yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. tam bir gizli komik. ilk bakışta çok ciddi ve birazdan sizi bozacakmış gibi bakan tiplere benziyor. ama esprileriyle mimikleriyle çok eğlenceli bir kadın. ürün yorumlarından çok kadını izlemek için izliyorum ben videolarını(gizlinot: swh)

  20 nisan 2015 21:49

  2. model recommends kanalında birkaç kez görmüş ama kendisine pek dikkat etmemiştim. sonra önerilen videolar içinde dermatologlarla olanları görünce heyecanla izledim. sonra diğer videolarını da izledim... ilk anda çok sevdim çünkü benim gibi işin makyaj değil bakım kısmıyla ilgileniyor. birçok vlogger/blogger'dan daha bilgili ve makul gibi duruyor. doktorlarla çektiği videolar çok güzel.

  sonra hirons hakkındaki yorumlara baktım; hiçbir eğitiminin/sertifikasının olmadığı, sürekli pahalı ürünler kullanıp tavsiye ettiği, çelişkili olduğu, endüstrinin içindenim diyip durduğu ama sadece bir "counter girl" (tezgahtar kız) olduğu, pek çok markayla çalıştım diyip sadece birkaç tanesini söylediği, kimsenin tam olarak ne yaptığını bilmediği yazılmış.

  yüzlerce poundluk kremleri önermesi benim için önemli değil almam olur biter ama eğer öyleyse kalifiye olmadığı halde sürekli "uzmanım, deneyimliyim, işin mutfağını biliyorum" mesajını vermesi rahatsız edici. hangi vlogger/blogger eğitimli ki? insan sadece kişisel tecrübelerini de paylaşabilir ki ben de blogumda öyle yapıyorum. yalnız "ben uzmanım, yetkinim" diyerek insanları yanıltmak çok kötü bir şey. belki de söylediklerinin hepsi doğru belki de değil ama gerçekten de hirons ne eğitimi almış, ne sertifikaları var, satış-pazarlama dışında markalar için ne yapmış? Ben uzman değil demiyorum ama uzmansa bunu ispat etmeli, "ben yıllarca bu işlerde çalıştım heheyt" diyip geçmemeli.

  özetle ilk heyecanım kayboldu, markalarla herhangi bir vlogger'dan bile içli dışlı olduğu için ne kadar güvenilir olduğunu da bilmiyorum. ürün yorumlarını değil de uzmanlarla yaptığı veya genel olarak cilt bakımından bahsettiği videoları izliyorum.

  7 temmuz 2015 08:55 8 ekim 2015 10:32

  3. blogunu yeni keşfedip hatmettiğim cilt bakım "guru"su. hakkındaki şüphelerden yukarıda bahsedildiği için girmeyeceğim, ben öğrendiklerime bakarım. yalnız beni etkileyen iki bomba quote paylaşayım:

  "Having one cleanser and one moisturiser is like having one pair of shoes."

  "If you would spend more on shoes, handbags, lipstick, jeans or fashion in general than you would on high quality skincare - you will be a sixty year old woman (and man) with a vintage wardrobe and a face like an alligator."

  kendisinin önerdiği cilt bakım rutini 10 adımdan falan oluşuyor. mesela yağ ya da balm bazlı bir temizleyici ve havlu yardımıyla cildini temizliyor ve asla köpüren jellerden kullanmıyor. ben yağlı ve akneye meyilli cildimle bu adıma sıcak bakamıyorum. hem havluları temiz tutmaya çalışmakla da uğraşamam. bence ph'ı cilde uygun olduğu sürece köpüren temizleyici kullanmakta sorun yok. sonra 2 çeşit tonik kullanıyor ve biri mutlaka asitli aktif madde içeriyor. cilt bakım yağlarını çok seviyor. spf konusunda biraz rahat, ki ben bunu da kabul edemeyeceğim. hele de sabah akşam yüzüme asit sürüyorsam!

  serumları, yağları, tonikleri, nemlendiricileri sürekli rotasyon halinde kullanıyor. bir anda böyle bir cilt bakım koleksiyonu sahibi olmak oldukça maliyetli olacak olsa da, ben bu rotasyon fikrini sevdim. bir de mineral oil sevmiyor ki kesinlikle katılıyorum kendisine. mineral yağı ve alkolün cilt bakımında yeri yok. (sırf bu yüzden (gbkz: bebak acıbadem sütü)'ne hoşçakal demek zorunda kaldım) sigaraya da şiddetle karşı ki bir anti-smoking nazi olarak yanındayım.

  tabii bu kadar ürünü hergün yüzüne boca etmek, ne yaptığını bilmiyorsan, biraz riskli. herbir ürünün içinde cildimize iyi gelen şeyler olduğu gibi ufak iritasyonlar yaratacak içerikler de var. parabenden vs. o da korkmuyor ben de ama cildin ve vücudun savunma mekanizmasını bu tür şeylerle meşgul etmek ne kadar doğru bilemiyorum.

  makyaj bloglarının afedersiniz boku çıkmışken böyle cilt bakım blogları görmek güzel kısacası.

  25 temmuz 2015 19:09 25 temmuz 2015 22:17


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar