sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (22)
 • medya (1)

1. blogger ne değildir sorusuna verilecek cevabın ne olduğunu annlatmaya yeteceği internet yazarı.

blogger ne yapmalı

1) blogger marka tanıtımcısı değildir (her aldığınız ürünü anlatmayın hele markalar bedava ürün göndersin yazı yazalım kafasından çıkın)

2) faydalı şeyler yazın

3) yalan söylemeyin

4) TAVSİYE EDERİM ALIN DEMEYİN

5) özellikle pahalı ürünleri yazmayın ( bu ülkede çok yoksul insan var alamıyorlar)

7 ağustos 2014 19:14

2. genelde bir urun almadan once onlarin haberi olmadan danistigim kisilerdir :D

7 ağustos 2014 19:36

3. bugün bir çoğunun estee lauder'in parfümünü aynı anda tanıtmasına şahit oldu bu gözler. blogger = ticari'ye döndü resmen.

hadi tanıtım ürününü aldınız, e aynı anda tanıtılır mı be kardeşim. az bekleyeydin bari.

19 eylül 2014 18:32

4. blogger kavramı neden sadece makyaj bloggerlarına mâl edilmiş anlamadım.

benim bildiğim blog tanımı : "Blog (Türkçe: ağ günlüğü, günce) veya Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.", blog yazan kişiye de blogger deniyor diye bilmekteyim. illa makyaj ürünü tanıtmasına gerek yok.

19 eylül 2014 20:10 19 eylül 2014 20:12

5. değersiz olduğumuzu biliyordum da okuyan, takip eden insanların gözünde de bu kadar değersiz olduğumuzu yeni öğrendim. haklılar tabi koskoca ulu firmaların, kapitalizmin kalelerinin yanında en ufak bir değerimiz yoktur. ezik, değersiz insancıklarız biz. sus otur pis blogger! Firma ne derse o!!!! senin emeğin yerin dibine batsın, kendini ne sanıyorsun ezik. (gizlinot: swh)

20 eylül 2014 11:42

6. Bir dışı seni içi beni yakar halidir. Yakında dördüncü senesini bitirecek biri olarak şunu söyleyebilirim : işin içinde firma ve basın gönderisi varsa samimiyet HIZLA düşer. Sevmediğini bile kıvırarak; anlaşılmayacak ve firmayı da kırmayacak şekilde tatlı tatlı yazar blogger bu durumda (gizlinot: bir elin parmağını geçmeyecek kadar ). (gizlinot: doğrucu Davut blogger var) Hiçbir zaman bunu meslek olarak görmemiş ve sadece yazmayı sevdiği için Yazmış biri olarak iyi blogger olmanın Özünde etki Altında kalmadan ve korkmadan yazmanın olduğunu söyleyebilirim. Yeni blog açmak isteyenlere tavsiyem de bu yoldan gitmeleri. Hiçbir firmanın sizi üç kuruşluk ürünle satın almaya çalışmasına izin vermeyin. Blogger demek her yeni ürünü yüzünde deneyecek vs demek değil. Blogger bilinçlidir; bir cilt bakımı rutini vardır ve 2-3 haftada değişen sürelerle bir ton ürünü cildine Boca etmez. Mail kutusuna Düşen her marka işbirliğine atlamaz, gerektiğinde hayır demeyi bilir, tükürdüğünü ise hiç yalamaz. Buraya yazacak çok şey var; fakat 1-2 Yıldır sadece gözlemciyim. Bu tarz Tartışmalar uzar gider.

8 ocak 2015 18:10

7. bazıları yazmayı bıraktım duyuruları yapar ve gider. ondan sonra da bir bakmışsın reklam postu yayınlamış. (gizlinot: boomadds reklamları) (gbkz: insan gerçekten hayret ediyor)

13 ocak 2015 17:44

8. En düz haliyle blog yazarı kimse.

Dün gece yeni bir tanesini keşfettim. Durduk yere reklamı olmasın diye isim vermeyeceğim (gizlinot: swh)

kadın 35-40 yaş aralığında, 2 çocuk sahibi, tarzı ve tavrı tam plaza kadını.

Gece gece her şeyi bırakıp yazdıklarını inceledim.

yeni bir ruj almış "sıra pembiş rujumu denemekte"

Oğullarının odasını çekmış "ogluşlar <3"

Ayakkabı almış "bu ayakkabılar çok minnoş"

alışveriş yapmış "sıra cicişleri dolaba yerleştirmekte"

Allah kahretsin ya !

gerçekten çevrelerinde bunları bi uyaran dostları da mı yok ?

kocaları/sevgilileri bu ağızlardan tiksinmiyor mu ?

Bütün gün deli gibi bunları düşündüm ve aklım bir türlü almadı.

Neyse uzatmayayim...

herkese tatlış geceler !

15 ocak 2015 01:27 15 ocak 2015 14:00

9. Blogger denince aklıma sadece cilt bakımı, kozmetik üzerine yazanlar gelmiyo. İsteyen yemek, isteyen gezi yazar isteyen sadece tuvalet kağıtları üzerine paylaşım yapar. Ben 2012 yılında sadece stres atmak amaçlı arada yazdığım bir blog açmış idim. Yaptığım alışverişler (ayakkabı Çanta) ağırlıklı idi. Sonra kozmetik ve cilt bakımı ağırlıklı kendi tecrübe ettiğim ürünleri yazmak istedim. Buna nasıl mı karar verdim. Kozmetik değil ama cilt bakım ürünleri delisi biriyim. Bir ürün aLmayı düşününce google da arar bloglarda okurdum. Hepsi överdi ve ben hemen gidip alırdım. Her zaman sonuç hüsran olurdu desem yeridir. Çok zaman sonra anladım ki yayınlanma tarihleri hep yakın tarihler. Yani firma o ay herkese yollamış, bloggerlar da öVmüş. Pek çok arkadaşım, akrabam, yakınım çok ürün tecrüben var bunları yaz ki hem zamanla unutursan sen de bakarsın dedi. Bende zevkine amatörce bi iki ufak resim koyup altına ufak notlar alarak yazmaya başladım. Pc başında yazdığım posta yok nerdeyse. Zamanla insanlar beni kaale aldı kimi delik deşik etti, küfür eden, daha özenli olmam için eleştiren, çirkin diyen, şişko diyen, çeşit çeşit hakaret eden de oldu, destekleyen şöyle yapsan daha iyi olur diyen de oldu. Saygımı bozmadım bozamam da zaten. Fıtrat meselesi biraz da. Yani bence bir blogger bir mua olmak zorunda değil, mükemmel olmak zorunda değil. Zamanla onu takip edip etmeme kararını biz verir biz değiştiririz. Yıllar önce hayran olduğum pek çok bloggerı şu anda takip bile etmiyorum asla okumuyorum. Çünkü geç de olsa reklamdan ibaret olduğunu anladım. Ve ne zaman ki birileri bana blogger dedi bi iki blogger tanıdım ve pek çok bloggerin doğru bilgi verme gibi bir amacı olmadığını anladım. Pek çok firma içinde bu önemli değil idi zaten. Ha benim firmalarla ilgili.konuşmam yanlış olur pek bilgim yok. İrtibatım ürün alımım falan yok. O nedenle firmaların tutumları hakkında çok az bilgim var. Ama İnstagram da bile pek çok bloggerin alenen üürün dilendiğini görmek mümkün. Marka, cilt tipi ayrımı olmaksızın her firmadan herkesten ısrarla isteniyor. Ha mesela benim de çok merak ettiğim hele de temiz içerik ürünse keşke bende denesem dediğim ürünler oluyor. Ama bi elin parmağını geçmez bu ürünler. İyi kötü ne olduğu belli belirsiz her markadan ürün istemek nedir. Çoğunun buna ihtiyacı zaten yok. Çünkü Eventlar dan firmalardan çeşit çeşit geliyor. Aylarca bitirmek mümkün değil ya. Ha bana gelmedi evente falan da gitmedim ama giden blogger arkadaşlardan biliyorum. Bir insan her hafta başka bir cilt bakım ürünü kullanabilir mi. Cildin o kdar değersiz mi ya. Hadi kullandın bi hafta da ne anladın ya ne anlatabilirsin bize ürünün rengi dışınd. Bilmiyorum sustum Tamam

31 ocak 2015 17:15 31 ocak 2015 17:17

10. artık gerçekçi yorum yapan, samimi olanlarının çok çok az olduğunu öğrenmiş oldum an itibariyle. (gbkz: bakımblog)'un (link: http://www.bakimblog.com/2015/03/bir-kozmetik-blogunu-ne-bitirir.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+BAKIMBLOG+%28BAKIMBLOG%29 bu) yazısını okudum ve şok oldum. "basın ürünüdür" ya da "firma hediyesidir" yazmayan yazılara da pek güvenmeyin derim. firmalar da iyice aşmış kendini yani; madem ürününü tanıtmak, yorumlatmak istiyorsun, bari ürününü yolladığın kişileri yalancılığa sevketme...

not: (no:85748) girdime bakınız ile atıf yapmak istemedim açıkçası... özellikle vurgulamak istiyorum çünkü.

27 mart 2015 22:50 27 mart 2015 22:54