yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (4)

  1. En sevdiğim dizidir. Her sahnesinde bir ironi saka sarkazm bulabilirsiniz. Ne kadar ovsem kelimeler yetmez.

  En sevdiğim karakter mr peanutbutter. Salak gorunse de aslında her şeyin farkında olan 'doge doge what'dir.

  16 mayıs 2018 14:08

  2. benim için rick and morty'den sonra gelen en güzel animasyon dizisidir. ilk birkaç bölüm ısınmayabilirsiniz ama devam ettikçe bağlandığınızı hissediyorsunuz.

  16 mayıs 2018 15:22

  3. meymenetsiz, varoluşsal sancılı zamanlarımda bojack karakterinde kendimi bulduğum animasyon dizi. 

  16 mayıs 2018 21:42 16 mayıs 2018 21:42


  4. görsel dünyasının güzelliğine bittiğim bir depresyon dizisi. hayvanlarla alakalı o kadar normal detayları öyle güzel görselleştiriyolar ki. her bölümü o komik ince detaylar için bile izlenir tekrar.

  son sezonda irtifa kaybetmiş olsa da seviyoruz.

  17 mayıs 2018 11:34

  5. Hayali erkek arkadaşım BoJack. Sorumluluklarından kaçmak için olmaz işlere atılması, sağda solda black out olana kadar içip kaybolması, aşk için gereksiz büyük hareketler yapması, taş kafalı taş kalpli gözüküp zamanla içindeki ezilmiş çocuğu göstermesi falan hep tamm da aşık olduğum özellikler. İzlerken kafamdan bojack’le kavga falan ediyorum, homur homur içimden saydırıyorum. Çünkü Aynen buna benzeyen, annesi dahi aynı olan ve tek farkı at olmaması olan bir erkek geçti hayatımdan, en son aşkım. Üstelik ben de Mr. Peanutbutter’i seçtim. yine de yalan söyleyemem, seni özlüyorum BoJack :/ 

  17 mayıs 2018 12:53

  6. 90'larda çok meşhur olmuş bir televizyon serisinde yer almış Bojack Horseman ismindeki bir atın ve etrafındaki kişilerin hayatlarını izlediğimiz animasyon dizisi.

  Benim için özellikle de son iki sezonu ile çok çok özel bir yer edinmiştir. Diziye başladığımda Bojack'ten nefret ediyordum, hatta bana diziyi öneren erkek arkadaşımı arayıp "Devam etmeyeceğim sanırım, üzgünüm" dediğimi hatırlıyorum. Onun da bana "Biraz daha izle, sonradan çok acayip yerlere gidiyor" demesiyle devam ettim ve baştan tekrar izlemeyi düşündüğüm şu günlerde bu girdiyi yazıyorum. 4. sezonu beni gerçekten çok etkilemişti fakat 5. sezonu beni gerçekten mahvetti. 4. sezonda Bojack'le kurduğum bağ beni çok çok şaşırtmıştı. Hele ki "Stupid Piece of Sh*t " diye bir bölümü var ki, bölümü ben yazsaymışım bu kadar beni anlatamazmış herhalde.

  Bojack dışındaki karakterler de gerçekten harika oluşturulmuş. Birçok karakter aslında kendi hayatlarımızda da bulabildiğimiz kişiler. Mesela Princess Carolyn de benim bazı açılardan çok bağ kurduğum bir karakter.

  Çok uzatmayacağım bu girdiyi ama son olarak bir de şunu söylemek istiyorum. Benim için dizilerde en önemli şeylerden biri karakter gelişimidir. Yani geçen süreyle, başlarından geçen olaylarla karakterlerin nasıl şekillendiklerini görmek. Bu dizi bu konuda da inanılmaz başarılı bence. Ay neyse, izleyin izlettirin bence.

  23 ekim 2018 13:37 23 ekim 2018 13:40

  7. İştee benimm dizimm! 

  Jeneriği, konusu, yaratılan karakterler efsane ötesi. Her bölüm bitiminde jenerik müziği zihninizde çalmaya devam eder. 

  Beşinci sezonunu bitirmeme dört bölüm kaldı sadece. Bu sezondan sonra bütün bölümleri tekrar izleyeceğim.

  Kesinlikle bir şans verin derim süslüler. süre olarak da yarım saatten az sürüyor, gece yatmadan izlemelik tam ;)

  23 ekim 2018 16:28 23 ekim 2018 16:29


  8. bitirmeye kıyamadığım dizi. son 3 bölümüm kaldı. yeni sezon gelene kadar heralde bir kez daha başlayıp bitiririm. daha şimdiden 6 7 kez izlediğim bölümleri oldu bile. fazlasıyla seviyorum. kafamda bu diziden öğrendiklerimi unutmamak için tasarladığım bi dövme fikri bile var. yıl bitmeden yaptırmayı umuyorum. kendimden çok şey bulduğum, anlamladıramadığım saçmalıkları biraz daha anlamlı kılan bojack horseman bana öyle çok şey kattı ki. iyilik kavramını, iyi bir insan olmanın her gün nasıl daha çok zorlaştığını, bencilliğimle yalnızlığım arasında savrulurken elimde olan tek şeyin kendim olduğunu öğretti adım adım. aile kavramı ve arkadaşlık ilişkileri üzerine aşırı derin düşüncelere sevk eden "şeyin" bir animasyon olması güldürüyor kimi zaman da. ve böylesi çok daha iyi. geçen yıl kendim için yaptığım en iyi güzel şeylerden biri bu diziye başlamaktı sanırım. boş zamanlarımda açıp izlediğim bölümlerin analizlerini okuyorum, youtubeda dizinin analizlerini yapan videolar bulup saatlerimi geçiyorum. ya da izledikten sonra bomboş oturup hissettiğim gerçek şeylerin beni etkisi almasına izin veriyorum. ve hakikaten; it never gets easier'mış. gün geçtikçe daha çok anlıyorum.

  8 ocak 2019 23:53

  9. Bojack resmen benim paralel evrendeki halim gibisin. Aynı tembellik, şanssizlik, bir işin sonunu getirememe :d

  Diziyi çok severek izliyorum. kafa dağıtıyor, izlemesi iyi geliyor. Karakterlerden en çok Princess Carolyn ve Todd’u seviyorum. Bir de herkesin hayatında bir Mr. Peanutbutter vardır, tam bir ailenin eniştesi; taktığı o saat, v yaka tshirleri, güneş gözlüğü çok gülüyorum :d 

  25 dk sorunlardan uzaklaşarak kafa dağıtmak isteyenler mutlaka izlesin:*

  9 ocak 2019 16:46

  10. izleyen herkesin kendi ile özdeşleştirebileceği bir karakteri, sorunu, durumu bulabileceği; üst seviye melankoli barındıran ironik dizi. son yıllarda televizyonda yapılmış en iyi iş olan "free churro" bölümünün (5s,6b) imdb puanı 9.8' dir ki 0.2 puanı nereden kırdıklarını anlamazsınız bile.

  bojack in narsizminin altında yatan özgüvensizliği, sevilmemişliği ve dahası sevilmeme korkusu, diane in kendine koyduğu yüksek standartlarla baş edemeyip sürekli iki yüzlü hatta mutsuz hissetmesi, princess caroline ın hayatı boyunca başarıyı mutluluğa tercih ettiğine ilişkin geç idrakı, sarah lynn in kendi mahvoluşunu çok çok önceden tahmin ederek, umutsuz vakıa olarak hayat idamesi...ve daha nicesi...

  23 mayıs 2019 16:08