sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (506)
  • medya (22)

  506. sipariş vermeyi düşünen varsa arkasına bakmadan kaçsın diye yazıyorum bu girdiyi. 11 temmuzda o “büyük indirim”lerinden alışveriş yaptım, bir adet makyaj temizleme suyu ve bir adet de note terracotta allıklardan aldım fiyatlarını uygun görünce. Günlerce kargolanmadı, hala hazırlanıyor gözükürken dün yurtiçi kargo ile dağıtıma çıkıp elime ulaştı. koliyi görünce başta bir şaşırdım çünkü aldığım 400 ml’lik bir şişe ve bir allık paketiydi ama koli büyüktü. kolinin içini açtım ve istememiş olmama rağmen içinde saçmasapan bir hediye paketiyle paketlenmiş ürünler vardı, hem de etrafında hiç koruma paketi olmadan. hediye paketine konmasını da “paketlemenin kötü olduğunun zaten bilincindeyiz, en azından ayrı iki parça olarak savrulmasın da birlikte olsunlar, tek bir poşetin içine koyalım” mantığı olduğunu düşünüyorum.  hediye paketini açtığımda ise makyaj temizleme suyu pıtpıtlı kağıda sarılıp, ağız kısmı bantlanmıştı ancak toz ürün olan allık hiçbir şeye sarılmadan öylece konulmuştu. tabi korka korka açtım ve gerçekle de yüzleştim. allık kırılmış, paramparça olmuştu. kargonun suçu da olabilir belki ancak kolide “kırılabilir” etiketi bile mevcut değildi ve kocaman koli içinde etrafında sabitleyecek bir şey olmadan sallana sallana gelmişti  ürünler, burası aşikar. uygun koli kalmayabilir bunu anlarım ancak, içindekileri sallanmayacak şekilde sabitlemeleri gerekirdi. ki daha önce defalarca başka yerlerden kozmetik/kırılacak ürün alışverişi yaptım ve aynı kargo firmasıyla teslim aldım, kolinin içi güzel paketlendiği için hiç bu tarz bir sorun yaşamadım. bir diğer sinir bozucu süreç de burada başlıyor. dünden beri müşteri hizmetlerine hem mail hem telefon yoluyla ulaşmaya çalışıyorum ancak karşımda muhatap alabileceğim biri dahi yok. sıra numarası verilerek 20 dakikadir beklediğim operatörde tam sıra bana gelmişken bir anda telefon kapanıyor, bir sonraki aradığımda bu numara meşguldür uyarısı alıyorum. elimde kırık bir allıkla hiç kimseye ulaşamadan bekliyorum hala... buraya kadar geldiyseniz teşekkür ediyorum ve belki sipariş vermeyi düşünenlere yardımcı olmuşumdur diye umuyorum. çok kötü bir internet serverı, bireysel  ev telefonu hattından beter müşteri hizmetleri servisiyle, sokak ağzı sloganlarıyla, isterseler tüm ürünleri bedava yapsınlar yine de alışveriş yapmayacağım bir daha. 

  edit: imla, ekleme ve medya

  ilgili medya:
  6
  19 temmuz 16:01 19 temmuz 16:46

  505. nedir bu ikidir maybellinein 20 tl kampanyası anlamadım. siteye girdim site çökmüş. sürekli hata veriyor. çok kötü server çok. kaç kişi birden yükleniyor olabilir ki en fazla? (gizlinot: :d)

  hiç alışveriş yapmadığım ve kargoya verilmeme hikayelerinden dolayı sipariş vermekten iyice korktuğum sitedir.

  19 temmuz 13:45

  504. Girdilere çok şaşırdım. Yine şu çılgın indirimlerinden birinde kargo da bedava olduğundan 7-8 liraya bi ruj almıştım. Çok güzel paketlenmişti ve İstanbul’a 2 günden kısa zamanda gelmişti. Seni böyle gördüğüme üzüldüm Cosmetica. Halbuki Temmuz ayında yaptığım alışveriş detoksu bitince bi iki ruj alacaktım. 

  19 temmuz 13:32

  503. 15 temmuzda verdiğim sipariş hala hazırlanıyor..

  19 temmuz 13:10

  502. Sipariş vermediğim halde “siparişiniz kargoya teslim edilmiştir. Yaşadığınız gecikme için özürlerimizi sunar,iyi günler dileriz.” Şeklinde mesaj atan mağazadır.

  19 temmuz 10:29

  501. sipariş ettiğim ürünler 5 gündür "hazırlanıyor". indirim dönemi diye yoğunluk olması normal ama yine de kargolama gerçekten oldukça yavaş. bakalım paketleme nasıl olacak.

  16 temmuz 11:01

  500. Kargolama süreci çok yavaş . Ürünleri güzel paketliyorlar.

  Şampuan,saç spreyleri gibi boyutları sık sık değişen ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken site.

  Gönderilen ürün çoğu zaman sipariş edilen miktarda olmuyor. 500 ml şampuan sipariş veriyorsunuz gelen ürün 350 ml. Üstüne birde fazla para ödemiş oluyorsunuz.

  Hediye paketi özelliğini kullanıp not kısmında özellikle söyledim farklı boyutta,çeşitler de ürün gonderilmesin diye.

  Bu tip şikayetleri yorum olarak yazınca bahaneleri 'marka artık bu boyda ürün üretiyor.' Ürünü göndermeden önce bilgilendirme de yok tabi . Yorumu da yayinlamiyorlar.

  11 temmuz 20:00

  499. indirimden ihtiyaç alışverişi yaptım ve üzerinden 6 işgünü geçtiği halde tarafıma ulaşmadı, kargoda görünüyor. Önceki alışverişlerimde böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım.

  11 temmuz 18:40

  498. Yanılıyorsam 6 kez online alışveriş yaptığım drugstore kozmetik zinciri. Hepside elime eksiksiz ulaştı. Son indiriminde paradise maskara çok düştüğü için teslim oldum.

  6 temmuz 12:11

  497. çekemeyen anten taksın yazdıkları afişteki telescopic maskarayı geçen seferki indirimlerinde almıştım ve gelmedi. para iadesini de aylar sonra zorrrla yaptırdım. evet canım o kadar çekemiyorlar ki seni kesin anten takmaları lazım.........

  tanım: yalandan indirim yapıp milletin parasına çöreklenen kozmetik sitesi.

  4 temmuz 16:21

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar