yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Eğer bir sağlık sorunu teşkil etmiyorsa blumia nervosa/obezite gibi kimsenin kimseye kilolusun yada zayıfsın demeye hakkı yok bence. Çünkü kişi kendinin zaten farkında bir insana böyle bir durumda şişmansın çok zayıfsın demek sadece kişiyi üzer. Bunu lütfen yapmayın, destek olun. Özeniyorsanız ki bu olabilir kötü birşey değil bu olay size motivasyon versin.

  12 ocak 2016 05:29

  2. günümüzde güzellik konusunda tam bir faşizm yaşanıyor. bir ablanız olarak iki çift laf edeyim size.

  şu anda kırk yaşındayım 38 yaşıma kadar ne bir kırışıklığım ne de bir sarkmam vardı. birden yaşlanmaya başladım sanki. gençken epey güzeldim. aslında bayaa güzeldim. peki ne oldu bunun tadını çıkarabildim mi. Hayır. ben de herkes gibi kendimi çirkin buluyor güzel yanlarıma değil kusurlarıma odaklanıyordum. bu gün bile profesyonellerden cildim ile ilgili iltifat alan biriyken çok problemli bir cildim olduğunu düşünüp en kuvvetli jelleri peelingleri kullandım. güneş lekelerim için sanırım buna teşekkür etmeliyim. medya bize sürekli kusursuz kadınları gösterip çirkin olduğumuzu söylüyor ve bizler ne yazık ki buna inanmaya çok hazırız. dünyanın en güzel insanı bile kendini çirkin hissediyor içten içe. ben hem photoshop konusunda hem de çekimler konusunda işim gereği bilgili biriyim ve inanın bana o gördüğünüz insanlar gerçek değil. hiç biri sizin sandığınız gibi kusursuz değil. photoshopla sıfırdan insan yaratabilirsiniz. bütün fotoğraflar rötuşlu. tv ve sinemada ise makyaj çok önemlidir ama makyajdan on kat daha önemlisi ışıktır. ayrıca başrol oyuncularına özel filtreler kullanılır. hatırla gönül dizisindeki şaçma sapan filtreden bahsetmiyorum. çıplak gözle anlayamazsınız. o da olmazsa film bilgisayarla tekrar rotuşlanır.

  medya tarafından uygulanan bu faşizme nasıl dur deriz bilmiyorum. çoğu gay olan modacılar uzun süre bize erkeksi kadın vucudunu olması gereken ve güzel olan olarak dayattılar.çünkü onlara göre çekici olan oydu. o anoreksik modeller zayıf kalmak için eroin kullanıyor. sosyal medya çağı başlayınca instagramdaki büyük gögüslü ve büyük popolu kadınların takipçi rekorları kırması, anoreksik kadın dayatmasını kırdı biraz farkındaysanız. sosyal medya erkeklerin gerçekte neyi beğendiğini açıkça koydu ortaya. ( 36 bedenim. kendimi övmek için söylemiyorum)

  kate upton diye bir hatun var dünyayı kasıp kavuruyor. büyük meme, büyükçe popo artı epey kalın bir karnı var. bildiğin göbek. erkekler ölüp bitiyorlar onun için. kardashian'lar ise bizdeolsa nasıl saklayacağımızı şaşıracağımız popolarını çıkarıp masanın üzeride dan diye vurdular. kardashianları var eden şey nedir? ben size söyleyeyim öz güven. kadın o popoyu öyle bir öz güvenle taşıyor ki sonunda bütün dünyayı ikna etti güzel olduğuna. mesela giselle bunchen çok mu güzel. neden ünlü olduğunu şöyle açıklanmıştır. "dünyanın en güzel kadını değil ama öyleymişcesine yürüyor."

  işin sırrı öz-gü-ven. medyanın saçmalıklarına kulaklarınızı kapatın. onların tek derdi bize daha fazla ürün satmak.

  12 ocak 2016 10:47

  3. Bir kimseyi vücudu yüzünden aşağılamak.

  sadece beden ölçüleri üzerinden değil, sivilce, siyah nokta, asiri kuru cilt, yagli cilt,kıl tüy, uzuvların boyutu vb. Ozellikler ustunden de yapılır.

  Hiçbir beden kusursuz değildir. Zayif da olabilir kilolu da, simsiyah ve gur killara sahip olabilir sari seyrek ama cok uzun killara da. Bizi guzel ve farkli kilan kusurlarimiz. Hiç kimse guzel olma kaygisiyla baska birinin belirlemis oldugu kaliplara girmemeli. Zayif goygoyu gunumuzde insanlara zayif olma empoze edildigi icin cok yapildi suslude. Yoksa zayif insanlar guzel degil mi? Onlari da yerim. Ama saglikli ise. Kilolu insanlari da yerim. Eger sagligi yerindeyse. Gercekten de zayif algisi yavas yavas yikilmaya baslaniyor. aria giovanni zayif bir kadin degil. Gayet kalin kollara ve bacaklara sahip, zaman zaman cikik bir gobegi oluyor. Ama kadin zehir gibi. Neden? Cunku kendini boyle seviyor ve vucudunu ozguvenle sergiliyor. Ben kendimi kisin yapraklarini dokmeyen karacam ormani bacaklarimla, yuzumde koalisyon hukumeti kurmus sivilce ve siyah noktalarimla, ortadan iki cizgiyle ayrilmis gobegimle seviyorum. Cunku bunlar benim ozelliklerim. Bu yuzden de guzeller.

  12 ocak 2016 11:09


  4. özgüveninizi yok etmeye çalışan enerji emicilerin saldırma şeklidir.

  kısaysan "bastıbacak, götü yere yakın"

  uzunsan "kadın dediğin erkeğinden uzun olmaz, ne o öyle at gibi, topuklu da yakışmıyor hem"

  zayıfsan "kemiklerin sayılıyor, çok çirkin"

  şişmansan "yağlı ve tombulsun, iğrenç"

  spor yapmayan normal bir vücuda sahipsen "sarkık her yanın, kötü görünüyor, gevşemiş etlerin"

  fitsen "erkek gibi kasların çıkmış, hiç kadınsı görünmüyorsun, korkunç"

  cılızsan "memesi götü olmayan kadın olur mu, kıvrım yok"

  kıvrımların varsa "ortasından sıkılmış diş macunu gibi, koca popolu koca memeli, kardaşyan gibi"

  her türlü kaçış yok, aşağılanıyoruz. o yüzden umursamayın boşverin.

  25 aralık 2016 02:45

  5. insanların, toplumun estetik normlarına uymadığı için farkında olarak ya da olmayarak kendilerine ve/veya başkalarına yaptığı bu davranışın ne kadar anlamsız olduğunu gösteren bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=UCuncBTw6uo video).

  7 ocak 2017 17:57 7 ocak 2017 18:20

  6. insanları fiziği üzerinden aşağılama.

  son birkaç aydır çok sevdiğim arkadaşlarım dahil herkes yapıyor bunu. kendimi bildim bileli zayıf olmama rağmen son bir senede sağlık sorunları nedeniyle kilo aldım ve bir 10 kilo fazlam var. ailemden tutun arkadaşlarıma kadar herkes nasıl boğazımı tutamadığımdan (gizlinot: eskisinden daha fazla yemiyorum) bahsediyor. bir şey beğeniyorum; senin fiziğine o olmaz, sana yakışmaz. hatta uzun süre görüşmediğim bir akrabamız kilo alarak ne kadar çirkin ve iğrenç (gizlinot: evet iğrenç) göründüğüm hakkında kalabalık içinde konuşmuştu. dizlerimin arkası dahil vücudumda çatlak olmayan tek bir nokta yok. aynaya baktığımda kötü hissediyorum. (gizlinot: lütfen bunu fazla kilosu olanlara karşı söylediğim düşünülmesin. insanlar kilom hakkında konuşana kadar yeni kıvrımlı halimi daha çok sevmiştim. ) sözde sevdiğim ve beni sevdiğini düşündüğüm insanlar el birliğiyle kendimden nefret ettirdi. spor yaptım, diyet yaptım yeri geldi aç kaldım ama veremiyorum. ben veremedikçe insanlar daha da çok konuşuyor. hem sağlık hem de psikolojik sorunlarımın yanında bu hiç yardımcı olmuyor bana.   

  yapmayın bunu. insanları kendinden nefret ettirmeyin. bu sadece şişmanlık da değil. zayıflık, kıllı olma, esmer olma, sarışın olma, kısa boy, uzun boy.

  evet bizler her halimizle güzeliz. açıkçası insanlar konuşana kadar popomdaki çatlaklar umrumda dahi değildi. hala daha bu saydığım özelliklere sahip insanları görümce ne kadar güzeller diye geçiriyorum içimden. klasik güzellik algısına uymamak bizleri çirkin yapmıyor. ama gelin görün ki her gün defalarca çirkin olduğunuz söylendiğinde güzel hissedebilmek çok zor. 

  lütfen insanları görüntülerinden vuracak kadar kötü kalpli olmayın. siz 10 saniyeliğine dalga geçip gülüyorsunuz ama karşınızdakinin hayatını etkiliyorsunuz. lütfen yapmayın bunu. 

  14 ağustos 2018 20:30 14 ağustos 2018 20:34

  7. Şahit olduğum kadarıyla sadece kendi vücuduyla ilgili özgüvensiz, bir zamanlar ya da halihazırda şimdi zaten bücuduna yönelik hakaretler duyan insanların yaptığı "vücut kınama" hareketi. Mesela anne kızına yapıyor: "genç kız olacaksın tut şu boğazını da kilo ver iğrenç görünüyorsun" bunu diyen kendisi daha da kilolu ama "ben genç kız değilim" diyerek işin içinden sıyrılıyor, fakat pekala biz onun gençliğini de biliyoruz. Kocasının kendisine ömür boyu söylediği lafların aynısını kendi kızına söylüyor. Zayıf olana da başka türlü yapıyor zaten bu kınama işini. Mesele boğazını tutmaksa sen tut sen kilo ver... Üzmemek için, karışmamak için demiyorum kızına söylüyorum ama o da anasına bu cevabı vermiyor. Çünkü arası bozulsun istemiyor. Hep böyle bir taraf bir tarafı eziyor o da gidiyor başkasını ezerek rahatlamaya çalışıyor. 

  Bence bu sorunun kaynağı insanların birbirini üzmesi. Üzgün insanların da başkasını üzme gereği duyması. Tek sorunumuz sevgisizlik.

  Sizi üzen insanlara karşı onları şaşırtan bir özgüvenle cevap verin arkadaşlar. "Öyle bile güzelim" deyin. Gerçekten güzel olursunuz böyle deyince. Sihir gibi bir şey. Güzellikten önemli olan bir şey var o da çekicilik ve onun da tek yolu özgüven. 

  Ben bu konuda yıldız tilbe'yi örnek almışımdır. Bana güzelsin diyenlere her zaman "yok canım çok da değil o sizin güzelliğiniz öyle görmüşsünüz" deyip utangaçlıkla teşekkür eden ben "çirkinsin" diyenlere "çok güzelim, o halimle bile aşırı güzelim, kıskanma" diyorum. Bu lafın üstüne söz söyleyebileni görmedim daha.

  5 ocak 2020 11:21


  8. ig tv de melis deniz in çektiği kombin videosuna denk geldim. videonun başlangıcında şu cümleleri söylüyor " kiminize göre kiloluyum, kiminize göre normal ben kilolu olduğumun farklındayım " ki melis e sürekli son zamanlarda kilo aldığını söylüyor herkes ki melis de her storysinde " kilo aldığımın, kilomun farkındayım" diye belirtiyor.

  bu çok acı bir şey ya.

  geçen hafta larissa gacemer in yaptığı açıklamada bir body shaming sonucu yapıldı. gerçekten çok acı.

  insanların kendisilerini açıklama yapmak zorunda hissetmesi.

  kimsenin kendi hayatını yaşamasına müsade etmiyoruz.

  kilolu olduğum için benim de muzdarip olduğum bir konu orası ayrı.

  o yüzden belki yaram derin ve bu kadar çok dile getirmeye ve bende bir açıklama yapmaya çalışıyorum.

  kilolu bir insan ve bundan yarası olan biri olarak ben de sokakta kilolu birinin giyimine bakıyorum, bu kilo ile bu mu giyilir diyorum. çünkü ben giyemiyorum, kendimi beğenmiyorum. ama o giymiş ve kendini beğenmiş bunu çekemiyorum. sesli dile getiremiyorum ama içten içe yargılıyorum. çünkü iki yüzlüyüm. toplumda ki herkes gibi.

  24 mayıs 2020 22:45