yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (76)
  • oylar (79)
  • medya (7)
  5

  1. Kuru-hassas ciltler için üretilmiş ama ben karma- hassas cildim için aldım. Biraz deneme yanılma yöntemi yapmam lazımdı. Bende içeriğine ve uygun fiyatına bakarak bir şey kaybetmeyeceğimi düşündüm. Biraz araştırdım. Genel olarak celenes temiz içerikli olmasına rağmen markayı beğenmeyen ve cildinde germe hissi yarattığını söyleyen insanlar da var.

  (gizlinot: İşe yaramasa bile içeriğinden dolayı cildinizi irrite edeceğini dusunmuyorum)yanaklarım özellikle kuru, rozalı olduğu olduğu halde cildimi irrite etmedi ve germedi. Üründen memnun kaldım. Dermataloğa gidebilene kadar böyle devam.

  edit: hala kullanıyorum ve memnun kaldım.

  ilgili medya:
  1
  11 nisan 2020 11:04 4 ağustos 2020 03:04

  5

  2. Karma hassas cildim için indirimde 20 tl ye aldığım çok güzel bir yıkama jeli içeriği temiz sülfat olmaması benim için en önemli kriter, ben temizleyicilere çok fazla para verme taraftarı değilim ciltte çok az kaldıkları için sülfatsız olsun, ph ı cilde uyumlu olsun, güzel temizlesin ve cildi germesin isterim bu ürün de tam olarak istediklerimi karşıladığı için bundan sonra kullanmaya devam ederim. Daha yağlı ciltlere de turuncu olanını öneririm onu da kullandım çok güzeldi fakat benim cildimi hafif gerdiği için pembe olanını aldım.

  16 nisan 2020 15:14

  4

  3. Şubat ayından beri kullanıyorum. İçeriğinin temiz olmasından dolayı almıştım bende. İlk önce bu serinin miseller suyuyla makyajımı kabaca temizliyorum ardından bu yüz yıkama jeli ile temizleyip yine serinin nemlendirici kremini sürüyorum. İlk başlarda ürünü köpürmüyor diye çok yoğun uyguluyordum. Yüzümü geriyordu. Bir pompanın yüzüme yettiğini farkedince bir pompa kullanmaya başladım ve eskisi gibi bir germe gözlemlemedim. Onun dışında gözlerimdeki rimeli de çok güzel temizliyor, siyah kalıntı kalmıyor gözlerimde. Bittikçe yoluma bu jel ve seriyle devam ederim

  ilgili medya:
  1
  19 nisan 2020 15:56 19 nisan 2020 16:08


  5

  4. Çisem çakır'ın önerisiyle alanlardan biriyim ben de. Diğer bir önerisi de bee beauty greyfurtlu temizleme köpüğü idi. Celenes'in daha nemli bir cilt bıraktığını söylemişti, bence haklı.

  Sülfatsız ve cilt bariyerlerine zarar vermeden temizleyen bir jel. Ben çift aşamalı temizlik yapıyorum, makyaj yapmıyorum ama evde bile güneş kremi kullanıyorum. İlk olarak isana'nın güllü temizleme yağını kullanıyorum(gizlinot: Bunu da çisem önermişti.) Ardından nemli elime bi pompa celenes alıyorum, avuçlarımda biraz ovalıyorum ve gayet de köpürüyor sonra yüzüme uyguluyorum. Köpürmüyor diyenler için biraz şaşkınım açıkçası. Ardında nemli, güzel bir cilt bırakıyor. Germe, kurutma yapmıyor ya da temizlenmemiş yağlı bir cilt kalmıyor.

  Bu arada ben bahsettiğim iki temizleme jelini de kullanıyorum. Sabah biri akşam biri olmak üzere. Genelde daha nemli cilt bıraktığı için celenes'i akşamları kullanıyorum. Herhangi bir reaksiyon, sivilcelenme vs yaşamadım. Cildim gayet iyi durumda bu ekiple beraber. Sürekli alırım.

  Not: cildim karma. T bölgem yağlı yanaklarım kuru. Alnımda parlama sorunu yaşamıyorum gün boyu.

  20 nisan 2020 15:21 20 nisan 2020 15:24

  5

  5. Uygun fiyatlı, temiz içerikli güzel bir temizleme jeli. İçersinde sert sülfat, alkol gibi cildi irrite edebilecek bir madde bulundurmuyor, cosdna sonuçlarına aşağıdan bakabilirsiniz. Cildi kurutup gerim gerim germiyor. Temizleme konusunda da başarılı buldum, gıcır gıcır bir his bırakmıyor ayrıca. Şu anlık iyi gibi ilerleyen zamanlarda editler bırakacağım.

  Edit: sivilce yapabileceginden şüpheleniyorum.

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 2020 10:22 9 temmuz 2020 10:16

  6. Maalesef bende sivilce yapmış olan jeldir.

  İçeriği temiz ve seviliyor diye aldım.cildi germiyor ve iyi temizliyor diye düşünürken sivilce yaptığını fark etmemle bıraktım.

  İçindekileri araştırınca tocopherolun sivilceye sebep olmuş olabileceğini düşündüm. Tocopherol bir çeşit e vitamini formuymuş ve bazı insanlarda sivilceye sebep olabiliyormuş.

  Şüphelendiğim bir diğer içerik ise Hexylene glycol.

  Şuan içeriğinde Tocopherol olan ürünlerden uzak duruyorum.

  Aynı serinin nemlendiricisini de aldım ve onun da sivilce yapmasından çekiniyorum.

  Ayrıca temizlemesini beğenmiştim ama yağ bazlı temizleyiciyi(gizlinot: Cosmed atopia) cosrx morning gel kadar iyi arındıramıyor gibi.

  Edit:medyadaki sitenin adı cosmily.com

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 2020 11:47 12 haziran 2020 12:04

  5

  7. Karmadan kuruya dönük hassas cildim icin Çisem Çakır önerisiyle satın aldığım yüz yıkama jeli.

  İçeriği oldukça temiz, o nedenle benim cildimde herhangi bir irritasyona yol açmadı. Açıkçası kuru ciltlere yönelik bir ürün olduğu için biraz korkarak almıştım, çünkü cildimin nispeten daha yağlı olan t bolgesini yaglandirmasindan endişe etmiştim. Ancak asla öyle bir sonuca yol açmadı.

  Bende sivilce de yapmadı. Cildimin gerilmesine ya da kurumasina da neden olmadi. Hatta kullandıktan sonra oldukça nemli bir cilt bırakıyor.

  Cilt makyajımı bazen bu jel ile temizledigimde de gayet makyajı çıkarttı.

  Ben beğenerek kullanıyorum açıkçası. Fiyati da indirimde 20 tl gibi fiyatlara düşüyor. Kullanmaya devam edeceğim.

  12 haziran 2020 12:53


  8. Eylül ayından beri dönüşümlü olarak kullandığım yüz yıkama jellerinden biri. İndirimde denk gelmiştim, içerik listesine baktım gözüme batan bir şey olmadı. Hemen buraya baktım, daha önce hiç girdi yazılmamıştı. Neyse deneyeyim dedim, iyi ki denemişim. 

  -Ambalajı bence çok güzel, hem hoş görünüyor, hem şeffaf olduğu için ürün miktarını görebiliyorsunuz. Pompalı şişesi kullanım kolaylığı sağlıyor. Hatta pompa kısmında kilit var, açıp kapatabiliyorsunuz. Ürün sızdırması olmuyor, ayrıca pompa kısmında yine kilit amaçlı kullanılabilen bir kapağı var, ben her seferinde kullanım sonrası o kapağı da kapatıyorum. Seyehat için de uygun olabilir. Yani kullanımı bu noktada ergonomik.

  -içerik açısından ve verdiği etki açısından detaylara girmeyeceğim, bahsedilmiş. Kısacası iyi arındırıyor, kurutmuyor, temiz içerikli, pH değeri cilde uyumlu ve kokusu yok. Ben makyaj yaptıysam çift aşamalı temizlik sonrası veya evdeysem direkt uyguluyorum.

  -yapı konusunda çok emin olamıyorum. Aslında kendisinden memnunum ama garip bir jel formu var. Normalde jel ürünün uygulaması kolay olur, bu pek öyle değil. Köpürmüyor, köpürmemesi benim için dezavantaj değil. Lakin elinizde azıcık köpürtmeye çalışıp yüzünüze uygulamaya çalışın. Hafif yoğun yapısından dolayı yüzünüzü temizleme esnasında garip hissettiriyor. Arada elime su alıp ovalamaya devam ediyorum. Suyla ilk buluştuğunda hemen akıp gitmiyor, başta bana hiç arınmayacakmış gibi geldi. Bol su ile durulamanız gerekiyor yoksa durulanmıyor. Sanırım yapısını biraz anlatabildim. Popüler olmasına sevindim ama stok bulamama durumu veya fiyat artışı durumu görmeyiz umarım. Tekrar alırım. Durulaması bir tık uzun sürdüğü için yorgun olduğum günlerde kullanmayı tercih etmiyorum.

  12 haziran 2020 15:36

  1

  9. Bende sivilce yapıyor çöpe attım.T bölgem çenem yağlı cilt tipi.Diğer bölgeler kuru.Sadece mens döneminde sivilce problemim olurken geçmeyen çenemde sivilcelerle yüzyüze gelince yüz yıkama jelinden kaynaklı olduğunu anladım.Aman diyim sivilce sorununuz varsa yaklaşmayın.

  12 haziran 2020 16:09

  10. doğal içerikli cilt bakım ürünleri üreten, isveç menşeili kozmetik firması. fiyat/performans açısından gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim.

  13 haziran 2020 00:03