yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (8)
  • medya (0)

  1. sırtımdaki eskiden beri varolan 5-6 tane kahverengiye dönmüş sivilce lekesi için tavsiye üzerine kullanmaya başladım bu jeli. bakalım, bir faydasını görürsem yazacağım.

  herkes elma sirkesi sür diyordu ama, bu daha az kokulu bir seçenek tabi.

  içerik olarak isotretinoin ve eritromisin barındırıyor. isotretinoin aynı zamanda roaccutane'ın da etken maddesi ancak bu jel olduğu için mümkün olduğunca az etkiliyor vücudu. sivilce tedavisiyle alakalı birçok ilaçta da etkin madde olarak kullanılıyor.

  eritromisin ise makrolid grubu bir antibiyotik türü, lekeler için çok bir faydası olmasa gerek diye düşünüyorum gerçi, ama henüz iyileşmemiş sivilceler için faydalı tabi ki iltihaplanma konusunda.

  18 mayıs 2017 15:26

  2. Alnımdaki kapalı komedonlar için cildiye doktorunun verdiği jel krem. Geceleri uyumadan önce temiz cildime sürmemi, jelin cildi soyarak tedavi edeceğini söyledi. Sadece alnımda kullansam bile soyulma işinden korkmuyor değilim. Bir yandan da alnımdaki pütürlerin geçmesini istiyorum biran önce yoksa bi cinnet anında elime keseyi alıp cart cart sürteceğim hepsini. Jeli kullanmaya başlayalı 3 gün oldu, bitince veya etkisini görmeye başladığımda editlerim.

  4 şubat 2018 13:48

  3. Yaklaşık 2 ay kullandım bu ilacı. İlk bir ay kullandığımda yüzüm aşırı kızardı ve doktora gittim yanına başka bir ilaç verdi bir ara yüzümdeki yeni sivilce izleri gerçekten geçti yüzüm kendi haline döner gibi oldu lakin sonra yine kızardı ama geçmedi bende tekrar doktora gittim ve başka bir ilaç verdi ve yine ben kızardım bir ay sonra ve yine geçmiyor.

  Ben bu ilacı sevmiştim etkisini daha iyi gördüğüm için olsa gerek ve bendeki etkisinin (kızarıklığım) benim cilt tipimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü beyaz tenli ve kuru ciltliyim.

  24 mart 2018 20:14


  4. Clindoxyl jelle aynı etkiyi yapmıştır yüzüme.Clindoxyl jel başlığı altında ikisinden de bahsettim. (link: https://www.suslusozluk.com/clindoxyl-jel?i=833067 )

  21 temmuz 2018 18:16 21 temmuz 2018 19:34

  3

  5. doktorum (link: https://www.suslusozluk.com/monodoks?i=965051 monodoks) ile beraber bu kremi verdi. gece sürüp sabah yıkıyorum. değişik kadifemsi bir his bırakıyor ciltte. doktor bu kremin cildimi soyup lekeleri açacağını söyledi ama prospektüste öyle bir ifade göremedim ben. ilaç mı yoksa bu jel mi daha etkili bilmiyorum fakat 1 haftada tüm sivilcelerim söndü. son bir kaç gündür yanak bölgem kuruduğu için sürerken o kısımlarda hafif bir yanma oluyor bir kaç saniyeliğine. bunu dışında bir hassasiyet vs yapmadı.

  tedavim bitince tekrar editleyeceğim burayı

  edit: bitti ve doktora kontrole gidemediğim için cildim eski haline geri döndü bir kaç ayda. fakat lekeler üstünde çok da bir etkisini göremedim ben ama sanırım sivilceleri kurutma açısından işe yarıyordu

  11 şubat 2019 12:05 17 haziran 2019 14:00

  6. Yüzümdeki kuru sivilceler için doktorun verdiği jel. Gece temiz yüzde sadece sorunlu bölgeye uslanıyor. Sabah da yıkanıyor. Bölge üstünde beyaz renkli kabuk oluyor sabah(gizlinot: Kurumuş krem). 3 gündür kullanıyorum yuzumdeki sivilce miktarı arttı ve renkleri kırmızı . En az 3 hafta içinde etki edecek sanırım. Umarım temiz bir cilde kavuşturur beni.

  23 şubat 2019 11:12

  7. benzoxin ile birlikte inanılmaz derecede faydasını gördüğüm ilaç.

  12 temmuz 2019 18:59


  8. Bence ilk önce çok küçük bir alana incecik sürerek deneyin, yıllar önce adını hatırlamadığım bu tarz bi ilaç suratımı yakmıştı hala izleri var. eğer ertesi gün suratınızda yanık oluşmadıysa kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Bu arada bundan çok memnun kaldım yüzümü biodermanın foaming jeliyle iyice temizledikten sonra ince bir şekilde sorunlu bölgelere uyguluyorum sabah da ılık suyla yıkıyorum. cok hafif bir soyulma yapıyor ama hiç irite etmedi. Uzun dönemde sonuçlarını yazacağım.

  30 temmuz 2019 10:57 30 temmuz 2019 10:59

  1

  9. Doktor yazdığı için kullanmıştım. Aslında sivilceli bir cildim yok ergenlikte bile birkaç tane çıkmıştır. Ama son 1 yıldır arada bir yoğun şekilde çıkıyor. Doktor bu jeli verdi ilk bir hafta kullandıktan sonra yüzümü aşırı yaktı resmen yanık kızarmaları soyulmaları oluştu aile hekimim derimi çok inceltmemesi için 2 3 günde bir kullanmamı söyledi. Ama ne her gün kullandığımda ne de 2 günde bir kullandığımda sivilcelerimi geçirmedi. Sivilceler olduğu gibi duruyor o üstlerinden tabaka soyuyor. Velhasıl ben memnun kalmadım.

  28 eylül 2019 20:14

  10. İlaç tedavisi sonrası yüzümde çıkan stres kaynaklı ya da hormonel sivilceler için kullanıyorum. Doktor reçetesi ile alıyorum. Şu an 2. Tüpüm bitmek üzere. İyileşme sürecini hızlandırıyor ve geride iz burakmıyor. Sabahları yüzümü defne sabunu ile yıkayıp nemlendiriyorum. Mutlaka güneş kremi sürüyorum.

  4 aralık 2019 01:41