yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (209)
  • oylar (57)
  • medya (15)

  1. sivilce lekeleri için de kullanılabilen jeldir. bana doktorum verdi şuan 2.tüpümdeyim ve lekelerimi ciddi anlamda geçirdi. yalnız söz konusu büyük ve derin lekeler olunca 2-3 günde geçirmiyor ama yine de seviyorum kendisini. (gizlinot: leke dediğim çukurlaşma değil)(gizlinot: kırmızılı morlu lekeler)

  26 ekim 2014 16:54 26 ekim 2014 16:57

  2. şimdi doktordan geliyorum. öğrendim ki; kullanım ömrü iki aymış. bitmese bile iki ay dolduğunda atmak gerekiyormuş. bilginiz olsun süslüler.

  3 kasım 2014 13:33

  3. Doktorumun güneş lekelerim ve sivilcelerimden kalam derin izlerim için yazdığı soyucu etkili (bkz: acnelyse )'e muadil olarak eczacının verdiği krem. Oysa ki ben yüzüm soyulsun, lekelerim çabuk çabuk geçsin istiyodum. Şimdi bu koca koca kahverengi lekeler için kim bilir ne kadar beklicem cok sinir.

  edit: şuan aynadan geliyorum. ağustos sonunda kedim yüzümü çok pis tırmalamıştı böyle kanlar akmıştı kabuk tutmuştu sonrasında da bebek gibi suratımda 4 adet uzun kırmızı derin çizik kalmıştı. izler baya beyazlamış kendi rengim olmuş şimdi sırada güneş lekelerim var. ama keşke acnelyse olsaydı da o izler de gitseydi (gizlinot: üzgün surat )

  16 aralık 2014 20:24 17 aralık 2014 00:38


  4. sivilce tedavisi zamanı doktorumun bana verdiği jel.

  cildime iyi geldiği bi gerçek ama bi süre sonra sanki etki etmemeye başlıyor. izlere kesinlikle bi etkisi yok. ayrıca bi yerde okuduğuma göre kapağı açıldıktan 2 ay sonra etkisini kaybediyormuş (gizlinot: ne derece doğru bilemem )

  16 aralık 2014 20:55 ed.9 eylül 2015 12:53

  5. bu yaz doktorun yazmasıyla iki tüp kullandığım jeldir. benim şakaklarımdaki sivilceleri tamamen geçiren bir ilaç olmakla birlikte kullandığım süre boyunca cildimi pürüzsüz yapmıştı. bıraktıktan sonra tabiki arada ergenlik dolayısıyla bir iki sivilce yanak ve çene bölgesinde ara sıra belirmeye başladı ama eskisi kadar çok değil ve görüntüleri korkunç değil artık. bu bittikten sonra doktor sivex ve eritretin yazdı fakat benim gözümde asla clindoxyl olamazlar çünkü hem cildimi kurutmadı hem de şakaklarımdaki korkunç sivilceler, sayesinde şu an yok.

  ben bu ilaçtan bu kadar memnunken, yakın arkadaşımın cildinde hiçbir işe yaramadı mesela. buradan da olayın sadece ilaçta olmadığını anlayabiliriz. düzensiz beslenme ve sigaranın ciltteki olumsuzlukları cidden büyük.

  16 aralık 2014 22:47

  6. Beyazlatıcı etkisi de olan krem. Bu sayede lekelerin rengini açarak yok ediyor.

  16 aralık 2014 23:24

  5

  7. Sıcak dustan hemen sonra sürerseniz cildinizi yakıyor. Tahriş hissi veriyor.

  16 aralık 2014 23:56 16 aralık 2014 23:56


  8. siyah noktalarım için doktorun verdiği ilaç.ben hiç bir etkisini göremedim.öyle pek bir sorunum olmadığından fark etmemiş de olabilir.tek başına kullandığımda hiç bir sıkıntı yaratmamıştı.başka bir cilt doktoruna yüzümdeki ufak bir iki pütür için gitmiştim.doktor siğil olduğunu sadece siğillere (bkz: acnelyse ) sürmemi söyledi.tabi ben naptım internetten araştırdım acnelyse siyah noktalara falan iyi geliyomuş oralara da sürdüm.ertesi gün gece de sadece clindoxyl jeli sürdüm.ertesi gün hafif hafif suratımda kaşınmalar,sonra gittikçe arttı suratım özellikle sürdüğüm yerler kıpkırmızı oldu.bi kaç gün kaşıntı ve o kızarıklık hatta biraz şişkinlikle geçti (gizlinot: zeytinyağı powerrrr ).sonra ikisine de tövbe ettim.kendi haline bırakınca bütün dertlerimden kurtuldum.şimdi hiç bişeyi yok cildimin şükür.kafanıza göre kullanmayınız hele de başka ilaçlarla

  17 aralık 2014 00:41

  9. Yalnızca gece kullanılması gereken jeldir. Bu jeli sürüp güneşe çıkarsanız yüzünüzde lekelenmeye sebep olabilir. Hassas ciltlerde tahrişe, kaşıntıya sebep olsa da, sivilce problemlerinde hemen hemen her doktorun çok sevdiği bir jeldir. Bende etkisi orta derecedeydi. Mucizeler yaratmadı ama az da olsa iyilestirmisti sivilcelerimi.

  17 aralık 2014 02:47

  10. kapalı komedon derdinden benim kadar çeken var mıdır bilemiyorum bu yüzden en iyi çeken anlar diyerek tavsiye yazısı niteliğinde bir entry yazmaya karar verdim ve kesinlikle doktora danışmadan kullanılmamasını öneririm.

  öncelikle yıllardır komedon derdime bir çözüm bulamamış doktor doktor gezmiş bir insanım. bu jelden önce eski doktorumun tavsiyesiyle acnelyse kullandım ve ciddim mahvoldu diyebilirim. baktım doktorla olacak iş değil cilt bakımlarına yüklenmeye başladım. gittiğim güzellik salonlarında da bana söyledikleri şey komedonlarımın çok derinde olduğu ve sıkılamayacağıydı. artık cildimin eskisi gibi temiz olabileceğinden ciddi anlamda ümidimi kesmek üzereyken gittiğim başka bir doktor bana bu jeli verdi. şuan için ikinci tüpteyim ve yaklaşık bir buçuk aydır kullanmaya devam ediyorum.

  hayatımda özellikle son iki üç senedir ilk defa yanaklarımdaki komedona bağlı sivilcelerden kurtuldum diyebilirim. hayır yani o kadar doktor gezdim bu kadar mı zormuş bu jeli vermeleri aklım almadı doğrusu. doktorum bu jeli nilera sabunla kullanmamı önerdi sabundan da ayrı bir memnunum. onu da ayrıca nilera başlığına yazacağım.

  jele dönecek olursak; jeli akşam yatmadan iki saat önce sürüyorum (saatlerinizin düzenli olmasını öneririm) yalnızca iki saat cildimde kalıyor, yıkayıp uyuyorum. bende sivilcelenme yapıp sonra temizledi gibi bir durum olmadı. kullandığım günden beri sivilce çıkmadı yüzümde. herhangi bir soyulma, ekstra bir kuruluk olmadı. çok derinde olan komedonlarımı yüzeye çıkardı umarım onlardan da yakında kurtulacağım. benim için şimdilik daha arka planda olan açık komedon yani siyah noktalarımın azaltması ise benim için bonus oldu. kısacası benim için kurtuluş olan jeldir. benim gibi kapalı komedon sorunu olanların doktorlarına bu jeli kullanmanın uygun olup olmayacağını sormalarını şiddetle tavsiye ederim.

  2 şubat 2015 20:36