girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

1. metal müziğin bir türüdür. genellikle şeytan övülür din (gizlinot: Hristiyanlık ) kötülenir . Bu tarz müzik yapan müzisyenler genelde ölüye benzemek amaçlı bir makyaj yaparlar. Genelde de makyajsız yakışıklı olurlar (gizlinot: gözlemlediğim kadarıyla swh )Kendi adlarını kullanmazlar bir rumuzları vardır, Bu tür de kendi içinde alt gruplara ayrılır, melodik black metal , senfonik black metal , depresif black metal gibi.

Bu metal türüne bazı ülkelerde aşırı hassasiyetler doğmuştur. Sebebiyle kilise kundaklama, incil yırtma olaylarından dolayıdır. En bilinen örneği Norveç'te Burzumdan Varg Vikernes'in tarihi bir kiliseyi kundaklaması sonucu orada oluşan tepkiler black metalin tümüne yanlış gözle bakılmasına sebep olan başlıca olaydır. Black metal camiasında cinayet ve intiharlarda meşhurdur. Buraya örnek bırakmak isterdim ama hangi birini bırakayım karar veremedim, ilgilenenler mesaj atarsa orada tartışıp konuşalım o haldee :)

ukte sahibi: (yazar: ugly )

6 kasım 2015 16:08 6 kasım 2015 21:50

2. metalin en sanatsallıktan uzak olanı. dinlediğim zaman kendimi manyak gibi hissederdim. ruh sağlığınızı bozmak istiyorsanız dinleyebilirsiniz. black metal denince benim aklıma ilk mayhem gelir.

6 kasım 2015 18:10