yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  1. yeni sosyal medya uygulaması. davetiye ile üye alımı yaptığından daha üye olamadığımdır. 

  28 ocak 18:00

  2. Şimdilik sadece iphone kullanıcılarına açık olan (davetiye karşılığında) yeni sosyal medya ağı. Eskiden chat roomlar vardı. Clubhouse'u bunun seslisi gibi düşünün. Farklı farklı konuların konuşulduğu odalar var. Girip oradaki konuşmaları dinliyorsunuz. Elinizi kaldırıp söz istediğinizde ( aynen böyle el kaldırma butonu var) oda sahibi sizin mikrofonunuzu açıyor ve o an konuşulan konuyla ilgili sizde kelâm edebiliyorsunuz. Video, resim paylaşma gibi özellikler yok. Sadece ses. Zoomda yapılan toplantılar bile buraya kayabilir deniliyor. Kaan Sekban iki gündür clubhouse'u twitter'da anlata anlata bitiremiyor. Şu an herkes giremediği için acayip merak ediliyor. Millet deli gibi davetiye peşinde.

  29 ocak 06:03

  3. Peki şu an bir şeyi merak ettim. Madem sadece davetiye ile girilebiliyor ilk davetiyeyi kim yolladı? (gizlinot: Swh)

  29 ocak 11:58


  4. öğrendiğim kadarıyla radyo programından hallice, insanlar oda kurup konuşuyor dışarıdan katılanlar da el kaldırarak konuşabiliyor. sadece sesli bir iletişim var görüntü, yazı yok. içinde kimlerin olduğunu merak ettiğim uygulamadır, şu anlık herkese açık değil. sadece iphone için appi var. içeri girebilme durumu da şöyle, üye olup bekleme listesinde bekleyebilirsiniz benim gibi ya da davetiye ile hemen girebilirsiniz.

  edit: bu girdiyi yazdıktan 2 gün sonra yakın bir arkadaşımın davetiyesiyle girdim, kesinlikle sarmadı çok kasıntı ve bayağı buldum. benlik bir uygulama değil.

  30 ocak 02:29 14 şubat 00:35

  5. Merak ettiğim uygulamadır kendisi. Davetiye ile hemen girebiliyorsunuz ya da beklemeye alınıyorsunuz. Gelen herkesin 2 kişi davet etme hakkı varmış. Sesli bir sosyal ağ platformu oluşturmuşlar. Off the record sohbet odaları var. Katılıp dinleyebiliyorsunuz, konuşmak isterseniz söz alıyorsunuz. Herkes gerçek adıyla katılıyor. Çoğunluk olarak co-founder, girişimci, influencer ve ünlüler bulunuyormuş. ayrıca sohbet odalarında bir moderatör de bulunuyormuş. Duyduklarım bu kadar, eğer bir baba yiğit bana da davetiye yollarsa daha ayrıntılı olarak bu entryi editlerim(gizlinot: kaç para ulan bir davetiye)

  30 ocak 03:11 30 ocak 06:09

  6. çıkış kaynağı da sebepli olarak çok fazla influencer ve founder co-founder bıdı bıdı biographyler ile dolu sosyal mecra. Ama aralarda güzel yararlı ve kaliteli sohbet dönen yerler çok. Aslında bakarsanız discord da bu tarzda çalışan bir yer. Clubhouse'un farkı tüm bu kanallara her yerden ulaşılabilir olması ve daha kişi odaklı olması. Söz alıp konuşmak diğer mecralara göre çok çok daha kolay. Bu sebeple fark yaratacağına inanıyorum. Dil öğrenmek isteyenler, topluluk içinde konuşma sıkıntısı yaşayan insanlar için harika bir uygulama bence.

  Bu arada bence buradan üyelerle harika kanal kurabiliriz. Influencer free kendi önerilerimizi paylaşırız ya da kim bilir gerçekten influencerları alıp sorularımızı sorarız. Bir düşünün derim :)

  31 ocak 02:07 31 ocak 02:09

  7. İndirdim, beklemeye alındım, sadece davetiye bulması kaldı :) keşke burdaki üyelerimiz ile birlikte bir grup oluştursak, makyaj vs konuşsak sesli ne güzel olurdu.

  31 ocak 02:13


  8. bu akşam diyetisyen&psikolog arkadaşımla beslenme ve ideal kilo üzerine konuşacağımız uygulama.

  Uygulamada olan süslülerim varsa bekleriz, soru-cevap şeklinde de ilerleyeceğiz. İdeal kilonuza ulaşmak için sorularınız varsa sorabilirsiniz.

  dm'den mesaj atarsanız kullanıcı adımı verebilirim.

  31 ocak 14:51

  9. hangi kanala girsem, clubhouse nedir-influencer'lık nedir?-twitter geyikleri-mücbir sebepler üzerine dönüyor şu anda. reklam ajansları ve influencerlar tarafından yeni bir reklam alma mecrası olarak görülüyor belli ki. belli firmalardan temsilciler ünlülerle birlikte oda oluşturuyor. program takvimi oluşturuyor.

  merve özkaynak, melis ayça değirmencioğlu makyaj kanalı oluşturmuş, mad düzenli olarak nars övüyor...

  irem derici gelmiş, sövüyor ya da atışıyor.

  artık ülkedeki medya ve reklam sektörünün tüm dünyanın kendileri etrafında dönmediğini anlasın istiyorum.

  herkes ruhi mücerret olamaz, salın artık bizi.

  ben influencer olmak istemiyorum, ben influencerların özel hayatını merak etmiyorum. ben suluktan yavaş yavaş su içmek istemiyorum.

  ben gerekirse chill sohbetler etmek, gerekirse komik içerik tüketmek, gerekirse kültürel sohbetler dinlemek istiyorum.

  her sosyal mecranın bir grubun tekelinde olmasından çok sıkıldım gerçekten.

  henüz kurulmadıysa süslüler beni eklesin, bir süslü kanalı kuralım. sokakta, evde, çalışan, çalışmayan ve reklam almayan dümdüz insanlarla kapatıcı sohbeti yapalım lütfen.

  nickim @cavidan, bekliyorum süslüler.

  31 ocak 18:13

  10. süslü sözlük üzerine bir sohbet odası olsa güzel olabilir. süslü sözlük ekibi iletişime geçerse oluşturabiliriz. buradan da gün ve saati duyuru yapılarak oluşturabiliriz bence. tanıdık 1-2 influencer da katılır çok hoş olur.

  31 ocak 22:52