yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • oylar (28)
  • medya (2)

  1. Cosrx adlı kore markasının bha içerikli siyah noktalara karşı toniği. Kore´den 14 euro´ya satın aldım. Daha önceki girdimde (no: (no:343715)) yazdığım gibi PC nin salisilik asit toniğini pek beğenmemiştim ve buna bir şans vermek istedim. Fiyat açısından yarı yarıya ve yaklaşık olarak aynı miktarda ürün içermekteler. Öncelikle ürünün kutusu ve şişesi hoşuma gitti. Ucuz çin mali değil de kaliteli bir ürün havası vermekte. 100 ml lik bu ürün pompalı şişede gelmekte. Geçen yolculuğa çıktığımda malesef pompası gevşemiş ve içinden az da olsa bir miktar ürün akmıştı ama geri dönüşte sıkıca kapatınca herhangi bir sorun olmadı. Şişenin ve paketinin üzerinde yazılanlara göre siyah noktaların oluşumunu azaltmakta, ekstra üretilmiş sebumu ortadan kaldırmakta ve cildi nemlendirmekte, ve bu iddalarının kliniksel olarak ispatlandığını belirtmekte. Yazılan kullanım şekli; ağız ve göz çevresinden kaçınarak tonikleme sonrası bütün yüze uygulayın. Gündüzleri güneş koruma kremi 30 veya üstü spf kullanın. İçerisinde willow bark water, butylene glycol, betaine salicylate (4%), niacinamide, 1,2-hexanediol, arginine, panthenol, sodium hyaluronate, xanthan gum, ethyl hexanediol bulunmakta ve ömrü 12 ay. Sözlük içerisinde yazıldığını düşünüyorum ama gene de bilmeyenler için; korede (ya da asyada, sadece kore ile sınırlı değil sanırım) salisilik asit içerikli ürünler sıkı denetim altında. Bu nedenle bu tür cilt bakımı ürünleri salisilik asit türevi olan betaine salicylate kullanmakta. Yapısı şişede şu gibi görünse de pamuğa döktüğünüzde daha yoğun kıvamda olduğunu görebiliyorsunuz. Ben pamukla uygulamayı seçtim ama direk pompadan alıp elinizle de uygulayabilirsiniz. Bu ürünün en sevdiğim yani, cilt tarafından kolayca emilmesi. pc´nin bha asit toniğini saatlerce bekleseniz bile suratinizdaki o yapış yapış hissi bir türlü geçmiyordu. İçerisindeki willow bark water denilen söğüt ağacı suyunun iltihap önleyici özelliği bulunmakta. Bunun dışında niacinamide (B3 vitamini türevi), arginine (alpha-amino asit), panthenol (B5 vitamini türevi, bepanthene´nin etken maddesi) ve hyaluronik asit türevi gibi güzel içerikler bulunmakta. Fondoten kullandıktan sonra gözeneklerimi temizlemek için bu tür tonikleri kullanmayı seviyorum ve vaad ettiği gibi siyah nokta oluşumunu engellemekte. Akşamları önce yağ sonra da jel temizleyici ile temizleyip, tonikledikten sonra bir pamuğa döküp uyguluyorum. Bence fiyatına göre çok iyi bir ürün, sadece bu fiyatta satan bir yer bulabilmek ve getirtebilmek zor.

  edit büdüt: aradan birkaç ay geçtikten sonra editleme amaçlı yazıyorum. Günlük rutinim 1 gece asit içerikli tonik kullandıysam ertesi güne kullanmıyorum. Bununla aha içerikli tonikleri dönüşümlü kullanıyorum. hala pc göre daha iyi bulsam da siyah noktalarıma olan etkisi hala gözle görülür derecede değil. salisilik asit türevlerinin asli kadar etkili olmadığını daha önce de okumuştum (o nedenle %4´lük olarak satıyorlar, salisilik asit içerikli ürünler %2´lik oluyor genelde), bu nedenle etkisini pek beğenmedim. Bir de sivilceleri söndürmede çok az ise yarıyor. Bereketli bir ürün, hala %70´lik kısmı duruyor ama bitince tekrar almayacağım.

  13 aralık 2016 20:56 5 şubat 2017 15:11

  2. Cosrx'in bha içeren ürünü. 4 aydır kullanıyorum, düzenli düzensiz bir şekilde, şimdi cildim siyah noktalar söz konusu olduğunda biraz daha iyileşmiş gibi geliyor bana. Siyah nokta aparatıyla oluşanları temizliyorum, sonraki bir kaç gün yüzümü temizleyip bu ürünü kullanıyorum, bir süre bekliyorum, sonrasında yüzümü yıkayarak body shop'ın çay ağaçlı kil maskesini sürüyorum, ki bu kil maskesinden o kadar memnun değilim. Kil maskesi değilmiş gibi bir yapısı var. Yüzümü yıkayıp nemlendiricimi sürüyorum ve haftada iki kez uygulamaya çalışıyorum. Tabiki bu siyah noktalar sadece ürünle geçecek şeyler de değil, sabah akşam yüzünüzü temizlemeniz, elinizi yüzünüze çok sık götürmemeniz, telefonu suratına dayamamanız, kapatıcılara da elveda demeniz gerekiyor. Ve unutmadan kesinlikle bu ürünü sürüp dışarı çıkacaksanız, evin içinde bile dursanız sonrasında güneş kremini ihmal etmeyin. Hatta güneş kremini hiç bir zaman ihmal etmeyin. Güneş kremsiz yüz kabuksuz kaplumbağaya benzer.

  Bu arada ilk başta bu ürünün işe yarayıp yaramadığını görmek için 2 ay 3 ay süre verdim, bazı sivilce problemlerim stres ve hormonal olabiliyor çünkü. İlk başta baya sivilcem çıktı, nerdeyse çöp ürün diye vazgeçicek raddeye geldim, parama acıdım. Şimdi ilk zamanki sivilceleri artık görmüyorum, biraz daha da yüzüm iyileşince fena değil bir ürün olduğuna karar verdim.

  22 mart 2018 20:09

  3. Cildinizi hafif hafif soyarak siyah noktaları yokettiğini vaadeden ürün. Ben 2 aydır düzenli bir şekilde kullanıyorum ama siyah noktalarımda pek bir değişiklik gözlemleyemedim. Çok övülen bir ürün, kullanmaya devam edeceğim ama hala değişiklik görmezsem bir daha almayı düşünmüyorum, malesef üzdü

  29 kasım 2018 11:22


  4. bha yani salisilik asit içeren üründe ben salisilik asit göremedim. Görsem bile alkol bulunmayan bu üründe etkisi de olmazdı zaten. Salisilik asit alkolle etkileşimi sonrasında cilde hakikaten faydası olur. Onun yerine yine cosrx’in a-sol ürünü daha mantıklı geliyor bana

  29 kasım 2018 18:23

  5. aslında tam adı (gbkz: cosrx bha blackhead power liquid) olan, tonik ve solüsyon arası bir ürün.

  Beyaz Söğüt ağacının kök ve en dışındaki kısımlarından alınan özünden elde ediliyor. %4 bha içeriyor.

  yapısı tonikten yoğun daha koyu ve hafif yağlı gibi, renksiz.

  bir kaç pompa ürünü cildimin, burun, çene ve yanaklar gibi siyah noktaya daha eğilimli kısımlarına yoğunlaşarak uyguluyorum. cildim asitlere alışık olduğu için gün aşırı kullanıyorum.

  kullanmaya başlayalı çok uzun süre olmadı ama siyah noktalarıma olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum. özellikle çenemdeki siyah noktaların azaldığını görebiliyorum.

  ilgili medya:
  2
  17 şubat 2019 13:51

  6. burnumun üstü ergenliğe girdiğimden beri neredeyse hiçbir silikonlu bazın kapatamayacağı kadar gözenekli ve hatta çilek gibi. özellikle banyodan sonra cildime bakmak istemezdim. 

  bu ürünü kullanmaya başlayalı bir ay kadar oldu ve şimdiden gözeneklerimin temizlendiğini görüyorum ancak tam etki için sanırım düzenli olarak iki ay kullanmak gerekiyor. 

  ben ürünü, cildim asitlere alışık olmadığı için, üç günde bir temiz cildimin t bölgesine sürerek kullanıyorum. yaklaşık 25-30 dakika bekletiyorum. üstüne nemlendiricimi sürüyorum. herhangi bir soyulmayla karşılaşmadım ancak cildimi kurutan bir ürün oldu hatta cildim kuruduğu için ertesi gün yağlandı. gözlemlemeye ve güncellemeye devam edeceğim. 

  ben korendynin trendyol sayfasından 150 liraya aldım. paket ertesi gün elimdeydi ancak sample yoktu. 

  tanım: yapısı jelle su arası siyah nokta karşıtı kokusuz renksiz sıvı. 

  2 nisan 2019 15:13

  3

  7. içerik olarak kağıt üzerinde gayet güzel bir ürün. Bir şişe kulllandım ama maalesef etkili olmadı bende. Salix alba (willow) bark yani aksöğüt var içinde (bkz: Salisilik asit). Hafif akne, hafif siyah noktalar için kullanımı uygun. çok etkili bir ürün değil. 

  24 nisan 2019 08:47 16 ağustos 2019 18:12


  2

  8. Siyah nokta ve gözenek bakımı vadeden yüz temizleme suyu.

  Bazı yazarlar gibi ben de naturally serein’in videosunda görüp büyük umutlarla aldım çünkü burnum ve çenemde çokça siyah nokta var. Ürün bha içerdiğinden dolayı önce haftada bir kullanmaya başladım, sonra 2’ye çıkardım. Fakat hiçbir etkisi olmadı, her seferinde yüzüme su sürüyormuşum gibi bir his oldu. Tabi asit içerdiğinden hafif batma yaptı ama dediğim gibi bir etkisi yoktu. Üstelik yapış yapış bir ürün. Malesef ürünü bitiremeden kullanmayı bıraktım. Alacaklar ya da almış olanlar sonuna kadar kullanırsa belki bir değişim görebilirler.

  7 eylül 2019 19:19

  5

  9. 3 aydır haftada 2-3 defa cosrx aha ile dönüşümlü olarak kullanıyorum. Cildimi hiç irite etmedi. Burnumda bulunan siyah noktalara çok ciddi etki ediyor. Bir dönem 2 hafta boyunca hiç kullanmadım ve azda olsa siyah noktalarım geri döndü. Hafta sonu kil maskesi öncesinde tüm yüzüme kullanıyorum ve gerçekten cildim çok iyi arınıyor.

  Edit: 10 aydır hafta 2-3 defa kullanmaya devam ettim. Kil maskesi öncesi kullanmak gözenek temizliği için çok etkili oluyor fakat sanırım artık cildim alıştı ve eski etkisi yok. Siyah noktalarım çok artmadı. Sadece ben farkediyorum ama ilk 4 ayda aldığım etkiyi almıyorum. Ürünüm bitmek üzere farklı bir markanın daha yüksek yüzdeli bha ürünlerini denemeye karar verdim.

  26 eylül 2019 10:31 29 şubat 2020 09:57

  10. Özellikle burun bölgemdeki siyah nokta problemiyle savaşmak için liah yoo'nun videosunda önerisini görüp güvenerek aldığım başta kullanma şeklimden sebep çok etkisini göremediğim ancak sonrasında özellikle duştan çıkınca kil maskesinin öncesinde maske gibi uygulayarak baya verimli sonuç aldığım solüsyon. Cildi asitlere alışık olmayanlar da bence rahat kullanabilir çünkü asit oranı çok yüksek değil. Ancak alerjik reaksiyonları önlemek için başlangıçta 5-10 dk gibi kısa sürelerle maske olarak uygulayıp durulamak daha iyi olacaktır.

  14 ekim 2019 10:19