yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  1. Kıştan beri haftada bir kullandığım saç maskem. Davines ürünleri saç bakımında profesyonel ürünler olduğundan çok merak ediyordum ancak fiyatlar tuzlu tabii hep. Ankaralı olanlarınız bilirler, bir gün ilkiz sokaktaki dükkanları gezerkene bir dükkanda bu markanın ürünlerinin satıldığını gördüm. Piyasa fiyatını neredeyse yarısı fiyatına aldım bu maskeyi. Kuaförlerdeki fiyatlarını hayal edemiyorum bile. Ekonomik bir alışveriş oldu kesinlikle. Maskeden bahsedeyim biraz. Kahverengi yarı saydam bir kasede satılıyor ki içeriğinde yağ bulunduran ürünlerin şeffaf ambalajlardansa bu şekilde saklanmaları daha doğrudur. Yağlar ışık etkisiyle bozulabilirler çünkü. Kokusu buram buram baharat ve mentole benzer yakıcı bir koku. Koku hassasiyeti olanlar hoşlanmayabilir ama ben saç ürünlerinde kokulu olanları tercih ederim hep. Öyle severim. Şampuanı duruladıktan sonra fazla suyunu aldığım ıslak saçlarıma, dipleri hariç yediriyorum bu maskeyi ve on beş dakikayı geçkin bir süre saçımda bekletiyorum ve duruluyorum. Bundan sonra saç kremi yapmama gerek kalmıyor çok kararında bir yumuşaklık oluyor çünkü saçımda. Sonrasında kolayca tarayabiliyorum dolaşma, kopma vs. Olmuyor. Kokusu oldukça kalıcı maskenin. Yıkanmamışsam üç gün sonra bile saçımda kokusunu duyuyorum. İddiası besleyici ve yapılandırıcı olduğu. Ne kadar profesyonel olursa olsun hiçbir saç ürününün kırık saçı onarmayacağını biliyorum. Bu da mevcut kırığı onarmıyor ama saça mukavemet sağlıyor ve kırılmayı önlüyor.

  9 haziran 2015 20:19

  2. Abartı

  Bu ürünün ve tüm davines ürünlerinin abartildigini düşünüyorum. Davines mask boyası hariç. Bundan 2 yıl önce 89 â almıştım maskeyi, yeni aldığım ise 59 tl. Saçı sadece yumuşatıcı özelliği var,yok öyle onariyor falan hikaye kızlar. Bir de bu serinin saç bakım bileşeni var davines living enzyme infusion akıllara zarar resmen.Benim işlem görmüş saçlarımı semsert yapti, ama davines mask boya gerçekten güzel.

  14 eylül 2016 01:42

  3. Mis kokusuna bayıldığım maske her duşta kullanmıyorum hafta 1 yada 2. etkisini gördüğüm bir ürün ama devam ürünleriyle kullanılması bence daha faydalı.

  23 ekim 2018 10:34


  3

  4. Güzel bir maske ama fiyatının yüksek oluşundan ötürü insan orta segment ürünlere kıyasla daha etkili bir ürün bekliyor. Bir kere yanmış veya açıcıdan zarar görmüş saçı tek başına toparlayabileyecek türde bir ürün hiç değil. Sürüp bekletme aşamasında saça güzel bir yumuşaklık veriyor ama duruladıktan sonra gözle görülür bir fayda sağlamıyor. bu yüzden Beklentimin altında kalan bir ürün oldu. Watsons'taki bal özlü saç maskesi bence aynı etkiyi yaratan çok daha makul bir fiyat/performans ürünü. 

  17 ekim 2019 01:16

  5. Instagramda çok fazla reklamı yapılıyor ancak abartıldığı gibi etkili bir maske değil. Diğer maskelerden daha farklı bir etki göstermedi. Fiyatı sürekli artıyor ama bence verilen parayı haketmiyor. Bir daha almam ve kimseye de önermiyorum.

  15 haziran 2020 10:34 19 haziran 2020 13:49

  4

  6. yorumları görünce şaşırdım, buradaki görüşlerin aksine benim çok beğendiğim bir ürün.

  birkaç senedir şampuanı ile birlikte kullanıyorum. tek başına şampuan kullandığım seferlere göre maskeyi kullandığımda saçlarım fark edilir derecede daha yumuşak, daha nemli ve parlak oluyor. nem kısmı önemli, çünkü ince telli ve nemsiz, elektriklenmeye tülermeye meyilli, tüy gibi hafif bir saçım var. bu maske doku katıyor saçıma, daha tok ve ağır oluyor saç, olumsuz bir ağırlık değil, umarım anlatabilmişimdir. az bir miktar kullanmak yetiyor, zaten ürünün yapısı da oldukça kalın. mucizeler yaratmadığı doğru tabii ki ama ben şampuanı ile beraber kullanımının etkilerinden gayet memnunum. 

  vazgeçemememin en büyük sebeplerinden biri başka bir süslünün de dediği gibi kokusu olabilir ama. ben hayatımda bu kadar güzel, temiz, ferah kokan bir seri görmedim. koku hassasiyeti olanlara uygun değil çünkü yoğun bir koku bırakıyor saçta, koku etrafa da yayılıyor ve hemen uçup gitmiyor. iki günde bir saç yıkarım, bir sonraki yıkamaya kadar alıyorum kokusunu. 

  fiyat konusunda ben de kırgınım. 

  7 ocak 2021 13:01

  5

  7. kaç kutu bitirdiğimi bile hatirlamadigim açıcı ile açılmış saçların kadim dostu saç maskesi. bu maskeye ya da davines ürünlerine abarti diyenler neyin kafasini yaşıyor pek anlamıyorum açıkçası. çok mu pahali evet aşırı pahali. kavanozun dibini gormek üzereyim ve kara kara düşünüyorum. fiyatlari arşa ulaştı 3e katladi. ama fiyatindan dolayi ürüne haksizlik etmek pantende ayni işi yabıyo yöe demek komik durmasinin yaninda burayı bilgi almak icin okuyan kişileri yanlış yönlendirme oluyor. gelelim saç maskesine.

  saçım 4 numara tonlarinda koyu bir renk. iki ayda bir dip açma boyama yılda bir de uçlara ortalara ombre gibi ışıltı atılarak yoğun işlem gören bir saç. bu ürün mucize gibi sacimi ayni keratin bakimindan çıkmışçasina parlak yapiyor desem inanmayin :D öyle bir ürün yok. saçı işlem gören süslüler bilirler hangi şampuanı kullanırsan kullan duruladıktan sonra saçlar bir top keçe gibi olur. ki ben aynı serinin şampuanını kullanıyorum o şampuanı da mucize gibi anlatıyorlar. öyle bir ürün yok arkadaşlar. başarılı ama mucize değil onu ayrı yorumlarım.

  saç maskesini saçımı şampuanladıktan sonra saçların orta boylarına ve uçlarına ceviz büyüklüğünde dağıtarak sürüyorum. sonrasında plastik bone takarak duşta kalan işlerimi hallediyorum. en son çıkmadan saçlarımı duruladığımda saç maskesi büyük ölçüde saçım tarafından emilmiş oluyor. tarama işlemini de yine davinesin oi oilini ya da başka bir markanin yağını (market ürünü olmamak kaydıyla) kullanarak yapıyorum. kurutuyorum. bu maskenin farkı burda ortaya çıkıyor. işlem görmüş sarı saç parlak ve bakımlı durması için fön düzleştirici illa bir ekstra işlem istiyor. ancak benim saçlarım normal telli ve düz. ben tarayarak kuruttuğumda saçlarım düz ve parlak oluyor. koparak dökülme yaşamıyorum saçlarım sağlıklı uzuyor, cansız ve donuk gözükmüyor gayet parlak duruyor.

  bu maskeyi eğer işlem görmüş saçlarınız için almak istiyorsanız kendi şampuanı ve oi oil ile birlikte almanızı kullanmanızı tavsiye ederim faydasını görürsünüz. ancak bu ciddi bir bütçe gerektirecektir. ancak çok açık tonlara boyanmamış yada boyasız saçlar için bu ürünleri alır mıydım? cevap veriyorum hayır ama fiyatından dolayı hayır. yoksa ürünler güzel bok atmanın alemi yok.

  yani kuaförlere dünyanın parasını bayılıp yaptırdığınız saçlara gidip elidor gliss vs kullanıyorsanız yıka çık yapamazsınız düzleştirici ya da fön ister. aksi halde yoluk yoluk durur ki sarı saç parlaksa çok güzel gözükürken mat ve elektriklenmişse insanı dünyanın en bakımsız kişisi olarak gösterir. hele bu saçını açıcı ile yakıp hiçbi ürün işe yaramıo diyen tayfadan kaçarak uzaklaşın. o saç kestirmeden toparlanmıyor. saçını öldürmüş saç maskesinden medet umuyor işe yaramayıncada ürüne çamur atıyor.

  bu maske size fön ve düzleştirici kullanmadan sağlıklı görünüm vadeder. ancak yine benzer kalitede ürünler kullanırsanız, biotin takviyesi alırsanız, 2 haftada bir jojoba yağı maskesi yaparsanız, sağlıklı beslenirseniz.

  bu işler tek bilinmeyenli denklem değil bir çok parametre var. bu ürünü kullandım hayatım değişti kaydır allah diyenlere inanırsanız doğru ürünü de yanlış kullanıp verim alamazsınız. sonra hiçbi işe yaramıo çöp ürün dersiniz.

  ilgili medya:
  1
  7 ocak 2021 15:05


  8. bu maskeyi geçtiğimiz yıl mart ayında covid ülkemize geldiğinde düğüm olan saçlarımın açılmasına yardımı olur belki diye almıştım.zaten kuru olan haftada 2den fazla yıkamamaya gayret ettiğim saçlarımı her gün hastaneden geldiğimde yıkamaktan saçlarım aşırı kurumuştu.bir de üstüne nöbet çıkışları saçımı yıkadıktan sonra tepemde toplayıp uyuyunca saçlarımda korkunç düğümler oluştu. duşta bununla yumuşattığım saçlarımı duştan sonra erkek arkadaşım uzun uğraşlarla oi oil ve chopsticklerle açmıştı.ama aynı hataları tekrarlayınca düğümlerim de tekrarladı ve saçımı kesmek zorunda kaldım.ağlaya ağlaya saçımı kesince artık bakımına dikkat etmeye başladım.8 aydır her hafta bu maskeyi mutlaka yapıyorum kokusu güzel hoş bir parlaklık ve yumuşaklık veriyor.henüz kutunun dibine gelmedim.davines markasını genel olarak seviyorum problemli saçı olanların şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

  7 haziran 2021 17:38

  9. kullanmayı en çok sevdiğim saç maskesi...ydi. fiyatı arşa çıkana kadar.

  2019 korona belası çıkmadan bir ay önce yurt odasında sabaha kadar uyumamış sıkıntıdan saç bakımıyla ilgili ürün araştırıyorken bulmuştum bunu. tertemiz içeriği ve uygun fiyatıyla beni cezbetmiş, şampuanını da almak istemiştim. aldım da.

  şampuanı ve maskeyi bir arada kullandım. saçlarıma o kadar iyi geldiler ki hiçbir ısı işlemi yapmadığım halde 'kuaförden çıkmışsın gibi gözüküyor saçların' diye iltifatlar aldım. aslında çok da uzun süre kullanabildim. haftada 2 kez uyguluyordum çünkü, yeterli de geliyordu zaten.

  bu ürün öyle ilk kullanışta etki eden bir ürün değil, uzun vadede gösteriyor etkisini. kokusunu ise herkes sevmeyebilir farklı bir kokusu var ancak ben seviyordum. maalesef 2022ye girdiğimizden beri alamıyorum. gerçekten çok üzgünüm. hani çok param olsa yine üzülürüm. 250g alt tarafı bir saç maskesi ama fiyatı 427tl. oysa ben şampuanını, maskesini aldığımda (link: https://www.hizliresim.com/s1d41l0 ikisinin fiyatı) buna yaklaşmıyordu bile . böyle bi hale getirdiler ülkeyi. yazıklar olsun.

  2 haziran 2022 12:31 4 haziran 2022 12:59

  10. saçlarıma yılda iki kere açıcı ile paket attırıyorum ve düzenli olarak fön çektiriyorum. Haliyle oldukça yıpranmış saçlarıma iyi gelen tek saç kremi diyebilirim. Fiyatı pahalı evet ancak1 kutu yaklaşık 6 ay kullanılabiliyor.

  2 haziran 2022 23:43