yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (5)
  • medya (0)

  1. hiç mi yorum yok bu ukteye.. tekrar gündeme alalım belki yardımcı olacak birileri çıkar ümidiyle yazıyorum

  gerçi fiyatlar uçtu ama

  23 temmuz 2022 23:52

  1

  2. 2 ay süre ile cyrstal retinal 3'ü kullandım ve hiç menmun kalmadım.

  cilt tipim karma, zaman zaman yağlanmaya müsait. lekelerimi cilt bakımı ile baskılamış, olabilecek en iyi duruma getirmiştim retinal kullanmaya başlamadan önce. kırışıklığım şu an için yok. benim bu ürünü kullanmamdaki amaç lekelerimi geçirmek, sivilce/beyaz nokta anlamında çene bölgemde her zaman var olan soruna çözüm olması ve yaşlanma karşıtı bakıma bir giriş yapmaktı. bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra çene bölgemde sivilceler artmaya başladı. ilk başlarda ürünün cilt altını temizlediğini düşündüm ama kullandığım 2 ay boyunca çene bölgemdeki sivilceler hiçbir şekilde geçmedi aksine hayatım boyunca hiç olmadığı kadar kötü bir duruma geldi. en sonunda pes edip ürünü kullanmayı bıraktım. bu durumun 2 ay sürmesi normal değil bana göre. birazcık azalma olsaydı yine kullanmaya devam ederdim ama dediğim gibi azalacağı yerde çok daha kötü oldu. leke konusunun çok zaman alacağını sabırlı olunması gerektiğini biliyorum ama çene bölgemde 2 ay boyunca ağrılı sivilcelerle gezince lekelere etki etmesini bekleyemedim. bu süreçte bu anlattığım dışında cildimde gözle görülür bir değişiklik olmadı. benim cildimle hiç anlaşamadı. bence ürünün tek artısı, ciltte herhangi bir irritasyona, rahatsızlığa neden olmaması. benim tavsiyem bir süre kullanmanıza yetecek kadar tester edinmeniz.

  24 temmuz 2022 02:03 24 temmuz 2022 02:06

  3. Retinolgillerden en etkili olduğu iddia edilen retinoid formu sanıyorum. Retinal 1'i bitiremeden çöpe yolladım, çünkü cildimi yaktı. Asitlere, retinollere hiç alışık değildim, her akşam alıştırmadan direkt kullanmaya başlayınca bütün kılcal damarlarım meydana çıktı. Kullandığım 2 aylık sürede lekelere iyi gelecek gibi oldu.

  Eczacım (daha doğrusu eczanede çalışan estetisyen) nasıl kullanacağımı adam gibi anlatsa çöpe gitmeyecekti :(

  Şimdi alternatif olarak arbutin+niacinamide kullanarak lekelerimi açtım, kış için de tekrar retinal'e başlamayı düşünüyorum. Medik8 güvendiğim bir marka, ürünlerinden memnunum.

  24 temmuz 2022 14:23


  4

  4. kullandık kardeşim bunu da kullandık.

  o kadar güçlü bir retinal ki acneleyse yanında halt etmiş. benim cildim incedir, genetik olarak böyleyiz maalesef. ama dayanıklıdır, kendini tamir etme ve toparlama hızı yüksektir.

  3-4 yıldır retinol ürünü kullanırım ve hatta acneleyse ile ilgili kardeşimin hastalığı için tedavi geliştirdik. retinol ürünleriyle ilgili deneyimime güveniyorum yani öyle kontrolsüz kullanacak biri değilim. bu kremi de kontrollü şekilde haftada bir kullanıyordum ve cildim 5 günde zor toparlanıyordu. ilk defa bir retinol ürününde cildimin diğer krem ve ürünlerle yandığını hissettim. 2-3 ay kullandım yine de ama bu etki devam edince bıraktım. gerçekten cildim acıyordu.

  şimdilerde dermoskin, acneleyse (en düşük Form) ve doa kozmetikin ürünlerini kullanıyorum. gayet memnunum. özellikle doa kozmetikin ürünü epey iyi.

  fiyatını hak etmeyen bir ürün bence. ilk defa retinol kullanacaksanız asla yaklaşmayın.

  25 temmuz 2022 10:13

  5. 3-5 sene önce tretinoin ürünleri, yani sizin anlayacağınız şekilde acnelyse vb ürünler 25tl ye falan satılıyodu, burada bahsi geçen ürün ise 1000tl civarlarında?? hala retinal den daha güçlü form olan tretinoin 90tl ? gibi bir fiyata alabilmek varken bu ürünü 1000tl ye almak sizin gibi cahillere çok yakışıyor... :)))

  26 temmuz 2022 12:38

  5

  6. akışta görünce bana çok uzun zaman sonra girdi yazdıran ürün. ben 3 yıl önce skinceuticals retinol 0.5 kullanıp bitince retinole çok uzun süre ara vermiştim. o ara yurtdışına taşındım ve burada skinceuticals'in 1.0 retinolunu bulamadım. sonrasında paula's choice 1.0'e başladıysam da bir türlü bu ürüne alışamadım ve yarıda bıraktım.

  gel gelelim tam olarak bu senenin başında medik8 crystal retinal 6'yi aldım. yaklaşık 7 aydır düzenli kullanıyorum. ilk aldığımda haftada 2 ile başlayıp, ilk aydan sonra birer gün aralıkla kullanmaya başladım. son 3 aydır da haftada 5 gece kullanıyorum.

  ilginçtir ki ilk defa bir retinoik asid temelli ürün bende purging yapmadı. bunu söylememin nedeni son retinol kullanışımdan itibaren 2 yıl geçmiş olması, yanı cildim o kadar da alışkın değildi. bilmiyorum belki de farklı yüzdeli versiyonlarının içinde farklı yan içerikler de vardır hassasiyet yaratan. su an crystal 6 bitmek üzere, bitince 10'a başlayacağım. gerçekten çok memnun kaldığım bir ürün oldu. gördüğüm kadarıyla crystal 20'ye ulaşmak biraz güç. belki de uzun süre crystal 10 kullanıp tretinoine geçiş yaparım. bu arada likid serumlara nazaran epey uzun süre gidiyor bir tüp.

  edit: urunun rengi turuncumsu (bu normalmis) ve buram buram acibadem kokuyor

  26 temmuz 2022 12:46 26 temmuz 2022 12:47

  5

  7. ağustos ayında retinoik asit içeren acnelyse ile beraber ince çzizgilerim için kullanmaya başladığım ve bir daha asla rutinimden çıkarmayacağım retinal içeren krem.

  bendeki crystal retinal 6. öncelikle başlangıç için 6'nın uygun olmadığını belirtelim.

  hangi sorunlarım için kullandım?

  dudak kenarlarım ve kaş aramda botoxa rağmen derinleşmesinden çekindiğim ince çizgilerim için ve boynumda beni rahatsız etmese de gelişmesini engellemek istediğim çizgile için.

  nasıl ve hangi aralıklarla kullandım?

  ben zaten kuru ciltli olduğum için öncelikle mutlaka nemlendiren ve bariyer destekleyen lainege milky tonic ile cildimi iyice nemlendirdim. ardından iyice kurumasını beklemeden retinali uygulamadım. nohut büyüklüğünde ürünü tüm yüzüme eşit şekilde uyguladım ama arada bazı bölgelere daha yoğun uyguladığım da oldu.

  üstünden mutlaka ceramid içeriği bulan bir kremle rutini bitiriyorum. oldukça basit gördüğünüz gibi. krem olarak biologique recherche creme masque vernix veya drunk elephant protini polypeptide krem kullandım.

  ertesi gün mutlaka skinceuticals phyto corrective serum ile cildimi rahatlattım ve güneş koruyucumu asla ihmal etmedim.(gizlinot: özellikle eylül ayında la roche posayin yeni koruyucuyla risk almadım, stick koruyucumu fiziksel korumalardan yana kullandım. şu an için kış mevsiminde spf 50 içeren kimyasal bir güneş kremi kullanıyorum. baharda yine daha yoğun korumayla rutinimi devam ettirme niyetindeyim. )

  haftada 3 ile başladım şu an 5 gün ile devam ediyorum.

  sonuçlar,

  siliyor efendim, 5 ayda o çizgiler yüzde 70 azaldı. retinol parlaklığı denen o glow yüzümde.

  sivilcem olmadığı için pek bir şey söyleyemeyeceğim ama sanki tek tük yaşadığım komedon sorunları çok daha çabuk iyileşti.

  cilt bakımında sonuç görebilmek insanı çok mutlu ediyor.

  bittiğinde crystal retinal 10 alacağım.

  öneriyorum ama cilt tipinizi dikkate alarak destekleyici ve koruyucu ürünleri ihmal etmemek kaydıyla.

  1 ocak 15:23