girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. izmir'in ilçesi. öğrenci ilçesi dersem yanlış demem :) ege üniversitesi ve yaşar üniversitesi sayesinde öğrenci kaynar. tam merkezi bilmiyorum ama küçük park tarafları çok hareketli ve bol cafelidir.

(yazar: bilasbiras) uktesi

6 aralık 2016 20:22

2. 2 yıl önce 5 günlüğüne filan Bornova'da bir arkadaşımda kalmıştım. Bornova'ya dair en çok aklımda kalan şeyse (gbkz: üniversite 2 pastanesi) oldu. her sabah Üniversite 2'de yaptık kahvaltıyı. Utanmasam diğer öğünlerde de oraya giderdim. Swh

(gbkz: çemenli kumru)su, (gbkz: tavuklu krep)i, her türlü tatlısı çok iyiydi. Öğrenci ilçesinde öğrenci bütçesine göre harika bir seçenek. Hala duruyorsa ilk kez gideceklere öneririm.

6 aralık 2016 21:01

3. Ailem Alsancak'ta yaşıyor ama ben üniversite okurken Bornova'da yaşadım.Ev kiraları üniversiteye yakın olan yerlerde biraz daha pahalıdır.Benim evim Süvari Caddesi'ndeydi bu yüzden sabaha kadar gürültüsü eksik olmazdı.Öğrenci popülasyonu fazladır.Küçük Park'ta her türlü kafe ve barı bulabilirsiniz meşhurdur.Kışın ayazı fena çarpar.Ulaşımı,alışveriş ortamı kolaydır.Gözümde bir Alsancak değil ama üniversite yıllarımı özletir arada.

6 aralık 2016 23:34 6 aralık 2016 23:37


4. izmir sıcak memleket ya ne olur oranın soğuğundan diyerek izmir'e okumaya gelen öğrencileri adeta donduran, izmir'in öğrenci dostu ilçelerinden. bir diğeri de (gbkz: buca ) mesela. ege üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin uğrak mekanı olan (gbkz: forum bornova avm )nin olmasının yanında, aynı zamanda izmir ve manisa'yı da birbirine bağlar.

7 aralık 2016 00:52