yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. kargo işlevi gören bi' şey.

  işyerinden, evinden kargo alamayanlar için belirlenmiş yerlerden kargolarını teslim alabilecekleri bir sistem. bu teslimat noktası size en yakın yerden anlaşmalı bir nokta oluyor; telefoncu bakkal vb gibi yerler. sistemin güzel kısmı da tam olarak bu, kargo firmaları beşe altıya kadar çalışırlarken bu yerler akşam ona, on bire kadar açık olabiliyorlar. yani ev neresi, geldik bulamadık ot oldu bok oldu yok. üç gün içinde gidip o noktadan alıyorsun kargonu.

  lilakutu da anlaşmalı firmalardan, iki gün önce bir sipariş vermiştim, bukoli seçeneğini seçtim. bugün sabahtan evimin bir alt sokağındaki bir telefoncuya kargom ulaşmış, çat gittim aldım bir de ne göreyim. bukoli bi de termos bardak hediye etmiş. içinde de üçü bir arada var iki tane.

  hem esnafla hemhâl olmuş oluyorsun. telefonumun jelatini yoktu abi gelmişken bunu da takalım dedim, sağolsun abi havalı bi jelatin takıverdi.

  ay nereye varıyom acaba. ben bi de gidip siparişimin başlığını açıyım da az bi şenlensin burlar.

  edik: mail attım teşekkürler filam şeklinde, iki dakika içinde cevap verdiler savolun demişler, selamları var. (gizlinot: sefslhja)

  11 aralık 2015 17:14 11 aralık 2015 17:42

  2. Markafoniyle karışık birazcık bukoli reklamı yapıcam çünkü çok sevindirik oldum.

  Öncelikle tüm süslülere tavsiyem internetten alışveriş yaptığınız sitede bukoli seçeneği varsa kesinlikle bukoli seçin.

  Peki bukoli ne? Siparişinizin eve değil sizin seçtiğiniz bukoli sipariş noktasına bırakıldığı kargo çeşidi. Çalışan insanlar için bir hayat kurtarıcı çünkü 'geldik evde yoktunuz, gelin cehennemin dibindeki bayimizden kargonuzu alın' derdi yok. Bukoli sipariş noktaları evinizin oradaki bakkallar, telefoncular vs. İşten dönerken bakkala uğrayıp kargonuzu alıp evinize geçiyorsunuz. ayrıca normal kargo şirketlerinden daha ucuz.

  Ben bukoliyle markafoni sayesinde tanıştım. (gizlinot: Yurtiçi kargodan kurtulmak için zaten her şeyi yapardım ).Siparişimi teslim aldıklarında ve bakkala bıraktıklarında mesajla haber verdiler. Akşam dönerken evime 50 metre olan bakkaldan aldım ve aldığım ürünün bedeni uygun olmadığı için iade etmeye karar verdim. O sırada markafoni iade koşullarına baktım. İadenin ücretsiz olduğunu farkedip tekrar kargo ücreti ödemeyeceğim için sevindim. Ama aldığım kargo şirketine teslim edilmesi gerektiğini söylüyordu ve onu nasıl yapacağımı bilmediğim için bukoli çağrı merkezini aradım. Geç saat de olsa çalışıyorlardı ve çok sevecen bir beyefendi gidip teslim aldığım bakkala bırakmamın yeterli olacağını söyledi. Yine çok sevindim, gidip bakkala bıraktım ücret de ödemedim. Yurtiçi kargoyla alsaydım didik didik onun şubesini arayacaktım ve çalışma saati olmadığı için yarına kadar bekleyecektim. Hem bakkal amcayla da muhabbetim oldu

  21 ekim 2016 21:43

  3. Özellikle kitap alımında kullanıyorum (gizlinot: çünkü internetten başka alışveriş yapmayı pek sevmiyorum) Nedeni ise evde bulunmamam. Evde bulunmadığım için kargoyu kendi şubelerine götürecekler sonra ben onlara gideceğim ne anladım bu işten. (gizlinot: gelseler de evde bulmadık diyorlar zaten)

  O nedenle evime yakın bir kırtasiye vardı bukoli noktası olarak oraya yönlendiriyorum. Sorunsuz geliyor. Fakat diğer kargo şirketlerine göre pahalı olabiliyor. 2,5 TL gibi ücreti oluyor. Sitede diğer kargolar 1-1.5 TL arasında. O nedenle eğer evde değilseniz öneririm. Veya kampanyaları olduğu zaman. Yılbaşına kadar termos bardak veriyorlar mesela çok iyi bir ürün değil ama iş görüyor. Bazende indirimler oluyor. 1 TL'lik kargo gibisinden o zaman hiç tereddüt etmeden seçebilirsiniz.

  Sanki çok bilinen bir şey değil tutunamaz gibi geliyor. Zaten o nedenle durmadan kampanya yapıyorlar gibime geliyor. Umarım devam eder. O nedenle alın aldırın..

  24 aralık 2016 16:39 24 aralık 2016 16:40


  4. kullandığım her seferinde çok memnun kaldığım gel-al kargo servisidir. kargo şirketlerinin "geldik evde bulamadık" sorunundan şikayetçiyseniz kullanmanızı tavsiye ederim. evde tek kalıp kargo saatlerinde işte olanlar için hayat kurtarıcı olabilir.

  anlaştıkları market, çiçekçi, telefoncu gibi yerler akşam 9-10'a kadar açık kalıyor genelde. bilgilendirmesi yeterli. kargoyu firmadan teslim aldıklarında mesaj ve mail atıyorlar, seçtiğiniz yere bıraktıklarında da atıyorlar. örnek vermek gerekirse, cuma gece yarısı verdiğim siparişi cumartesi günü öğlende hazırlayıp bukoli'ye teslim etmişler(gizlinot: burada firmanın da hızı takdir edilesi) bukoli'den 12'de mesaj geldi teslim aldık diye. normal kargo şirketlerini düşünerek "neyse pazartesi teslim edilmiş olur" diye düşündüm. o günün akşamında saat 7'ye doğru kargonuzu seçtiğiniz noktaya teslim ettik temalı bir mesaj geldi. cumartesi günü de çalışıyorlarmış! beklemediğim için sürpriz yaparak çok mutlu ettiler beni :d

  10'dan fazla kez kullanıp hiç sorun yaşamadım. seçtiğiniz yere ulaşınca 3 gün içinde almak zorundasınız ama bukoli'yi arayıp takip numarasını tuşlayarak 3 gün daha erteleyebiliyorsunuz. çağrı merkezini arayıp "ben 2 kez art arda yaptım ertelemeyi, şimdi 3 gün mü ertelendi yoksa 6 gün oldu mu?" diye sordum emin olmak için. istediğimiz kadar erteleyebiliyormuşuz, "bizim için hiç sıkıntı yok isterseniz aylarca erteleyebilirsiniz ama satın aldığınız firmanın değişim-iade süresine dikkat etmenizi öneririm" şeklinde çok kibar cevap geldi. ayrıca yakın olmadığım için hiç kullanmadım ama bazı noktalarda kilitli kasa servisleri varmış. gidip kasa kilidine bilgilerinizi giriyorsunuz ve kasa açılıyor, siparişinizi teslim alıyorsunuz, ardından bilgilendirme mesajı geliyormuş.

  tek eksi olarak söyleyebileceğim şey; henüz çok az firma ile çalışıyorlar. başka firmalar ile anlaşma yapmaya çalıştıklarını belirtmişlerdi, arada sırada yeniler ekleniyor. eğer alışveriş yapacağım site bukoli anlaşmalıysa bukoli'yi seçiyorum.

  kampanyalarını da çok beğeniyorum. genelde kargo ücreti çıkartmadıkları gibi yanında sıcak içecek, termos, sinema bileti, hediye çeki tarzı şeyler gönderiyorlar. (link: http://www.bukoli.com/Kampanyalar.aspx buradan) var olan tüm kampanyaları görülebilir. kitap alacaksam kampanyalarına göre farklı sitelerden alışveriş yaptığım için direkt bu sayfayı kontrol ediyorum.

  şimdilik sadece istanbul içinde geçerli ama uzun uzun yazdım çünkü daha çok kişi olarak kullanırsak bukoli iyice yayılır ve daha çok firmayla her şehirde anlaşması olur, çok da güzel olur :)

  26 mart 2017 15:10

  5. maalesef ki 30 haziran'da faaliyetlerini durdurma kararı alan firma.

  5 haziran 2017 22:17

  6. sektörde bu kadar iyi hizmet veren ve en önemlisi de bir boşluğu gayet güzel dolduran bir firmaydı. borusan gibi güçlü bir grubun arkasında olduğu bir firmanın faaliyet ağının gelişmesini beklerken, faaliyetlerini durdurduğu haberini almak gerçekten üzücü. Lojistik gibi yeni fikirlerle gelişmeye açık, günümüzde oldukça yaygın iş sahasına sahip olan bir sektörün ve bu sektörde sağlam bir hizmet anlayışıyla yola çıkan firmanın sektörden elini çekmesi sahip olduğumuz günbegün gücüne güç katan ekonomimiz değildir herhalde. Ne yazık ki markafoni'den sonra kapandığına üzüldüğüm bir firma oldu.

  5 haziran 2017 22:44

  7. 30 haziran'da faaliyetlerini sona erdireceklerine ilişkin mailleri elime ulaştı. Maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor. 10 dakika önce ptt'deydim, bir adam oğlunun kargosunu almaya gelmiş vermiyorlardı. Çalışıyor ama bu saatlerde gelip alması mümkün değil dedi, 10 gün burda durur, 18 yaşın üstündeyse sadece kendisine veriyoruz, cumartesi çalışmıyorsa cumartesi gelsin dediler. İyi de kardeşim, cumartesi de çalışan bir sürü insan var. Tüm kargo sistemine komple antiyim, bok gibi bir sistem kurmuşlar. Her kargo gelceği gün sabahtan akşama kadar gelcek mi acaba diye evde oturuyosun, gelmeyince tam evden çıkıyosum gelip bulamıyolar. Sonra işin yoksa şubeye git açık bulmaya çalış da sıraya girip kargonu al. İşten çık koştur koştur acaba alabilir miyim! Bir de başkasına teslim etmemeleri de beni çıldırtıyor.

  Sözün özü bu firmayı çok sevmişti, bakkal amcaya bırakıyodu gece 11'de bile eve geçerken alabiliyodum. Giden gidene, 1 yıldır söylüyorum keşke ben de gidebilsem.

  7 haziran 2017 14:31