göz önünde bulundurarak yorum yapacağım.

  Kullandıktan sonra değerlendirme:

  Arkadaşlar malesef üzüldüm baya beklenti içine girmişim hayal kırıklığına uğradım. benim saçımda kepek hiç olmazdı ilk yıkamada kepek yaptı bu ürün. Bir kaç hafta kullandıktan sonra etkisini merak ediyordum fakat kepek problemine göz yumamayacağım. Boş yere almış oldum. Pantene nem terapisine devam...

  EDİT: bunu sonradan yine kullandım ve kepek yapmadı o kepek sorunu bu şampuandan dolayı değilmiş. Şuan kullanıyorum gayet memnunum. Yani en azından içeriğindeki kimyasal oranının düşüklüğü saç köklerime iyilik yapıyormuşum hissi veriyor ve gayet memnunum arkadaşlar kullanın öneririm. Fiyatına göre doğal içerikli olduğu için..

  4 kasım 2017 17:37 15 aralık 2017 22:31

  5

  2. bu markanın "bitkisel sıvı saç kremi" olarak geçen ürününü her saçımı yıkadıktan sonra kullanıyorum. Kolay karışıp zor açılan kalın telli saçlara sahip birisi olarak vaat ettiği kolay tarama, hacim ve yumuşaklığı gerçekten sağladı benim saçlarımda. duştan çıkınca havluyla ıslaklığını aldığım saçlarıma bolca sıkıp taradıktan sonra kurutuyorum. mis gibi kokan yumuşacık saçlarım oluveriyor.

  1 aralık 2018 01:53 1 aralık 2018 02:52

  3. saç dökülmem için şampuan ararken denk geldiğim ve birkaç farklı türünü kullandığım şampuan.

  mahalle marketinde çok uygun bir fiyata görmüştüm (gizlinot: 11 tl gibi bir rakam) ve denemek istedim. kuru saçlar için ve ince telli saçlar için olanını kullandım. kullandığım süre zarfında saç dökülmemi gerçekten azaltmıştı, güzel bir hacim de vermişti. iki şampuanda da yağlanma, kepeklenme gibi bir sorun yaşamamıştım ben fakat evdekilerde bir süre sonra kepeklenmeye yol açmıştı.

  kuru saçlar için olanında zeytinyağı ve at kuyruğu yağı, ince telli saçlar için olanında ısırgan yağı bulunuyor. onun dışında içeriği pek de temiz değil.

  ve sanırım şu an ismi botanicoils diye geçiyor.

  4 ocak 2019 14:22


  5

  4. Daha önceki girdimde banyo sonraları markanın sprey ürününü kullandığımdan ve memnun olduğumdan bahsetmiştim. O zaman halihazırda kullanmakta olduğum başka marka bir şampuan olduğu için şampuanını denememiştim. Youtuber pompalaması dr.savon şampuanın saçlarımı döktüğünü fark ettiğimde bioblas’a geçiş yaptım. Düzenli bir kullanımla -sanıyorum iki ay olmuştur- saç dökülmemi gözle görülür boyutta azalttı. Eskiden banyo giderine akan saçlarımın fazlalığı beni korkuturken şimdi giderde sadece birkaç tel görüyorum. Kepeklenme benzeri bir sorun da yaşamadım ve bu yüzden çok memnun kaldım. Fakat aslında dr.savon normalden fazla dökülme yaptığı için onu kullanmayı buraktıktan sonra dökülmemin normale dönmüş olma ihtimali de var, bioblas’ın katkısı düşündüğüm kadar büyük mü emin değilim. Bu yüzden şimdi elimdeki bir başka şampuana geçip aradaki farkı da değerlendireceğim. Ama sonuç olarak bioblas kullandığım sürede saçlarımdaki olumlu değişim beni memnun etti, hatta dr.savon kullanırken hızla yağlanan saçlarımın bu şampuanı kullanırken yağlanmadan uzun süre gittiğini de söyleyebilirim. 

  13 mart 2019 22:34

  1

  5. Bu serinin sıvı saç kremi hafif yapılı, güzel kokulu bir ürün. Ancak saçlarımı hiç olmadığı kadar elektriklendirdi. Saç ürünlerinde içeriklere hakim değilim, bu yüzden hangi içerikten kaynaklandığını bilmiyorum. Fakat tekrar alacağım bir ürün değil.

  18 haziran 2020 16:45

  4

  6. Elimde bu şampuanın iki türü var biri yağlı saçlar için olan defne yağı şampuanı diğeri ise sarımsak şampuanı.

  Defne yağlı şampuan yağlı saçlar için olmasına rağmen saçlarımı ağırlaştırdı. ikinci güne sönük ve yağlanmaya başlamış saçlarla devam ediyorum her seferinde. Sarımsak şampuanında tam tersi bir durum söz konusu. Besleyici ve onarıcı bakım vadeden ve tüm saç tipleri için uygun olan bu şampuan banyodan çıktığım andan itibaren arınmış saçlara sahip olmamı sağlıyor. ikinci gün saçlarımı ağırlaştırmıyor ve temiz hissiyat devam ediyor. Ayrıca saç dökülmeme pozitif anlamda etkii olduğunu da söyleyebilirim. Zaten saçlarım aşırı dökülmeye başlamıştı ve bu sebeple önce küçük boyunu alıp memnun kalınca büyük boyunu da almıştım.

  Defne yağlı şampuan güzel kokmuyor ama sarımsaklı olan güzel bir kokuya sahip.

  Fiyat performans olarak da uygun buluyorum

  17 aralık 2020 22:46