yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (22)
  • medya (1)
  2

  1. kimyasal bir güneşten koruyucu. kimyasallar bende sivilce yapıyor, benim için uygun değil. tester alınca annemde kullanayım dedim, anne testinden sınıfta kaldı. annem güneşe karşı çok hassastır. hava 30 dereceyi geçti mi, 5 dakika öğle sıcağında kalsa yüzü pespembe olur. ama "hiçbir güneş kremi durduramıyor" diye bir durum yok. derma e spf 30 kullanıyorum, onu annemde kullandığımda hiçbir pembelik falan olmuyor.

  bu spf50 diye bunu deneyelim bugün dedim, 35 dereceydi. dışarı çıkmadan bir saat önce sürdü, etki etmesi için yeterli zaman fazlasıyla vardı. sadece 4 sokak yürüdü toplamda. eve bir geldi yüz kıpkırmızı. sanki hiç güneşten koruyucu kullanmamış gibi. kısacası güneşten koruyuculuğunu başarılı bulmadım.

  23 temmuz 2018 16:36

  2. cildim zaten sivilceye meyilli olduğu için ilk kullanımda çok bir şey anlamamıştım , daha sonra ikinci kullanımda aslında cildimdeki sivilceleri ciddi oranda arttırdığını fark ettim. Şirkette bir arkadaşım vardı , kızın hayatında cildinde sivilce çıkmamıştı bu ürünle birlikte ciddi sivilcelendi. Kesinlikle uzak durulması gereken bir ürün.

  20 haziran 2019 16:48

  4

  3. Yaz başından beri kullandığım güneş kremim. Karma cildimde parlama yapmadı. Yapısı bayağı yağsız ve hafif. Sivilce gibi herhangi bir cilt problemine de yol açmadı bende.

  Olumsuz yorumları görünce korkmuştum biraz ama korktuğum gibi olmadı. Yağlı ciltli bir arkadaşımla birlikte almıştık. O da kullanmaya devam ediyor ve memnun. Hafif yapılı güneş kremi arayanlar için alternatif olabilir.

  21 ağustos 2019 16:00


  2

  4. Yaklaşık 3 aydır kullandığım güneş koruyucu. Yağlı ciltler için uygun tavsiyesiyle aldım ama sürdüğüm zaman sanki daha çok yağlandırıyor ve pütürleri belli ediyor. İlginç bir şekilde de emilmiyor, sanki krem dışarda kalıyormuş gibi. Aslında kremin üstünde yazan spf 50+ ama bana harika bir koruma hissi vermedi açıkçası. Bir de sıvı olması bu koruyucunun bir özelliği bunu bilerek alın. Ben sıvı olmasını da sevmedim biraz daha kremsi yapı yüzümde daha çok etki ediyormuş gibi hissediyorum. 

  Sonuç olarak şuan bitmesini bekliyorum muhtemelen başka bir güneş koruyucu kreme arayışı beni bekliyor. Benim cildimle pek iyi anlaşamadı. 

  20 ekim 2019 15:26

  5

  5. Yorumlara çok şaşırdığım tatlış krem. Kokusuz ve akışkan bir kıvamı var. Ben de akneli ve karma/yağlı cilde sahibim.

  Cildimdeki lekeler iyice yerleşik düzene geçmesin diye liseden beri kullanıyorum (6 yıl olmuş). Herhangi bir yağlanma veya sivilcelenme yapmadı.

  Erkek arkadaşım da tam tersine kuru cilt olmasına rağmen kullanıyor, o da memnun.

  Sonuç olarak, ben tavsiye ederim ama indirimleri takip edip Eylül/Ekim gibi almak daha kârlı.

  2 mayıs 2020 00:20

  4

  6. Hakkında çok az girdi olmasına şaşırdım açıkçası. Eczaneden indirimle 50 lira civarına almıştım. Uygun gibi fakat 40 ml ki şu an 50 liraya bulmak ne mümkün. Ben burnu geniş gözenekli ve hafif yağlı gerisi kuru yani karma ciltliyim. Kıvamı çok hafif ve beyaz. Esmer olduğum için yoğun sürersem maalesef cildimi beyazlaştırıyor ama hani geçen bir beyazlık değil alnımda birikiyor mesela. Karantinada sadece evde sürdüm o yüzden güneşten korumasını da bilemiyorum. Ama cildime oturuşunu, çok sağlıklı bir şekilde parlatmasını vs seviyorum açıkçası. Bir de güneş kreminde kaliteli olsun ama ucuz olsun kafasındayım. O yüzden inidirimde bulursam yine alırım.

  16 haziran 2020 10:26

  2

  7. ben pek beğenmedim. cildim kuru, normalde kremleri hemen emer ağır olsa bile, bu krem cildimin üstünde yağlı bir tabaka bıraktı. altına hiç nemlendirici falan da uygulamadığım halde böyle olması garip geldi. bende beyazlık bırakmadı ama o yağlı his hiç hoş değil. ben evde olsam da iki üç saate bir yenilerim, yenileyene kadar da o yağlı his geçmedi tüm gün yağlı yağlı dolaştım. bir de ben yüzüme çok dokunurum, bir süre sonra topaklanarak atıyordu dokunduğum bölgeler. yabancı youtuberların da çok beğendiği bir kremdi aslında, belki ben bozuk ürün kullanmışımdır. ben bunu bir arkadaşımda kalırken iki üç hafta kullandım, o hassas ve kolay kızaran bir cilt tipinde, o da pek beğenmemiş. kuru-hassas ya da normal ciltlilere lrp anthelios hydrating renksiz olanı (eski ismi comfort) önerebilirim dermokozmetikten en memnun olduğum oydu.

  16 haziran 2020 10:52


  5

  8. Yorumlarına şaşırdığım güneş kremi. Bundan önce sebamed 50+ güneş kremini kullanıyordum biodermaya geçmek hayatımın en iyi kararıydı. Öncelikle su gibi bir kıvamı var aman sürerken dikkat damlatmayın. Hemencecik emiliyor, hemen matlaşıyor. Kuru ciltli olmama rağmen kendisiyle çok iyi anlaştık. Cildi de güzel gösterdiğine inanıyorum. Koku problemi yok. Sürdüğünüzü unutabilirsiniz öyle bir ürün. Şu ana kadar herhangi bir problemle sivilce vs karşılaşmadım. Elimdeki bitince tekrar tekrar alırım.

  2 temmuz 2020 02:18

  4

  9. Geçen yazdan beri kullandığım krem kendisi. Ürün baya sıvı bir formda bu yüzden uygulaması biraz zor olabiliyor. Ben iki parmağıma biraz döküp hızlıca yanaklarıma ve alnıma konduruyorum. Hızlı olmazsam damlayabiliyor. Cilltte yayılması kolay homojen bir şekilde dağıtabiliyorsunuz dolayısıyla beyazlık falan bırakmıyor. Karma ve hassas ciltliyim ve en ufak bi yanmaya kaşıntıya sebep olmuyor bende, sivilceye de sebep olmadı. Benim bir güneş kreminden beklentilerimi karşılıyor keşke şöyle 100-150 ml olsa da doya doya kullansam (gizlinot: Fiyatı da aynı kalsın tabi)

  3 ağustos 2020 23:01

  1

  10. Bu yaz birkaç gün kullanımla bile yüzümü kocaman sivilcelerin basmasına sebep olan-bana göre çöp- bir ürün. Başka bir şey olamaz mı sivilcelerin sorumlusu? Hayır efendim olamaz. Çünkü allık hariç cilt makyajı yapmıyorum. Temizleme düzenim, beslenme düzenim hatta uyku düzenim değişmedi. Regl döneminde değildim. Deniz suyu ya da güneşe bir hassasiyetim yok. Sanırım 4-5 gün kullandım kremi. Allah’ım her güne yeni bir sivilce ile uyandım. Dedim devam edeyim alışma sürecidir belki. Ama yok. Bildiğiniz kocaman kocaman sivilceler çıkardım. Direkt çöpe attım kendisini. Bir daha kesinlikle biodermanın herhangi bir güneş ürününü denemem. Bu arada sivilceye yatkın bir cildim yok. Bunu da belirtmiş olayım. 

  Düzenleme: ürünü bıraktıktan birkaç gün sonra hemen söndü sivilcelerim. Dipnot olarak dursun burada. 

  21 ağustos 2020 14:26 21 ağustos 2020 14:28