yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (133)
  • medya (4)

  133. 99 depreminde adapzarında evi yarı yıkılan biri olarak beni yine çok korkutmuş depremdir. Bir de evde bebeğimiz var üstelik. Deprem sonrası yapılmış nispeten taşlık sağlam zeminde olan toplam 4 katlı binanın en alt katındayız evden nasıl çıktığımızı bilemedik. Alt kat direkt göçük altında kalmayı çağrıştırıyor. Hemen müstakil kiralık bakalım dedik ama 14-15 binden aşağı ev kalmamış, mümkün değil vermemiz. Bir çaresini bulmamız lazı .

  Üç gecedir annemlerde kalıyoruz, eve girmeye korktuk. Ki nispeten hazırdık her daim. Çıkış rotamız belliydi, deprem çantamız hazırdı. Mutfaktan çıkarız diye dolaplarda hep çocuk kilitleri dahi takılıydı camlardan ayaklarımız kesilmesin diye. Yine de hiçbiri rahatltmıyor. O bina gacırtısı gümbürdemeler insanın aklını alıyor. Bebeği hangimiz alıcaz bilemedik bir iki saniye donduk kaldık. Bu gece dönüyoruz artık eve bir süre salonda yatıcaz ön tarafa ve çıkışa daha yakın olmak adına. İstanbula gidecektik artık gitmeyiz baya bi süre. Ablam kardeşim orada ama aklımızın yarısı orada. Allahım sen koru. 

  25 kasım 2022 11:42

  132. çok kötüydü

  24 kasım 2022 11:42

  131. depremi bolu'dan yaşadım gecenin dördünde arkadaşımla şoka girdik bir ara öyle bi sallandı ki ben herhalde artık enkaz olcaz diye korkmaya basladim. çok uzun sürdü ve aşırı şiddetlendi. herkes çığlık çığlığaydı zaten, biz de dahil. iki kişi camdan atladı, biri hayatını kaybetti maalesef. ailem kocaelinde depremi dolayısıyla hissettiler ancak boluya ait deprem görüntüsü videosunu görünce şoke oldular.

  geçmiş olsun umarım tekrarı olmaz. gündüz sıkıntı yoktu da akşam olunca bi korku gelmedi değil.

  23 kasım 2022 20:11


  130. düzceye yakın bir şehirde yaşıyorum. dün öğlen "bu nasıl hava deprem mi olacak" dedim.bu öngörü seviyesiyle hayatımı nasıl düzene sokamadım şaşkınım.

  23 kasım 2022 20:09 23 kasım 2022 20:10

  129. Bu depremi evinde hisseden herkesin işi zor, İstanbul'dan taşınmak ya da yeni bir eve çıkmak çok zor.

  Acıbademde oturuyorum ve denizde depremi bekleyen fay hattına karşı istediğim zaman çay içiyorum. Hiç kimse bunu düşünmeden yaşıyor. Tek güvencem evin sadece 4 katlı ve tek daireli oluşu, betonarme ev oluşu.

  23 kasım 2022 14:53

  128. Saat 04.08'de Düzce Gölyaka merkez üslü 5.9 şiddetinde bir deprem oldu. Umarım Düzce'de can kaybı yoktur, şu an çok haber alınamıyor, Twitter'da gördüğüm kadarıyla elektrik ve internet sorunu varmış.

  Korkunçtu, gerçekten korkunçtu. Gardrobumdaki askıların sallanma sesine uyandım, komidinin üstündeki birkaç şey yere düştü, korkudan yataktan kalkamadım bile. Kardeşim aradı onun sesini duyunca ağlamaya başladım bir süre toplayamadım kendimi. Ben İstanbul'da böyle korkmuş ve hissetmişsem oradaki insanları düşünemiyorum. Umarım kimseye bir zarar gelmemiştir. 

  23 kasım 2022 05:07 23 kasım 2022 05:07

  127. Her şey gibi iki haftada unutulan doğal afet.

  Anı yaşayan ve geleceğini kaybetmiş bir ülkenin halkında normal olan.

  Günü kurtaran ve yarını feda eden bir hükümette asıl olan, unutturmak.

  Kimsenin artık sakini olmadığı onuncu köyde korkuyla beklenen.

  28 mart 2022 21:02


  126. Saat 22.31, 5.0 büyüklüğünde aycacık- balıkesir'de deprem oldu. Umarım hisseden herkes iyidir

  22 ocak 2022 22:46

  125. doğup büyüdüğüm yer deprem bölgesi. o yüzden alışığım ufak tefek depremlere. sağlam bir binadaysam pek aldırış da etmezdim küçükken. ne zaman ki istanbula taşındım o zaman deprem korkusu başladı. normalde sadece koltukta doğrulmama sebep olacak sallantılar istanbulda iken panikletiyor beni. beklenen büyük istanbul depremi mi? öncü mü? daha da artacak mı? bu binayı sağlam biliyorum ama sağlam mı? şimdi gene telefonlar kilitlenecek... böyle böyle onlarca soru geçiyor aklımdan o birkaç saniye içinde.

  ay 3.9 için mi bu tantana diyenler oluyor. tantana 3.9 için değil, beklenen daha büyüğünün telaşı aslında bu. kınamayın o yüzden. ben de garipserdim ama gerçekler öyle olmuyormuş.

  19 haziran 2021 20:12

  124. Koltukta oturmuş amigurumi yapıyordum. Depremden birkaç dakika önce evdeki köpeğimiz telâşlandı. Bir süre sonra yerden bir sarsıntı hissettik. Depremin başında uğultu gibi bir ses duyduk, evin yanından geçen kamyondan zannettik. Ama diğer insanlardan da uğultu duyduğuna dair söylentiler duydum, bana tuhaf geldi. Ailecek hepimiz bahçeye indik bekliyoruz, krizi fırsata çevirdik ve bahçedeki banklarda aldığımız biraları yudumluyoruz. Ben bostancı tarafındayım, deprem kartal merkezde olmuş diyorlar. Sultanbeyli diyen de var.

  19 haziran 2021 16:10