yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. Akne tedavim için doktorumun reçete ettiği merhemdir. Antibiyotikli bir merhem sanıyorum. Yüzümde deri altında birçok akne vardı sıksam sıkılmaya değmeyecek cinsten. Çok problemli bir cildim olmamakla beraber bu ufak ufak pürüzler çok canımı sıkıyordu. Bu ilaç ve eczanede hazırlanan tonikle birlikte %80 i kayboldu pürüzler. Daha tedavimi tamamlamadım. Keşke daha önceden böyle bir tedavi almış olsaydım. İlacın tümü bitince sonucu tekrar editlerim ancak bayağı başarılı şu haliyle bile.

  edit: evet sivilceleri geçirdi, evet artık eskisi kadar sivilce de çıkmıyor ancak yüzümü çok yordu. doktor 1 aylık reçete etmişti, 1 ayı tamamlayamadan yüzüm alerjik reaksiyon gösterdi bölge bölge kızarıklık pütürcüklük oldu. kullanmayı bıraktım ve onlar geçti. ama yüzümü yaşlandırdı gibi hissediyorum eski elastikiyeti kalmadı gibi. bir de gözeneklerim çok gözüme batmaya başladı.

  11 mayıs 2019 00:01 9 ağustos 2019 15:08

  2. doktorum reçete ile yazığı ilaç. yüzümde ve çenemde kocaman iz yapan ağrılı sivilceler vardı. doktor bu ilaçla birlikte bide soyucu türde bir ilaç verdi acnelis gibi ama benim kullandığım başka bir ilaç kafat ikisi de yanı görevi görüyor. bu ilaçlar bir günlük şekilde değişimli olarak kullandım. benzoxin sivilceleri kurutuyor diğer ilaçta cildi soyup yeniliyordu. 3 ay gibi bir süre düzenli olarak kullandım ve sivilcelerim %95 oranında azaldı. sadece izler kaldı ve 1 2 küçük sivilce. ayrıca imexin sabunu ile de yüzümü sabah akşam yıkıyordum. fakat bu ilacın ömrü bir aymış. bir ay dolduğunda değiştirmeniz gerek. ben bunu bilmediğim için tedavim uzun sürdü normalde 1 2 aya bile sonuç alabilirdim.

  12 mayıs 2019 17:03

  3. munderm ile birlikte doktorumun yazdığı ve birkaç gün içerisinde sivilce izlerimde acayip bir iyileşmeye sebep olmuş olan ilaç. bilinçsiz effacler duo kullanımımdan yadigar hafif kuru ama gitmeyen kırmızı mor izler, sivilciler bu ilacı kullanır kullanmaz toptan gitmedi fakat inanılmaz derecede soldu. uzun zamandır cildimi bu kadar eşit tonlu görmemiştim. şu zamana kadar topikal ilaçlar beni daha kötü yapıyor sanırken beni inanılmaz derecede mutlu etti munderm ile birlikte. kısacası her akne ilacı cildi daha kötü yapacak diye bir şey yokmuş.

  12 temmuz 2019 18:52 12 temmuz 2019 18:56


  4

  4. Yüzüme sivilceler için kullandığım ilaç. Bununla birlikte her kullandığım bir de sivilce lekesi giderici, yüz soyucu bir krem daha var. Bir gün onu bir gün bunu kullanıyorum. İki haftadır yüzüm gerim gerim gerilip kurudu, hiç makyaj yapamaz oldum. Sivilcelere etkisine gelirsek en başta yüzümün her yerinde süreken daha sonra sadece sivilce ve komedon üstüne sürmeye başladım. böyle daha etkili oluyor. Büyük oranda sivilcelerim azaldı, ya da çıktığı gecede sönüyor. Çok daha detaylı ancak üç ay sonra yazacağım, üç ay boyunca kullanacağım çünkü. Yalnız çok etkili bir ilaç bu kremi yüzüme sürdükten sonra ellerimi bir suya tutup havluyla silmiştim, havlu çamaşır suyu değmiş gibi turuncu oldu. Yüzüm gece pijamama değmiş değdiği yerler çamaşır suyu izi gibi olmuş. İlginç geldi.

  17 kasım 2019 20:57

  5. Benzoil peroksite alerjim olduğunu anlamamı sağlamış ilaçtır kendileri.

  Bu ilacı 2.veya 3.sürüşümde yüzüm kızardı, kaşınmaya ve soyulmaya başladı. Ardından bir kere daha sürdüm sadece sivilcelerin üstüne. Çünkü sivilceleri hemen kurutuyordu hatta bu süreçte lekelerimi az da olsa söndürdü gibi geldi bana . Kremi tekrar sürdüğümde, sabaha balon gibi bir yüzle kalktım. Yüzüm inanılmaz kaşınıyordu ve kızarmıştı.

  Eğer siz de aşırı gerilme, kızarma, kaşıntı, soyulma gibi etkilerle karşılaşırsanız dikkatli olun derim. Ben ilk başta bu etkileri alerji olarak düşünmedim kremin etkisi sandım. 4 kereden fazla da kullanamadım zaten. Çöpü boyladı.

  22 aralık 2019 10:45

  6. 3-4 sene önce dermatoloğa gittiğimde bana tane tane cilt sorunlarımı anlatıp clindoxyl yazdı. Cilt sorunlarım da siyah-beyaz noktalar ve siyah noktadan sivilceye dönen ve lekeler bırakan bir tabloydu. Tamamen bitirdi diyebilirim ama 2 ay sonra tekrar bozulmaya başladı cildim. Ben de tekrar doktora gittim ve bana clindoxyl sana iyi gelmiş burdan devam dedi. O zamandan beri de belli aralıklarla kullanıyorum. Bu krem de eczanelerin dediğine göre onun muadiliymiş. Cildimi düzeltti mi evet düzeltti. Ama bence bu kremde biraz dikkatli olunmalı çünkü üzerinde 2 ay kullanılmalı yazıyor. 2 ayı ne kadar geçirsem benim cildim yine bozulmaya başlamıştı. Ama etkisinden dolayı vazgeçeceğimi düşünmüyorum. Tek sorunu reçetesiz fiyatı :/ daha 4 gün önce aldım 50 tl dediler. 2 aylık krem için fazla tabi ama bu dönemde de hastaneye çok gitmek istemiyorum. Mecbur alıcam gibi gözüküyor. Geçen sene reçeteli de 8 tlydi bu arada. Benim kurtarıcı meleğim kısaca bu krem. Ama doktora gitmeden kullanılmasını önermem çünkğ arkadaşımda çok yanma ve kızarma yaptı.

  15 şubat 2021 12:55

  7. çene ve dudak üstü bölgemdeki senelerdir geçmeyen kırmızı sivilce izleri için doktor 2 tüp reçete etti. ikisinin 3 ayda biteceğini, izler geçmezse geri gelmemi söyledi. 3 ayda iki kutuyu bitiremedim çünkü biri bile 2 ayda bitti. lekelerime gerçekten çok iyi geldi 2 aylık süreçte. fakat sonrasında bu ürünü kullanmama cildim tepki vermeye başladı. kullandığımda uyguladığım bölgeler yanıyor kızarıyordu. sabahına da o bölgeler kıpkırmızı ve soyulmaya başlamış halde uyanıyordum. kaşıntı da yapıyordu. bıraktım bu yüzden

  14 ocak 2022 15:48


  3

  8. İkinci kez kullanıyorum. Doktor bu sefer yüzümü görünce roaccutane mı yazsak dedi. Neyse ki bununla yırttık. İlk kullandığımda tetradox ve magnisle beraber verildi. Sivilcelerim sönmüştü, işe yaramıştı fakat inanılmaz hassasiyet yaratmistı. Pul pul dökülmelerim ve ağız çevresinde deri soyulması oldu. Bazı geceler yüzüm alev alev yandı ne yazık ki. O zaman üç hafta kullanıp bıraktım, cildi inanılmaz geriyor ve kurutuyor. Şimdi şu şekilde önerdi doktor hanım, sürüyorum ve iki saat sonra durulayıp uyuyorum. Bu şekilde daha ağır iyileşiyor cilt, fakat hassasiyet oranı çok daha düşük. Daha katlanabilir düzeyde. Doktor tüm yüze sürülmesini öneriyor, eczaci da sivilcelerin üstüne sürün diyor. Kafanız karışmasın. İnce bir tabaka halinde tüm yüze sürün mutlaka. Bunu kullanırken güneş kreminizi de ihmal etmeyin mutlaka sürün.

  19 mart 2022 09:30

  4

  9. Elim kolum rahat durmayıp da sıktığım, oynadığım sivilcelerin izleri, güneş lekeleri, bölgesel renk eşitsizlikleri, siyah noktalar ve regl döneminde çıkardığım sivilceler gibi şikayetlerle cildiye doktoruna gitmemle bana bu merhemi verdi. Bölgesel de uygulayabilirsin ama tüm yüzüne sürmeni öneririm dedi. İlk birkaç gün tüm yüzüme sürdüm, ama özellikle ağız çevremi felaket şekilde kurutup derimi döktü. Dokununca sızlaması normal desem de, kuruyan yerler dokunmasam bile için için sürekli rahatsız edici derecede sızladı. Doktoruma danıştığımda bunun olağan bir durum olduğunu, aslında planladığı şeyin kaba tabiriyle cildimi kurutarak ve dökerek bu kusurlu en üst katmandan kurtulmam olduğunu söyledi. Dayanamazsam gece yine merhemi sürüp, sabah yıkadıktan sonra bol bol nemlendirici sürebileceğimi söyledi. Hatta nemlendirici olarak da ürederm hydro 5% kremi verdi. Yine de dayanamazsam yalnızca sıkıntılı bulduğum bölgelere sürebileceğimi söyledi.

  İlk 8-9 gün tüm yüzüme sürmeye çalıştım, nemlendirici birazcık işe yarasa bile yeteri kadar rahat hissettirmeyince, gün aşırı ve ağız çevrem haricinde sürmeye devam ettim. İlk paketim bitmek üzere. Lekelerimi henüz tam geçiremese de reklerini açtı, siyah noktaları oldukça azaltıp gözeneklerimi küçülttü. Yüzüm mü alıştı yoksa en çok kuruluk olan bölgeye süremediğimden mi bilmiyorum ama ilk günkü kadar acı verici derecede kurutması kalmadı. Şu sıralar kullanmakta çok daha rahatım. Doktorum bir süre daha kullanmaya devam etmemi istedi. Devam edeceğim, sonuç beni ufak ufak tatmin etmeye başladı çünkü.

  28 mart 2022 02:48 28 mart 2022 02:49