sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1)
 • medya (0)

1. merhabalar, bütün kış kullandığım bazı biota/biota59elements ürünleriyle ilgili (yazar: mage)'nin ukdesini doldurmaya geldim.

Öncelikle markanın cruelty free olduğunu, ürünlerinde doğal bitki özleri kullanmaya dikkat ettiğini, paraben vs. içermediğini belirtmek isterim ki benim satın almamda da bunlar etkili olmuştu. Markanın mavi kutudaki günlük nemlendirici kremini ve pompalı şişedeki misel suyunu, ilk kırışıklık karşıtı serinin gündüz kremini, göz çevresi kremini ve aynı serinin yüz yıkama jelini kullandım. marka bir indirime girdiğinde alışverişimi internet üzerinden sorunsuz yapmıştım, sonrasında da neredeyse iki üç aydır kullandığım bu ürünlerle ilgili yorumlarımı yazıyorum.

32 yaşındayım, kışın aşırı kuruyan karma cilde sahibim, genellikle fondötenli vs. yoğun ten makyajı yapmasam da hafta içi her gün bir ortalama yoğunlukta göz makyajıyla birlikte ince bir kapatıcı, allık vs. içeren ten makyajı yapıyorum. Haftasonu da akşam çıkmayacaksam cildimi dinlendiriyorum, makyaj yapmıyorum. bu bilgiler ışığında ürünlerle ilgili mümkün olduğunca kısa yorumlarımı paylaşayım.

- Mavi kutudaki günlük nemlendirici: cilt tarafından hızlı emilen, çok fazla yağlı his bırakmayan, parfümlü olup bu parfümü beni rahatsız etmeyen bir nemlendirici. içerisinde spf 15 var. Bununla birlikte kışın çok kuruyan cildimi nemlendirmekte yetersiz kaldı. Yaz için hafif bir krem olabilir ancak başka güneş koruma faktörlü ten ürünleriyle nasıl olur onu bilmiyorum. Cildiniz çok kuru değilse bence bana göre daha fazla etkisini görebilirsiniz, mesela yağlı ciltler bence sevebilir bu kremi. alerji ve sivilce yapmadı ancak hayatımın kremi de diyemem.

- İlk kırışıklık karşıtı serinin gündüz kremi, nemlendirici kremine göre daha az parfüm kokuyor. Biraz daha geç emilmekle beraber günlük nemlendirici kreme göre daha iyi nemlendiriyor gibime geldi. yapısı ona göre biraz daha yoğun. Zaten ince kırışıklıkların önlenmesi gibi bir vaadi olduğu için öyle aman aman bir etki beklemiyordum ama göz kremiyle birlikte düzenli kullandığım zamanlar cildim daha aydınlık ve güzel gözüküyordu. Karma ciltler için uygun, kış haricindeki mevsimlerde bence nemlendirmesi yeterli olur, bende alerji ya da sivilce yapmadı.

- ilk kırışıklık karşıtı seri - göz kremi: kırışıklıklar üzerinde etkisi olup olmadığını bilmiyorum ama nemlendirmesini yeterli buldum. Bilhassa yoğun göz makyajı öncesinde kullandığım zaman yeterli nemlendirmeyi aldım. Daha önce pure beauty markasına ait göz nemlendirici göz kremlerini kullandım. Onlara göre bir tık daha fazla nemlendiriyor, ancak başka hiçbir göz ürünü ile karşılaştıramayacağım için fiyatına göre tercih edilebilir bir ürün mü değil mi bilmiyorum. başlangıç için kullanılabilir gibi geldi bana, ilk kırışıklık karşıtı etkiyi görmek için çok daha uzun süre kullanmak gerekebilir. allerji ya da irritasyon yapmadı.

- Yüz yıkama jeli: ilk kırışıklık karşıtı seriyle birlikte aldığım için bitirmeye çalıştığım bir yüz yıkama jeli. Hafif bir yapısı var. Cildimi ekstra germedi, kurutmadı ancak öyle aman aman harika bir yüz yıkama jeli diyemem. alternatifleri değerlendirilebilir bir ürün benim için, bir özelliğini görmedim. Alerji ya da irritasyon yapmaması sebebiyle bitirmeye yakınım. Uygun fiyatlı olursa ve başka bir şey denemek istemezsem yine alabileceğim yıkama jellerinden biri.

- Mavi pompalı şişedeki Misel su: Sanırım hayatımın misel suyunu buldum. yoğun ten makyajı yapmadığım günlerde, bir çok göz makyajımı temizleyen, daha sonrasında yıkama jeline çok az iş bırakan bir misel su. Hiçbir şekilde cildimde irritasyona sebep olmadı, kaşıntı yapmadı, kullanım sonrasında yağlı his bırakmadı, üstelik de biraz gözden zor temizlenen deborah markalı rimelimi bile tek pamukta çıkarmayı başardı. satın aldığımda 18 TL gibi bir fiyata denk gelmişti, biterse ve misel su ihtiyacım olursa kesinlikle yeniden satın alırım. İçeriğindeki termal su, geçici bir süre cilde aydınlık ve ferahlama veriyor, onu da çok sevdim.

- biota markasına ait makyaj malzemelerini hiç kullanmadım ama bir arkadaşımda ilk çıktığı zaman alınma bir bordo ruju var. Numarasını vs. bilmiyorum ama böyle güzel bir bordo olamaz arkadaş. inanılmaz pahalı ve kaliteli bir ürünmüş gibi duruyor, ben o arkadaşımdaki duruşunu çok beğeniyorum. Sanırım marka makyaj malzemelerini piyasadan çektiği için ne bunu ne de başka bir biota makyaj ürününü bulamıyoruz hiçbir yerde, ama takasta falan denk gelirse, o bordo ruja bakmak isterim. :)

kısaca (!) yorumlarım böyle efendim...

edit: imla.

26 mart 2018 09:23 26 mart 2018 09:26