yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. bir süredir düzenli olarak kullanıyorum bu arkadaşı, artık yorumlayabilirim.

  cosrx markasını giderek lovemark'ım ilan etmeye doğru giderken beni açıkçası hayal kırıklığına uğrattı bu ürün diye spoiler'ı başta vereyim :)

   orta kıvamlı, kolay yayılan ve cildinize fazla ürün kullandığınızda yüzünüzü beyazlatan bir ürün. hemen emilmiyor, bir süre cildinizin yağlı kaldığını hissediyorsunuz, benim cildim kuru olmasına rağmen ancak yarım saat- 45 dk içerisinde tamamen oturduğunu ve o yağlı hissin kaybolduğunu fark ettim. yağlı ciltler için koca bir ''nö''.

  güneş koruması yeterli gibi ama daha sıcak ve güneşli havalarda henüz tam olarak deneyemedim, malum istanbul bir süredir kapalıydı, bir açtı bir kapadı vs. bundan sonra daha net olarak anlayabilirim sanırım.

   şimdi en büyük falsosuna geliyorum... bu ürün ciltten soyuluyor! elimi hafifçe yüzüme sürdüğüm anda sanki derim soyuluyormuş gibi soyuluyor. oysa güneş kreminin cildimde kalması gerekiyordu. (gizlinot: oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu) zamanında watsons'tan aldığım ucuz güneş kremi bile zamk gibi yapışıp soyulmazken bu ürün elimi yüzüme her attığımda soyuluyor :/

  bu sebepten bir daha almayı düşünmüyorum, yaz sıcakları için daha iyi, başarılı bir güneş kremi arayışına girdim bile. 

  üzdün cosrx :(

  1 haziran 2018 16:51

  2. Kışın kuruya dönen karma ancak akneye meyilli cildime kış boyunca çok iyi geldi.baharın bu ilk günlerinde hala favorim ancak yazın bu kadar seveceğimi düşünmüyorum.

   Sabahları nemlendirici ve spf görevini aynı anda görerek ciddi anlamda kurtarıcım oldu. Makyaj altında da çok iyi durduğunu söyleyebilirim. Hatta bu güne kadar makyaj altında daha iyi duran bir güneş  koruyucu görmedim. Özellikle dermokozmetik segmentindeki güneş koruyucuların makyaj altında nasıl topaklandığını bilenler bilir(lrp anthelios xl gibi..) Bu, bulunması çok zor bir özellik. Aynı şekilde Kore menşeililerde de bir tık böyle olabiliyor. Daha önce başlığına yazdığım ve şimdilerde üretimi duran klairs midday blue sunscreenden sonra geçtim buna ve çok daha memnun kaldım.ki o dönem ondan da çok memnundum.

  Cildim lekeye meyilli değil o sebeple lekelenmemeyi buna mı borçluyum bilemiyorum.ancak bu yönde pek çok yorum okudum. 

  Cilt tipiniz yukarıda belirttiğim gibiyse denemenizi öneririm.

  19 mart 2019 12:04

  3. Dünyadaki en hafif, en rahat güneş kremi!!!!!  Rosaceam var pek cilt ürünleriyle anlaşamam suratımı yakarlar bunu ferahlamış ve korunuyor hissetmek için bol bol sürüyorum. resmen sadece nemlendirici olarak akşam bile süresim geliyor. Yazın koruması yetmemesiyle alakalı bir şeyler demişler, haklı olabilir çok hafif hissettiriyor zaten. Yazın başka bir şey bulmam gerekeceği düşüncesi beni üzdü şimdi.

  28 mart 2019 11:38


  4. Mayıs ayından beri kullandığım güneş kremi.güneyde yaşamama hatta sürekli denize girmeme rağmen yazın güneşten korumasından memnun kaldım ben açıkçası.Benim bu ürünü beğenmemin temel sebebi ise hiçbir şekilde ağırlık ve sivilce yapmaması.bugüne kadar güneş kremlerinde yaşadığım en büyük problem bu oldu.Ayrıca cildi güzel şekilde nemlendiriyor ve ciltte hoş bir his bırakıyor.

  12 kasım 2019 10:54 13 kasım 2019 09:16

  5. instagram'da güvendiğim birisi vardı, onun yüzünden aldım ve berbat çıktı açıkçası (influencer'ı unfollow ettim direkt bunu "mükemmel" anlattı diye)

  Sürerken müthiş, "aa ne güzel cildimi nemlendiriyor/nemli tutacak" diyorsunuz, yapısının hafifliği ile rahat edeceğinizi sanıyorsunuz ama öyle olmuyor.

  Ben kuru ciltli bir insanım ve parlaklık hoşuma gider ama bunu sürdükten 1 saat sonra yağlı yağlı yaldır yaldır parlıyorsunuz. Pudra sürüyorum, suratım kuruyor. Termal su sıkıyorum ve bu güneş koruyucu yüzünden yaldır yaldır parlamaya devam ediyorum. <3

  Ve en kötüsü birikme yapıyor. Burun ve ağız gibi hareketli bölgelerde biriktiğini gerçekten gördüm, rezalet. Yüzünüzü kaşırsanız elinize geliyor, gerçekten berbat bir ürün ya.

  Tek olumlu tarafı sivilce yapmaması oldu, gerçekten tek olumlu tarafı bu.

  Koruyuculuk konusunda yorum yapamayacağım kendisine bile hayrı olmadığı için, bu haliyle bir de beni güneşten mi koruyacak lol.

  Benim biricik sevgilim, aşkım lrp'e geri döneceğim bu bitince koşarak.

  Boşa giden 135 telemi kalbimde derin üzüntü ile anıyorum. :(

  6 aralık 2020 01:26

  6. yaklaşık 1 aydır kullandığım güneş kremi.Kuru ciltlilerin bayılacağı , karma va yağlı ciltlilerin ise sevmeyeceği bir ürün.Benim cildimde hassasiyetten kaynaklı yer yer kızarıklıklar vardı ve onların görünümü epey hafifletti.Gün içerisinde kusma , parlama ve sivilcelenme yapmadı.Cildimi yatıştırdı ve nemlendirdi.Korumasını da sevdim diyebilirim.Ancak yağlı ve karma bir cilde sahipseniz pasparlak gezersiniz diye düşünüyorum çünkü yoğun bir yapısı var.

  24 haziran 2021 10:10

  7. tanım: güney kore menşeili cruelty free (deneysiz) cosrx markasına ait, 50 ml'lik tüp ambalaj içerisinde bulunan, indirimsiz 140-170 tl fiyat aralığında satışa sunulan, nispeten temiz içerikli, ciltte kalın tabaka halinde beyazlık bırakmayan ve nemlendirme konusunda bence başarılı olan güneş kremidir.

  kışın kuruya yazın ise oldukça yağlıya dönük karma cilt tipine sahibim. ben bu kremi günde bir kez tazelemeyle iki sefer, ince bir katman olacak şekilde yaklaşık 10 gündür gün aşırı (başka bir güneş kremi ile dönüşümlü şekilde) uyguluyorum. bu ürün, özellikle kışın fazla yağlanmayan ciltler için hem nem verme seviyesi hem de güneş koruma faktörü açısından yeterli bir ürün ancak önceki girdilerde de belirtildiği üzere hayli akışkan ve yağlı bir ürün olduğu için ciltte çok kısa sürede parlama yapıyor, yağlı bir görüntü oluşturabiliyor. bu nedenle yağlı cilt tipine sahip olup yazın bu parlak bitişli ürünlerden hoşlanmayan kişiler için uygun bir ürün olduğunu düşünmüyorum. şahsen özellikle yazın yüzümde başka bir ten ürünü kullanmadığım ve bu ürünün cildimdeki o parlak etkisini sevdiğim için ürünü sevdim ancak bu güneş kremini uyguladığımda t bölgem başka ürünlerde olmadığı kadar hızlı yağlanıyor. bu durumu da iyi bir transparan pudra kullanarak nötrlemeye çalışıyorum. özetle, ben ürünün cildimdeki nemlendirme etkisini daha çok sevdiğim için parlama yapma olumsuzluğunu gözardı edebiliyorum.

  olumlu özellikleri: bir kere ürünün tüp ambalajda olması hijyenik açıdan avantaj. ciltte neredeyse beyazlık bırakmadan kolayca dağılıyor. ilk kullanımda hafifçe yapışkan hissiyat bırakmasına rağmen bu his, kremi yüzünüze sürdükten yaklaşık 15-20 dk. içinde yok oluyor. ürüne dair en sevdiğim özelliklerinden biri, cildime nemli bir görüntü vermesi oldu ki bunu yaparken film tabakası şeklinde durmuyor ya da topaklanıp silgi kalıntısı gibi kalıntılar bırakmıyor. nispeten temiz içerikli ve deneysiz bir ürün; içeriğinde yüksek oranda aloe vera bulunuyor. kullandığım süre boyunca bu güneş kremini çift aşamalı temizlikle cildimden arındırdım ve bu şekilde kullanımla sivilceye de neden olmadı. bazı güneş kremleri gözlerime dokunur ve alerji yapar ama bu ürünle böyle bir sorun yaşamadım. genelde ten makyajı yapmıyorum ama bence bu ürün, kuru ciltli kişiler için başka bir nemlendiriciye gerek bırakmayacak kadar iyi bir nemlendirici makyaj bazı olabilir. güneş koruması da bence yeterli çünkü ben düzenli olarak güneş kremi kullanıyorum. özellikle son zamanlarda cildimde senelerdir kendisini hiç göstermeyen genetik miras güneş alerjisi belirtileri baş göstermişti ancak bu ürünü kullandığım günlerde kızarıklık, alerji vb. sorunu yaşamadım.

  olumsuz özellikleri: iki parmak kuralına göre uygulandığında fazla uzun süre gitmeyecek ve fiyatına göre bereketsiz bir ürün.

  ben bu ürünü bir süslümüzün (gizlinot: teşekkürler dalbayrak süslüm) kendi cildine pek de iyi gelmemesi nedeniyle denemem için bana hediye etmesi sonucu deneyimledim ve memnun kaldım. marka deneysiz olduğu için ve aslında bu üründen genel olarak memnun olduğum için elimdeki diğer güneş kremleri bittiğinde fiyat olarak daha uygun bir favorim olmazsa kendisini satın almayı düşünürüm ve cilt tipi benim gibi olan hanımefendilere/beyefendilere de bu ürünü tavsiye edebilirim.

  16 ağustos 2021 15:03 16 ağustos 2021 18:06


  8. tüpü kesip içindekileri de bugün yüzüme sürdüğüme göre girdiyi yazabilirim artık. korendyden indirimsiz 170 e aldım indirimli 130 a geliyordu sanırım. cildimde kistik aknelerden kalan sivilce izlerim olduğu için hem iyileştirsin hem de koruyarak lekelerimi de geçirsin diyerek satın aldım. sivilce lekelerinde azalma oldu bu kesin hatta göz pınarımın orada güneş lekesi vardı o silindi bile. göz çevreme de kullandım yakma ya da yağ bezesi yapmadı. fakat aşırı derecede topaklanıyor. denemek için sadece temizlenmiş cildime direkt güneş kremini sürdüm ama aradan 1-2 saat geçince elimi yüzüme sürdüğüm an dökülmeye başlıyor. ben yağlı ciltliyim bu arada belki ondan dolayı da olabilir ama sitede bu sorunu yaşayan başkalarıda varmış. cilt bariyerine çok iyi geliyor ama dediğim gibi topaklanması çok fazla olduğu için bir daha almayacağım. bu arada içinde alkol olmayan güneş kremi bilen süslüler varsa mesaj kutuma bekleniyorsunuz :*

  9 eylül 2021 14:01 9 eylül 2021 14:05

  9. Kolay emilmesini ve verdiği ışıltıyı çok sevdim. Göz yakmıyor, yağlı ciltli olmama rağmen hiç soyulma yaşamadım altına nemlendirici sürülmemesi gerekiyor epey nemlendirme etkisi var. Eksi yönü suya dayanıklı değil, yazın kullanımı konforlu olmuyor indirimli fiyatıyla kışın kullanılabilir

  10 eylül 2021 11:52

  10. Fiyatı arttıkça artan ancak konforlu kullanımı sebebiyle satın almaya devam ettiğim kimyasal güneş kremi. Çok hafif ve ferah bir kokusu var. İçeriğinde üst sıralarda glycerin bulunduğu için kurutma gibi bir problem yaşatmıyor. Aksine epey nemlendirici olduğu söylenebilir. Aloe vera özü de yatıştırıcı bir etkiye sahip. Ancak yaz aylarında kullanım için yeterli olup olmadığından şüpheliyim. Terle birlikte akma ihtimali yüksek. 

  18 ekim 2022 09:58