yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. bioderma nın sitesinde rastladığım, yeni çıkan ve şu an lansman'da olan nemlendirici mist+ 30 spf güneş koruyucu. merakla bekliyorum. eczanelere geldiği anda edinip yorum yapacağım. zira makyaj üzeri tazelenebilen 30 spf muhteşem geliyor kulağa.

  Urunu denedim: Yaaani. Olsa da olur olmasa da.. Sprey basligi bazen parca parca puskurtuyor bazen formunda.. Cok iyi calkalanmasi gerek sanirim. Yapis yapis bir his uyandirdi bende. Photoderm AR 50 spf favorim olarak kalacak.

  7 mayıs 2016 20:44 29 haziran 2016 20:31

  2. ilk kez dün kullandım. çok beğendim. çünkü tam da mist şeklinde kullanabileceğim bir spf arayışı içindeydim. yüzümde makyaj varken veya ayna olmadığı zaman güneş koruması sürmek zor oluyor. bunu iki saniyede yüzüme sıktım, ellerimi hiç kullanmadan güneş koruması sürmüş oldum. bence çok kullanışlı bir ürün.

  21 mayıs 2016 14:20

  3. makyaj öncesi güneş kremi kullanma alışkanlığım olmadığından, pratikliği sebebiyle 'kullanabilirim belki bu şekilde' diyerek satın aldığım ürün. sivilce yapması ihtimalini göz önünde bulundurursak yüze uygun güneş kremi bulmak pek kolay olmuyor. bu ürün sprey formda olduğu için daha hafif ve risksiz olacağını düşündüm satın alırken. makyaj altına uyguluyorum ben, yapısını beğendim. yoğun ya da yağlı his bırakmıyor. makyaj yapmaya göz makyajından başladığım için göz kapaklarıma gelmeyecek şekilde bu ürünü uyguluyorum, göz makyajımı yaparken ürün emilmiş ve ilk anda oluşan yüze güneş kremi sürülmüş hissi kaybolmuş oluyor. üzerine nemlendiricimi uyguluyorum yine. şimdilik herhangi bir olumsuz etkisi olmadı. makyaj üzerine sabitleme amaçlı olarak da kullanılabiliyor ama bu şekilde kullanmayı henüz denemedim. yüksek koruma beklentisi yoksa yaz tatilinde plajda kullanımı da pratik olabilir.

  edit: (yazar: ispenciyar )'a katılıyorum, ben de ürünü kullanmadan önce birkaç kez çalkalıyorum. beyazlıkla ya da bir izle karşılaşmadım şimdiye kadar. ürün üzerinde yüze dağıtılmasına gerek yok denmesi sanırım yapısının ince olmasıyla alakalı. sıkıldığı yerde dağıtılacak kadar yoğunluk oluşmuyor. ama termal su kullanma alışkanlığımdan kaynaklı elle dağıtma isteği oluyor bende, bu yüzden yüze sıkılınca dağıtmaya çok müsait olmasa da hafiften dokunuyorum.

  edit 2: (yazar: bordeaux)'un girdisinde bahsettiği durumu yakın bir arkadaşım da yaşadı. daha 1-2 kez kullandıktan sonra sprey kısmı bozuldu ve ürün kullanılmaz hale geldi. zamanla aynı sorunu yaşar mıyım bilmiyorum ama böyle bir problemle karşılaşma ihtimali tekrar satın alma konusunu düşündürüyor tabi ki.

  25 mayıs 2016 12:56 19 temmuz 2016 22:31


  4. kullanma talimatında yüze sıkıldıktan sonra dağıtmaya gerek kalmaz gibi bir ifade var. ben bu ifadenin yanlış olduğunu düşünüyorum, çünkü dağıtmadığımda yüzümde beyaz beyaz kaldığını görüyorum. makyaj süngeriyle bir de yaymam gerekiyor ama bu sefer de etkisini azaltıyorum sanırım.

  tanım; bir türlü sevemediğim ürün.

  25 mayıs 2016 15:33

  5. makyajın üzerine güneş kremi kullanamadığım için ilk duyduğumda bana mucize bi ürün gibi gelen, aynı zamanda çantada çok yer kaplamayan bi ürün gibi gelse de makyajın üstüne sıktığımda yüzümde bb krem, fondöten ne varsa artık onu silgi tozu haline getiren bi üründür.

  evet çok pratik çok güzel güneş kremi sürmek kadar zahmetli değil amma velakin bu hiç hoşuma gitmeyen bi durum. belki makyaj altına kullanılabilir.

  25 mayıs 2016 19:38

  6. yüzünüze sıktığınızda dağıtmaya gerek kalmaz eğer beyaz beyaz bişeyler çıkıyorsa içindeki mineral filtrelerin dağılmamasından kaynaklanır arkadaşlar kullanmadan önce bi 10 defa çalkalayın öyle sıkın. iz kalmaz bu şekilde. eğer koruyuculuğu gerçekten spf 30 sa müthiş bir buluş bence bakalım bi kaç gündür kullanıyorum ben de bi memnuniyetsizliğim yok şimdiye kadar.

  edit;fakat bulaştığı saça garip bi doku bırakıyor

  27 mayıs 2016 13:07 27 mayıs 2016 16:11

  7. bu sabah ilk kez kullandım ancak biraz yapış yapış bir his mi veriyor yoksa çok iyi çalkalamadım mı bilemiyorum.

  kuruduktan sonra o his geçiyor nemli gibi hissediyorsunuz.

  3 haziran 2016 08:26


  8. Bioderma' nın Hydrabio (kuru ciltler için olan seri) serisine ait metal kutuda, nemlendiren, güneşten koruyan misti.

  Görsellerden daha büyük bekliyordum ancak minicik tam çantaya atmalık (50 ml). Gözümü kapatıp iyice çalkalayıp 3 fıs şeklinde sıkıyorum beyazlık bırakmıyor. Ben makyaj sabitlemek için değil de yazın tatilde makyajsızken güneş koruyucumu pratik bir biçimde yenilemek amacıyla aldım. Yağlı bir his bırakmıyor. Hafif bir yapış yapışıklık var ancak o his kiehl'ste de la roche posayde de var. Rahatsız etmiyor o his.

  Ben bir eczaneden 59.50 tlye aldım.

  Edit: bende yağlı bir his bırakmadı ancak yağlı karma ciltlerde zamanla gözenek tıkayıp sivilce sorunu yapabilir geliyor bana. Bir de sürdükten bir süre sonra cildinizi ovalarsanız silgi gibi dökülüyor ürün (makyajsız olsanız bile), tahminim makyajınızı bozacaktır. La roche posay de sanırım bu tip bir ürün çıkarmış. Onu da almayı düşünüyorum. Ona göre karşılaştırmasını yaparım.

  13 haziran 2016 21:39 10 ağustos 2016 01:30

  9. Çok iyi çalkalanması gereken bir ürün. Sprey ama gazlı sprey gibi değil. Makyaj altına normal güneş kremimi uyguluyorum. Makyajımı yapıyorum fakat gün içinde güneş koruma kremimi tazelemek gerek. İşte o durumlar için çantamda taşıyorum. Şişesi büyük değil. Makyaj üstüne sıkılabiliyor. Ürünü yaymaya ihtiyaç yok. Üzerinde makyaj sabitlemeye yardımcı olur diyor. Bu şekil bir etkisini görmedim. Bence ihtiyaç bir ürün. Almaya devam edeceğim.

  18 temmuz 2016 14:40

  10. Daha alalı bir ay olmuşken sprey başlığı bozularak yarıdan fazla ürünün kullanılamaz hale gelmesine sebep olan güneş koruyucu/termal şu.

  Geldiğinden beri sprey zor basıyordu ancak ben bunu ürün yoğunluğuna bağlayarak kullanmaya devam etmiştim. Son kullandığımda ise sprey halinde değil damlacık damlacık şu püskürtmesinin akabinde başlık tamamen bozuldu ve basılamaz hale geldi. Ürünü reçete.com'dan aldığım için sorunla ilgili mail attım ve değişim talep ettim. Umarım ambalaj hatası kaynaklı bu sorunu çözmek için yardımcı olurlar ben de neticeye göre bu girdiyi editlerim.

  edit: ürünü göndermem halinde yenisi ile değiştireceklerini ilettiler. ten points goes to recete.com

  19 temmuz 2016 21:43 20 temmuz 2016 21:47