yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (4)

  1. Haksızlığa göz yummadığı için hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi tarafından vahşice öldürülen araştırma görevlisi. Daha acısı bu ayıbı meşru kılmaya çalışanlar var. Bu kadar mı nefret dolu olduk? İçim acıdı.

  3 ocak 2019 09:21

  2. Sabah sabah cinnet geçirten haberdeki maktul. Ben toplumdaki suç oranının Artmasını insanların bu utanmazlığını çekinmezliğini bozuk adalet kavramına duydukları güvene bağlıyorum artık. idealist insanların sonu bu olmamalı, kopya çekeni görüp kafasını öbür tarafa çeviren hocalara, uydurma çalıntı teZlere kabul vermek için kılıf uydurmaya çalışan akademisyenlere kalmamalı meydan ya. umarım senin hayatını biperler hasan ismail tipini bipeyim ismail. 

  3 ocak 2019 09:38

  3. “Özel üniversitede okursan.... baba parasıyla hukuk okursan.... özel üniversiteler kapatılmalı.....” gibi argümanları doğru bulmuyorum. Öldürülen Ceren Damar da aynı özel okuldan mezun araştırma görevlisiymiş. Ama şuna kesinlikle varım: yırtık dondan çıkar gibi her yerde özel okul var. Sayıları azaltılıp niteliği artırılmalı. Gencecik bir insanı öldüren o mahluk nasıl silahla okula girdi. Okulun güvenlik şirketine dava açılmalı. O şerefsiz gün yüzü görmemeli. 

  Ütopik Türkiye hayalim bitti, okuduğunuz için teşekkürler.

  3 ocak 2019 11:46


  4. kim bilir ne hayallerle, nasıl çalışarak araştırma görevlisi olduğu üniversitesinde vahşice öldürülen akademisyen.

  Katili bir hukuk fakültesi öğrencisi. Ben de hukuk mezunuyum. kapıda 10 tane güvenlik görevlisi kartınızı görmek için sıra bekler, bu kadar. Okula satırla, palayla, bıçakla gelip ona buna saldırır aşağılık insan müsveddesi magandalar. Kantinde kendilerine has yerlerine oturur, "erkeklik" taslar, aptal türk dizilerinden öğrendikleri kadarıyla racon keserler. Arada şans eseri uzaklaştırma cezası alsalar bile okula gelmeye devam ederler. bu onursuzluğu marifet sayarlar.

  Akp iktidarı hayatımıza çok fazla zarar verdi ve en kötülerinden biri üniversitelerin içinin boşaltılması. Varlığı beş para etmeyen bir nesil, ülkenin geleceği için çok büyük önem arz eden fakültelerini tüm bayağılıkları, cahillikleri, iğrençlikleri ile dolduruyor. Bu adam katil olmasa belki bir gün bir torpille hakim olacaktı. Durumun vehametini siz düşünün.

  Gencecik, pırıl pırıl başarılı bir insan böyle bir haysiyetsiz tarafından öldürülüyor ve üniversitesi güvenlik önlemi almaktan aciz. Öfkem çok büyük.

  3 ocak 2019 11:56

  5. Bu kadın daha üç ay önce evlenmiş ya? Ne istedin ne istedin de bıçaklayıp bir de kurşun sıktın? Pislik ömür boyu hapislerde çürürsün de gün yüzü göremezsin. Gencecik kadının hayallerini hayatını elinden aldın yok yere. Gerçekten düşündükçe sinir krizi geçiriyor insan ailesini düşünemiyorum bile .

  3 ocak 2019 12:01

  6. izlediği (gbkz: polat alemdar) zırvalarından başka bir kültürel birikimi olmayan, arabasında sopa ve silah taşıyıp çevresine caka satan, muhtemelen çalışsa da anlamayacağı konulardan sınava girince malak gibi ortadan kalan, bomboş, aptal ve şiddet eğilimli bir dangalak tarafından hayatı ellerinden alınmış kızcağız. bu tiplerden nefret ediyorum, eminim ceren de görünce yolunu değiştiriyordur ama işi dolayısıyla muhattap olmak zorunda kalmıştır. çünkü bu tiplerin öğrencilikle, okulla, okuldaki başarılı insanlarla pek işi olmaz. sepet gibi okula gelirler, hocaya horozlanır, asistana çemkirir, aşağılık komplekslerini böyle bastırmaya çalışırlar. okul çıkışında ise özendikleri dizilerdeki karakterler gibi mafya takımlarını üstlerine çeker, sosyoekonomik durumlarına göre ya mahalle arası bi nargile cafe'ye veya bir çayın 15 lira olduğu (gbkz: huqqa) gibi başka kıromançi mekanlara gider, orada (gbkz: masamıza baktın kavgası), (gbkz: kardeşim dediği adamla kız kavgası) gibi kavgalara girerek bi-iki yumruk sallar, kendince (gbkz: polat alemdarcılık) oynar. aptal, boş herifler sürüsü. siz üniversite okumayı haketmiyorsunuz. siz modern şehir hayatı içinde var olmayı dahi haketmiyorsunuz. gidin asker olun, hevesinizi alın diyeceğim ama askerlik (gbkz: bile) böyle aptal hevesli tazelerin yapabileceği bir meslek değil. ciddi bir teorik altyapısı var. sizden olsa olsa (gbkz: çete) ve (gbkz: terörist) olur anca. geberikler.

  okuduğum kadarıyla kopyayı yakalayan kişi dekanmış ve tutanağını tutma görevini ceren'e vermiş. hiç yere, yok yere canından oldu kız bu oksijen israfı yüzünden. ne desem boş! kime kızsam bilemiyorum, belki böyle sıkıntılı tiplerle asistanları muhattap etmemeliydi, kendisi uğraşmalıydı. daha 1 ay önce odtü'de bir kız öğrenci de beyinsiz kamyon şoförü yüzünden yitip gitmişti. bu ülkede hayatta kalmak çok zor, değil ki doyumlu ve verimli bir hayat yaşayalım.

  ne diyeceğimi bilemiyorum. nur içinde yatsın, geride kalanlara allah sabır versin.

  ilgili medya:
  1
  3 ocak 2019 12:20

  7. Öğrencisini kopya çekerken yakalayıp, tutanak tuttuğu için öldürülen akademisyen.

  Hukuk okuyan, üstelik 4.sınıf olup gerçekleştireceği fiilin sonuçlarını,ona yasatacaklarini cok iyi bilmesi gereken biri, gidip kendi meslektaşını öldürüyor.

  Ne düşünüyorum biliyor musunuz? Muhtemelen o katili yaratan da ailesi.

  Ben bir vakıf üniversitesinin hukuk fakültesi mezunuyum. Kendi bölümümde hiç denk gelmedim ama hazırlıktaki bir çocuğu asla unutamam. Muhtemelen okula haplanıp gelen, Bilkent'ten atılmış, 26 yaşında, ailesinin inatla üniversite mezunu yapmaya çalıştığı ve bu ugurda milyarlar döktüğü bir amip.

  Bu çocuğun aracında av tüfeği, av bıçağı ne ararsan vardı . Görmedim ama diğer arkadaşların onun silahlariyla çekildigi fotolardan biliyorum.

  Hiçbir zaman ne kendine ne topluma faydası olan bir tip olmadı. Ama yine de kızmadım ben o çocuğa. Çünkü illa ki okusun diye günlük 500 lirayı cebine harçlık yapan ve bu okul bitmeden karşıma gelme diyen bir ailesi vardı. Sonradan çocukla biraz iletişim kurunca onun makina mühendisi olmak istemediğini anladım. Çocuğun hayali hindi yetiştiriciliği. Evet bildiğiniz hindi. Babasıyla ne zaman telefonda konuşsa ağzı yüzü değişen ve ufacık şeylere sinir krizi geçirebilen bir çocuk. Hazirliktaki sınıf hocalari az mi uğraştı onunla.

  Ama ailelerin anlamadığı birşey var. Orası ilkokul değil lise değil, akademik bir ortam. Kimse zorunlu eğitim sağlamıyor orada. Gerçekten ilim irfan öğrenmek isteyen ve bunun için kendi çabalayıp,araştırıp,çalışacak gençlerin ortamıdır üniversite. Ama son zamanlarda herşeyin kalitesinin düştüğü, vasatligin yarıştığı bir ülkede, üniversite öğrenciliginin de eski masumiyeti kalmadı. Sırf "çocuğumuz hukuk okuyor." diyebilmek için, belki de bağlantılarla onu hakim, savcı yapabilmek için debelenip durdular.

  Hem kendilerini hem o çocuğu, daha kendisine faydasi yokken zorla toplumda sözü geçer bir birey kalıbına sokmaya çalıştılar . Bunu yaparken belki yeri geldi kendileri şiddete başvurdu, belki o çıkar yol olmadi cebine milyarlari harçlık ettiler. Ama okumaması gereken birini, olmaması gereken bir yere koyup, kendininkiyle birlikte başkalarının hayatını da mahvetmesine tanık oldular.

  İstediğini şiddetle elde etmeye alışmış bir genç ve işini iyi yapmaya çalışan bir akademisyen var olayda. Kaldi ki kopya çeken öğrenciye tutanak tutmasını takdire şayan buldum. Vakıf üniversitelerinde öyle kolay bulamazsınız buna cesaret eden hocayı. 10 taneyse 1 ine tutanak tutar ki o da göstermeliktir.

  Yarın çoğumuz belki aile kuracağız ve evlat sahibi olacağız. Tek ricam insan olmayı öğretmek. Ben babamdan tek birşey öğrendim. lisede sınıfta kalan kızkardeşim eve gelip odasına kapandığında "sen bize yalan söylemedin, sen kimseye yalan söylemedin, sevmediğin derslere çalışmadın, çalıştığında anlayamadın, senin suçun değil, sözel okuman gerekirken seni eşit ağırlığa zorlayan bizim suçumuz" dedi ve ertesi sene açık liseye giderek bitirdi. O asi, kavgacı kız şuan çok sevdiği bölümde gözünün içi ışıldayan, yurtdışında staj yapan, 2.si için teklif alan biri.

  Bu çocuk da belki ülkeye hakim, savcı ,avukat olacaktı. Ama kızınca sevgilisinin yurdunu 10 tane polisle basan hukuk tanımaz savcılardan.

  O çocuğun ailesi ne durumda, şuan ne düşünüyor çok merak ediyorum. Ceren hoca içinse cok üzgünüm. Eminim ailesi kızımız avukat olup adliyelerde sürünmedi, hakim-savcı olup ihraç korkusuyla diken üstünde yaşamadı, bilim yuvasında öğrencileriyle işini mutlu yapacak diye sevinmişlerken, kendini bilmez hayatın kıymetini bilmezin biri, onu ellerinden aldı hem de vahşice. Artık akademisyenlik bile güvenli bir liman değil.

  ilgili medya:
  1
  3 ocak 2019 12:35 4 ocak 2019 09:13


  8. Şu an tek düşünebildigim 2 aylik esi, annesi ve babasi.

  Kadinlar olarak hic bir yerde güvende degiliz. Hic bir is güvenli degil. Kopya cektigin yakalandiginda bir kadini dövüp, bıçaklayip, silahla öldürecek kadar nasil ruh hastasi olabilirsin ya? Hukuk fakultesiymis oymus buymus geciyorum, sen bir universite ogrencisisin. Eskiden universitenin arka kapisindan ciksan bile sana bi dunya gorusu katar derlerdi. Simdi acilan onca universiteden sonra olusan dünya görüşü bu sanirim. Üzgünüm ama iktidarin her yerde, her iste oyle bir yaklasimi var ki, bu da insanlari etkiliyor. Bu sinir krizi ya da cinnet degil, bu 16 yillik iktidarin beynen topluma yukledigi misyon ve algilarin sonucu.

  3 ocak 2019 12:49

  9. bugün okuduğum haberle tanıdım Ceren hocayı. fotoğrafına bakamıyorum. Baktıkça acı ve utanma yarışıyor… aklım bir kez daha şaşıyor; bu aşağılık pislik nasık oluyor da üniversiteye silahla girebiliyor! Kampüslerde, faküktelerde güvenlik yok mu! Hukuk fakültesinde okuyan bu pislik, mezun olacaktı ve hukuk alanında çalışacaktı, öyle mi! Dilerim öyle bir ceza alır ki, hukukun ne olduğunu harf harf gerçekten öğrenmek zorunda kalır… ah ceren hocam ah…

  3 ocak 2019 12:49

  10. allah rahmet eylesin o kadar üzüldüm ki. ayrıca bu nasıl bir şerefsizliktir ki ulan hukuk okuyorsun, daha okurken bile kopya çekiyorsun ki geleceğin adaletini sağlayacak kişiler bunlar. kopya çektiğin yakalanınca cinayet işliyorsun aklım almıyor

  3 ocak 2019 13:35