sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (0)

1. artık türkiye'de gelseler de ölmeden bir görsek dediğim, her gün en az bir şarkısını dinlemeden edemediğim, insanı kimi zaman hüzünlendiren kimi zamansa coşturan şarkılara sahip olan ingiliz alternatif rock grubu. her ne kadar kendilerinin "Viva la Vida or Death and All His Friends" albümünden sonra biraz cozuttuklarını ve eski tadı veremediklerini düşünsem de ömür boyu dinlemekten asla vazgeçemeyeceğim bir grup olacaklar. hele ki kendilerinin "the scientist" adlı bir şarkıları vardır ki aman yarabbi, sevdasız adamı sevdalı yapar, aşk acısı çekeni daha beter süründürür, sevdiceği akla getirir, ayrı kalınan her an için yaşanılan hüznü iliklere kadar hissettirir öyle bir şeydir. dinleyin, dinlettirin efendim.

not: (yazar: makeupguru) uktesidir.

7 ağustos 2015 01:09

2. (link: http://https://www.youtube.com/watch?v=d020hcWA_Wg muhteşem introsuyla) bayıldığım şarkı ve daha pek çok şarkılarında introları kulak dolduruyor, mutluluktan paraşütle atlarcasına bir his yaratıyor siz de .

7 ağustos 2015 08:45

3. yani şimdi buraya ne yazsam, nasıl başlasam bilemedim bile. bu grubun her bir şarkısı benim için o kadar özel ve anlamlı ki... kelimelere sığdıramam sanırım. ben de (yazar: artemisia) gibi eski albümlerini daha çok seviyorum, tarz olarak, anlam olarak benim için gerçekten daha derinler. çoğu kişi paradise şarkısıyla tanımış olsa da aslında gerçek coldplay; fix you, trouble, the scientist gibi şarkılarda gizli. benim şahsi favorim uzun zamandır (link: https://www.youtube.com/watch?v=BSz3ahi2lnY how you see the world no.2). dinlerken düşündüğüm şeyleri, bana hissettirdiklerini çok seviyorum. bütün şarkıları ayrı dünyalara götürüyor beni. bu arada en üzüldüğüm nokta 2016'da yeni bir albüm çıkaracakları fakat bu albümün son albümleri olduğu gerçeği... bu konuda kesin olmasalar da -grubun solisti chris; "İleride bir gün başka şeyler yapmayacağımız anlamına gelmiyor ama bir devrin kapanışı olacak. Bu albümü yaptığımız son iş gibi düşünmek zorundayız. Yoksa elimizden geleni yapmayız." diye ifade etmiştir- ihtimali bile üzdü. tek iyi tarafı bu albümden sonra dünya turnesine çıkacakları ve gezecekleri ülkelerin içinde büyük ihtimalle türkiye'nin de olması. umarım benim için bu kadar anlam ifade eden bir grubun şarkılarının canlısını da dinleyebilirim :)

edit: hayalimi gerçekleştirmek üzereyim, bekle beni coldplay.

7 ağustos 2015 10:32 22 nisan 2017 16:04

4. benimde türkiye'ye gelmesini en çok istediğim grup coldplay. The scientist şarkısı, (yazar: artemisia)'nın da dediği gibi ağlatır, aşık olmayanı aşık eder. Strawberry swing insanın içini umut doldurur, fix you'da bir solo kısmı vardır ki akıllara zarar. Son zamanlarda çıkardıkları şarkılarından a sky full of stars'ın klibide, şarkının kendisi de çok güzeldir. Şarkı sözleri derindir insanın içine işler, örneğin yellow şarkısında yellow sarı anlamına gelmemektedir. Chris'in mavi gözleri yeter zaten bu grubu sevmeye (gizlinot: the scientist klibinin başında o masmavi gözlerde eriyebilirsiniz) Bir de yakın zamanda game of thrones oyuncularıyla yaptıkları bir çalışma var, o da çok güzeldir. marry me chris!

7 ağustos 2015 10:58

5. liseden beri gelse de konserine gitsem diye beklediğim gruptu. sonunda başka bir yerde gittim rahatladım. en son çıkan adventures of lifetime şarkısı da eskisi gibi olmasa da kendini dinletiyor.

15 kasım 2015 21:52

6. hep sevdiğim,en sevdiğim.şu iki sene pek bir yere gidemicem gibi,bari onlar gelsin.

yeter ki sen gel christoş,kredi çekip bir diamond circle biletine bile girerim :(

16 kasım 2015 00:27 16 kasım 2015 08:16

7. paradise introsu ben de paraşütten atlıyormuşum hissi uyandırıyor . clocks ise yine introsuyla beni benden alıyor . gayet keyifle dinlediğim grup .

16 kasım 2015 10:11

8. yeni albümleri 'a head full of dreams' 4 aralık'ta çıkacakmış.

albümden ilk single: (link: https://www.youtube.com/watch?v=UsrpTrQ1x5Y adventure of a lifetime) (gizlinot: daft punk sandım bir an)

27 kasım 2015 04:45

9. Lise yıllarımda çok dinlerdim. O zamanlar trouble en sevdiğim şarkılarıydı hala yeri başkadır dinlediğimde çook hüzünlenirim.

28 mart 2016 14:57

10. En sevdiğim gruplardan biridir. Chris martin'in sesi efsanedir bence. Şu son hareketlerinden sonra iyice sever oldum bu minnoşları. In my place, yellow, us against the world, fix you, viva la vida gibi çok güzel şarkıları vardır. Dinleyiniz, dinlettiriniz.

1 temmuz 2016 22:07