girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (1)

2. 31 ağustos cuma günü yani 4 gün önce sahip olduğum piercingdir.

uzun süredir fotoğraflarına keşke benim olsan modunda bakıp duruyordum. yanımda benimle piercing yaptıracak bir arkadaşımı bulmamla birlikte koşarak deldirdim ve şimdilik memnunum.

ankara kızılayda ds tattoo'da 50 tl gibi bir fiyata deldirdim. limon pazarında daha önce hiç delim yapmamış, conch piercing adını bile bilmeyen insanlar "40 tl'ye deleriz orayı yaa" dediğinde hızla kendimi işini bilen bir dövmecinin ellerine attım. ds'de deldirdiğim ilk piercingim ama son olmaz büyük ihtimalle (gizlinot: ikinci tragusumu da istiyorum swh), araştırıp gittim ve memnun kaldım ben.

sonuçta delinen kısım kıkırdak olduğu ve sert olduğu için ve oraya iğne sapladıkları için acımadı diyemem, acıdı tabii ki. hatta sonrasında da ağrıdı, yanma oldu ve hala devam ediyor ama daha önceden kulak kıkırdağınızı deldirdiyseniz (gizlinot: ya da en azından kulak memenize ikinci-üçüncü delikleri) normal olduğunu bilirsiniz. sahip olduğum pinna piercingini tabanca ile bir anlık sarhoş kararıyla deldirmiştim (gizlinot: ki herkes kıkırdağın tabanca ile delinmemesi gerektiğini bilir) ve yaklaşık 1 ay içinde iyileşmişti. conch'un da ilk güne oranla daha az ağrıdığını hissedebiliyorum ama hala ağrıyor, ne demişler gülü seven dikenine katlanır swh.

deldirdikten sonra delen kişi tarafından bana söylenen şeyler:

2 gün su değdirmeyin

15 gün sonra değişim yapabilirsiniz (gizlinot: ama ben topla kapanan halka bir piercing taktırdığım için değiştirmeye gitmem gerekiyor kendim yapamam)

krem vs bir şey sürmeyin ve internette yazan her şeyi denemeyin, bir sorunuz olursa lütfen mesaj atın vs tarzında şeyler söylediler.

krem kısmına şaşırdım çünkü tüm piercinglerimde terramycin-fucidin kurtarıcım oldu hala da oluyor sürme demesine üzüldüm, henüz sürmedim ama mutlaka bir ara sürerim gibi geliyor çünkü dayanamıyorum swh. bunların dışında yaptırmak isteyen olursa üstüne yatmayın demiyorum, yatabilene helal olsun zaten :d, kıyafet değiştirirken, saçınızı toplayıp/geriye atarken dikkat edin, iyileşmesini beklemekten başka yapabileceğiniz tek şey krem kullanmak olur, bana yapma denildiği için henüz yapmadım ama.

iyileştiğinde diğer kulağıma da bir tragus piercingi yaptırmayı ve conch için taşlı güzel bir piercing almayı düşünüyorum. güzel piercing satan yerler için önerilerinize açığım ve sorusu olan bütün süslülere de mesaj kutum açıktır :)

4 eylül 20:59

1. Çok hoşuma giden bir piercing türüydü ancak deldirmek zararli deniyor zaten vücutta delinebilecek en kalin yermis ve iki defa deliniyormus 

Bunlari öğrenince dedim ben kendim sahtesini yapabilirim diye.Evdeki bir cuzdanin fermuarindaki Halkayi cikartip genislettim ve şuan conch olarak kullaniyorum çok hoş duruyor görenler gerçek saniyor 

Diger kulagima küçük yuvarlak küpeleri takmak için deldirirdim eger böyle sorunlu bir yer olmasa 

Eğer halka kullanmak istiyorsaniz hic deldirmeyin bence

Ukte:(yazar: istillsleepwmytoys)

24 eylül 2017 17:32 24 eylül 2017 19:16