yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. Gerçekten adamı rezil de eden vezir de eden durum. Üniversiteyi kazandığım ilk yıl eve çıkmıştım dernekten kızlarla. Sonra neyin kafasını yaşadıysam 3 ay sonra devlet yurdu yedek sıram gelince evden çıkıp devlet yurduna geçtim. Odam 8 kişilikti ve gruplaşma vardı belki de ben sonradan geldiğimden öyle gördüm. Kimsenin kimseye saygısı yoktu ve ben de böyle şeylere gelemediğimden hele hele o lamba hiç kapanmadığından tartışmalar kavga boyutuna kadar ilerledi. Hatta kavga ettiğim kızlar o kadar psikopat çıktı ki süslüler onlar hakkında konuşuryomuyuz diye sesimizi kaydetmişlerdi ve ondan sonra ben de film koptu. Dilekçe yazdık diğer kızlarla ve odayı dağıttık. Sonra 6 kişilik odaya geçtim yakın bir arkadaşımın yanına. Gelsin film günleri doğum günü partileri hep birlikte okeye gitmeler. Kızlara kendi durumumu anlattım ve rahatsız olabileceğim durumları ve onlarda söylediler karşılıklı saygıyla yaşadık yani.

  Eğer bir takıntınız sorununuz varsa tatlı dille söyleyin eğer anlamıyorlarsa direkt kaçın o odadan çünkü huzur gerçekten önemli. Tüm gün ders okul vs insan yurtta huzurlu huzurlu dinlenmek istiyor.

  yemeklerle de bir sorun yaşamadım. Banyosu küçüktü ve gerçekten iğrenç banyolar tuvaletler gördü bu gözler. İnşallah öyle şeylerle karşılaşmazsınız süslülerim benim .

  17 eylül 2015 17:02 ed.17 eylül 2015 17:33

  2. ben hacettepenin kendi yurtlarında kalmıştım. (gizlinot: beytepe) o da bi yerde devlet yurdu. kampüsün içinde yer alırdı. girmesi kolay değildi. ya iyi bir puanın olacak ve maddi durumun iyi olmayacak ya da torpilin olacaktı girmek için. (gizlinot: en azından benim zamanımda öyleydi) ben ilk iki koşulu sağladığım için rahatlıkla girmiştim.

  o zaman 2 kişilik ve 4 kişilik seçenekleri vardı. sonra tamamen 4 kişilik yapmışlardı. şimdi ne durumda bilmiyorum. odada 1 tane mini buzdolabı vardı. tuvalet banyo ortak kullanılıyordu. her katta yanlış hatırlamıyorsam 8 oda vardı. 2 kişilik bloklarda 3 duşu 16 kişi kullanıyordu. 4 kişiliklerde 32 kişi. (gizlinot: ohannes)

  yurdumu seviyordum. kampüsün içinde olması apayrı bi güzellikti. zaten kampüsümü de çok seviyordum. ilk 2 yıl 2kişilik odada kaldım. 3.yılımda evde sıkıntılar vardı 4kişiliği denedim. denemez olaydım ilk manik atağımı o zaman yaşadım. odadaki kızlardan birinin sabaha kadar eski klavyesiyle tak tuk yazışması yüzünden uyuyamıyordum. şimdi detaylara girmiycem ama 2 kişilik odanın bi güzelliği budur. karşındaki kişiye uyum sağlamak zorundasındır. yapamıyorsanız birinizden biri gider ama 4kişiliklerde öyle olmuyor. gruplaşmalar olur uzlaşmak daha zordur. ben üniversiteden önce de 7yıl yatılı okudum (gizlinot: darüşşafaka) 30 kişille beraber uyudum o kadar sene. toplu yerlerde nasıl yaşanması gerektiğini bilirm ya da uyumlu olmasını. ama burda olmadı işte siz düşünün. her neyse yurttan konuşmaya devam edelim.. sonra 2kişilikten şaşmadım tabi. girişlerimiz haftaiçi 12 haftasonu 2ydi. ama sonra tamamen 2ye çekilmişti diye hatırlıyorum. kız yurdunun altında kantin vardı ve önü gece gündüz çok kalabalık olurdu. sonra o topluluğu dağıtmak için önce kantin girişini kapatıp girişi yurdun içinden açmışlardı. kız erkek herkes yurdun içinden geçerek giriyordu kantine. düşün yönetim ordaki ortamı dağıtmak için o kadar kastırmıştı. sonra öğrenciler örülen duvarı balyozla filan yıkmıştı. hey gidi günler :) ama o duvar tekrar örüldü bu defa çelik filan da girmişti işin içine. sonraki yıl da o kantin tamamen kapanıp erkek yurdunun altına yapıldı. yine içerden girişle. o yurdun önü ortam oluşmasına müsait değildi doğal olarak yönetim amacına ulaşmıştı.

  bi yurt anlatıcam bi sürü anılara girdim kusura bakmayın. iyice anılarım depreşti. yani yurtlar güzeldir. kötü yönleri de olabilir benimkinde pek yoktu ama diğer yandan bi sürü gülümseyerek hatırlayacağınız şeyler de olacaktır.

  31 ağustos 2016 18:20 7 mayıs 2020 23:08

  3. 3 yıldır istanbul'da devlet yurdunda kalıyorum. Odam 6 kişilik. Iki kişinin aynı anda yan yana durması pek mümkün değil. Kat banyoları var. Klasik genel ücretli yurt. Ekim ayında cevizlibağ aös açılır açılmaz (bilen bilir yeni yapıldı) nakil başvurusu yaptım. Çünkü alerjim var ve yurdumun şartlarında doğru düzgün uyuyamiyorum bile. Yıl boyunca bir nakil bile yapmadılar oraya. Ben de hala bekliyordum ya çıkarsa diye. Staj için nöbetçi yurtta kalırken odamdaki kızların ikisi aös 'tendi. Anlattıklarına göre yurdun yarısı özel üniversitede ücretli okuyan kisilermis. Yani bildiginiz torpilli. Maddi durumu yetersiz olan ogrenciler için yapılmış yurtlara bile torpilli zengin kişileri almak nedir? !! Paramız yok ya ilk depremde yıkılacak yurtlarda sağlığımız pahasına kalalım biz. Siz ev işi yapmaya usendiginiz için istila edin oraları. Hala sinirleniyorum düşündükçe. Salak gibi bekledim güya aylarca

  1 eylül 2016 00:38