yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. O kadar namuslular ki savcı Mehmet Kiraz'ı görev yerinde alçakça şehit ettiler, çocuklarını da yetim bıraktılar. Allah bin türlü belalarını versin.

  Edit: hayırdır, sen niye eksiledin. Göte göt dedik diye mi? Valla bunlari savunan, arka çıkan varsa onların da allah bin türlü belasini versin, o kadar!

  Edit2: burada ilgili entryi yazan kişiyi şahsen hedef almadım, kötü bir çıkarımda da bulunmadım. yazılan çok namuslular, insan canlısı laflarına istinaden tepkimi belirttim. Ama savunanın da arkasında, yanında duranın da iki yakası bir araya gelmesin, benim dediğim budur.

  11 kasım 2015 00:36 11 kasım 2015 01:30

  2. (bkz: buralar karışacak vaziyet alın)

  11 kasım 2015 00:55

  3. savcı mehmet kiraza yönelik gerçekleştirilen eylemde bulunan, birisinin sınıf arkadaşım olduğu kişilerin bağlı olduğu örgüt. arkadaş istanbul hukuk öğrencisi olup okulu 3.sınıfta bırakmıştır.

  dhkp-c devletin terör örgütü listesinde olup içerisinde en çok mit ajanı bulunduğu iddia edilen de örgüttür ayrıca. yapılan çoğu eylemin devlete yaradığı iddia edilir ve bir şekilde üzeri kapatılır, bir daha bahsi açılmaz denmektedir ki keza bakıldığında da insanın şüphelenmemesi bir garip olmaktadır. yine de sevgili (yazar: femme) nin dediği gibi halkını ve insanları çok seven bunun için çabalayan üyeleri vardır. idealleri uğruna izledikleri yöntemler benim açımdan yanlış olup, yaptıkları eylemler suç teşkil etmektedir.

  ayrıca burası herkesin kendi düşüncelerini özgürce ifade edebileceği bir ortam olup üyeleri düşüncelerini ifade etmekten alıkoymaya çalışmak tam bir saçmalıktır, isteyen istediği düşünceyi ifade edebilir bu suç değildir ama o düşünceyi beğenmediği için üyelere saldırıp hakaret etmek suçtur, hatırlatayım dedim.

  11 kasım 2015 01:06


  4. dhkpcli aileden çıkan birinden dinlediklerim: bu örgütte önemsedikleri bir mevki varmış böyle kadınların olduğu ebe mi demişti ne demişti hatırlamıyorum ismini, onlar öldüğünde bi odaya koyarlarmış cesedi ve herkes gelir kadının alnından öpermiş, bu kızı da 7 yaşındayken götürmüşler ve öptürmüşler, psikolojim cok bozulmustu daha 7 yasındaydım ya dedi. bircok sey daha anlatmıstı cok tarikat usülüydü anlattıkları, komünist tarikat:d dhkpcli olup sonra burası nasıl bir bok diyip ayrılan okulunu dahi değiştirmiş bir cocuktan dinlediklerim: ben 3.dalga feminist olan sevgilime, dhkpcnin hayat kadınlığı yapıyor diye sokak ortasında kadının saclarını kesmelerinin dogru oldugunu kabul ettirmistim ya dedi. ne kadar igrenc olduguma bakın demisti.

  gectigimiz yaz degil ondan onceki yaz dhkpc hayat kadını diye bir kadını dövmüstü sokak ortasında sonra da fotograflarını paylastılar. sonra da ya o kadın millete zorla fuhus yaptırıyordu aslında diye bik bik ettiler. peki her olaya atlayan sosyalist feminist örgütler ne yaptı dersiniz?? seslerini cıkarmadılar, neden cünkü islerine gelmiyordu baska bir sol örgüte sataşmak. o olaya tek tepki sdpli kadınlardan gelmisti. iki gün sonra da dhkpcyle ydgh catıstı, ydghlılar dhkpcli kadınları dövmüsler hastanelik etmisler, dhkpc de acıklama yapmıstı hayat kadını icin tepki gösteriyodunuz ydgh da bizim kadınlarımızı dövdü niye sesinizi cıkarmıyosunuz diye.(gizlinot: şaka mısınız ashgahj)

  yıl olmuş 2015, kot giymek cok kapitalist giyemezsiniz diye üyelerine yasak koyan örgüt. mesela öpüsmek de yasaktı heralde bunların örgütünde, kendi aralarında evlilik gibi bsey mi yapıyolarmıs ne. cünkü örgüt icinde sevgili olurlarsa arzularına kapılıp komünizm hedeflerinden sapabilirlermiş(gizlinot: ashgdajhdkalsdhfajsk)

  ekleme: sol örgütlerin hicbirinin yakından tanık oldugum icin de bu kadar kesin konusuyorum, namuslu, ülkesini seven, insanlığı seven örgütler olduğunu düsünmüyorum. tam tersine kendilerini dünyanın en iyi insanı zanneden, kendi dusuncesine ters olan herkesi bencil, kötü,kapitalist diye niteleyen insanlarla doludur icleri. (gizlinot: yaşasın anarşizm!) (gizlinot: ŞAKA)

  12 kasım 2015 14:46 12 kasım 2015 14:49

  5. Sevdiği bir insanın yanında patlattığında hala "nımıslı vı ınsınlığı sıvıyır" diye sempati empoze etmeye çalışan olur mu dediğim örgüt.

  Edit: sözlükte bela okuma yasak olduğu için kabine gitmişti, ordan geldi edit.

  16 aralık 2015 03:01 16 aralık 2015 13:09

  6. saçma sapan eylemler yapan, devletin ekmeğine her koşulda yağ süren, ortalık karıştırma uzantısı. solla falan alakası yok.

  17 aralık 2015 20:19

  7. "dünya bizleri kurtarma ve bize iyilik etme aşkıyla dolu insanlar tarafından hep kana bulandı. Tarihteki bütün savaşları yürekleri iyilikle dolup taşan, kendini bir dava uğruna feda ettiğini düşünen kurtarıcılar çıkardı.

  Hitler, Almanları; Stalin, işçileri, Mao, köylüleri kurtarmak için dünyayı kana buladı. Milyonlarca insan, kurtarıcıların şefkat dolu ellerinde can verdi. Onlar hep biz dediler, hiçbir zaman ben deyip kendilerini düşünmediler.

  Ama bilim, zenginlik, hayatı kolaylaştıran, yaşanır kılan her türlü buluş ve bilgi kendi çıkarları için çalışan, işini iyi yapan bencillerin eseriydi. Onlar hiçbir zaman biz olmadılar, sadece işlerini iyi yapmaya çalıştılar ve bizlere rağmen başardılar.

  Promete ateşi hediye ettiği insanlar tarafından yakıldı. Edison ampulü icat ederken, karısı tarafından toplum ve ailesi ile ilgilenmeyen, anti-sosyal bir kişi olmakla suçlandı. Galileo 'dünya dönüyor' dediği için bizciler tarafından işkencelere uğradı. Bireysel akıl, kalabalıkların onaylamadığı bu büyük güç, her çağda saldırıya uğradı. Kalabalıklar, yaratıcı bireye saldırırken ellerindeki silahı hep iyilik, fedakarlık, hayırseverlik kurşunları ile doldurdular. Ve hep yaratılan değerleri bölüşmek ve paylaşmak istediler. Mesela televizyon seyrettiler, fakat televizyonu icat eden adamın adını hiç öğrenmediler. Otomobile bindiler ama Ford'un servetinden şikayet ettiler. İnterneti kullandılar ama Bill Gates'i çok para kazanmakla suçladılar. Tükettiğimiz her türlü zenginliği, paranın bir oyunu olarak ele almayı tercih ettiler. Sistem, kapitalizm, tüketim toplumu gibi adlar takıp eleştirdiler.

  Türkiye’de eğer The Fountainhead (Hayatın Kaynağı) iyi okunmuş ve anlaşılmış olsaydı; hiçbir ideoloji aklın önüne geçmez ve Türkiye inanç dolu militanların cenneti olmak yerine, meslek sahibi insanların ülkesi olurdu. Bir işi iyi yapmak, işine saygı duymak, o işi başarmak bu kadar çok aşağılanmaz, insanlar yaptıkları işten, üretmekten ve para kazanmaktan utanmazdı."

  sinan çetin

  ayn rand-the fountainhead kitabına eklenen yorum.

  sinan çetin'nin fikirlerinden pek hoşlanmam. ne zaman birileri devrimden bahsetse aklıma en sevdiğim kitaplardan olan the fountainhead'in arka kapak yazısı gelir.

  o yüzden dünyayı daha iyi yerlere getirmek gibi temiz amaçlarınız varsa önce kendi işinizi adamakıllı yaparak yola koyulun derim.

  17 aralık 2015 23:49 17 aralık 2015 23:49


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar