yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  tca

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. 'trichloroacetic acid' tir.

  yüzde kimsayal peeling işlemi yaparken kullanılır, %5, %10, %20 ve %25' liği satılmaktadır genelde..

  yüzüme %20'liğini 2 dakika sürdükten sonra ciddi anlamda 'allah belamı verdi'. internette gördüğüm her şeye inanıp kullanmam sonunda başıma bela oldu.. saatlerdir yüzüm ıstakoz gibi ve çok canım acıyor..

  aman sakın kendi kendinize yapmayın.. yapana da aldırmayın.

  1 şubat 2014 21:01

  2. kullanımından bir gün sonra yüzün kırmızı- kahverengi olması ile insanı hayattan bezdiren şey..

  sakın ha sakın yapmayın..

  2 şubat 2014 14:08

  3. dermatolog kontrolünde yapılması gereken yüzde 20'lik solüsyon uygulamasının kesinlikle evde denenmemesi gereken asit. hatta bu kadar ciddi etkileri olan ve uzman kontrolünde kullanılması gereken asidi alelade satabilen kişilerin dava edilmesi gerekiyor kanımca.

  uygulama sonrası evden dışarı adım atılmamalı, cilt mutlaka güneş ışınlarından korunmalıdır.

  2 şubat 2014 21:30


  4. cilt lekeleri,akne scarları veya ince kırışıklıkları gidermek için uygulanan cilt soyma işlemi.cildinde derin akne scarları olan ben dermatolog doktor kontrolünde 4 kez uygulatmış bulunmaktayım ancak benim cildimdeki scarlarda etkili olamayıp çok yüzeysel kalmıştır. asla evde uygulanmamalıdır, çünkü cildin yanma riski vardır. cilt soyulduğu için güneşe karşı hassaslaşır .eğer cilt yenilenme döneminde iyi korunmaz ise lekelenmelere neden olabilir.

  2 şubat 2014 21:44

  5. Evde gayet uygulanabilen, fakat çok kontrollü ve tedbirli bir şekilde yapılması gereken peeling. Losyon gibi alır alalade yüzünüze sürerseniz olmaz tabi. Ayrıca birkaç gün boyunca kızarıklık ve soyulma yapması çok normal, beklenen şeyler. İyice okuyup araştırmadan bu peelingi nasıl yapıyorlar, sonra da yüzleri kızarınca nasıl şikayet ediyor aman ha yapmayın diyor insanlar anlayamıyorum.

  Ama şunu da belirtmek gerek ki ilk aldığınızda 50 TCA ile başlayamazsınız. Mümkün olduğunca en düşüğüyle, hatta daha az etkili olan Mandelik veya Salisilik asitle deneme yapmanız tavsiye olunur.

  Sonuçta doktorun da özel olarak yaptığı bir şey yok. (gbkz: MUAC) 'ın sitesindekiler meşhurdur genelde, ve orada nasıl uygulanacağı bir bir yazılmıştır. Peelingi bu uyarıları takip ederek evde uygulayan ve çok memnun kalan çok arkadaşım var. DOA Kozmetik'in sitesinde TCA Peelingi, ve diğer kimyasal peelingleri satın alabiliyorsunuz.

  (link: https://www.makeupartistschoice.com/assets/images/Product%20Directions/tcapeel1page.pdf Evde TCA Peeling uygulama klavuzu)

  8 eylül 2014 12:33 8 eylül 2014 12:39

  6. http://www.tavsiyesever.com/2014/05/tca-kucuk-de-olsa-deneyimim.html?m=1

  Blogda da kısaca deneyimimi anlattım daha önce. Çok memnunum. Öncedrn rezalet olan bacaklarım şimdi bembeyaz... Lise hayatım bacaklarımı saklamakla geçti. Kat kat çorap giyerdim o koyu yara lekeleri kimse görmesim diye. Tca nedir biliyor musunuz.. Doğru kullanıldığında lekeler den kurtaran, özgüveni sağlayan bir icat.

  9 aralık 2014 16:07

  7. gerçekten kendi başına uygulamaya çalışan insanların olduğunu görüp beni şoklara sürükleyen işlem. kesinlikle bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır, kendinize yazık etmeyin süslüler. bu kadar mı değersiz cildiniz sizin için?

  9 aralık 2014 18:19


  8. içimizde ne cevherler ne kimyagerler varmış yareppim dedirten asit.

  laboratuvarda tirozin analizi yaparken bu asitten kullanırız. normalde eldivenle çalışırım ancak bir süreliğine takmayı unutmuşum. tüpün kenarını parmağımla sildiğimi fark etmemişim bile. aradan bir kaç saat geçti parmak uçlarımda bir gariplik olduğunu hissettim. resmen parmak izim yok gibiydi. tamam hadi abarttim biraz ama düzleşmişti resmen. elimi yıkıyorum geçmiyor, ertesi gün oldu hala aynı. bir kaç gün sonra parmak uçlarım soyuldu da eski haline geldi. kafanıza göre kendi bedeninizde böyle deneylere kalkışmayın. evde kendime laboratuvar kuracam diye heves edip cildinizden olmayın.

  9 aralık 2014 22:37

  9. saf olarak sıvı halde değil, kristal halde bulunan asittir. savunulduğu kadar zararsız bir ürün olsaydı, sanıyorum marketten, çarşıdan falan da alabilirdik. bu tür asitler hafifsenmeyecek kadar tehlikeli olabilir, zarar verebilir. ev tipi laboratuvar tecrübelerine dayanarak insanları buna teşvik etmemek gerek.

  10 aralık 2014 00:05

  10. sadece tüm yüze %15'lik konsantrasyonlarla değil, küçük ve derin skarlara bir kürdan yardımıyla tatbik ederek %100 konsantrasyon kullananlar da var. tca cross deniyor hatta bu yönteme ve özellikle icepick skarların bu şekilde doabileceği söyleniyor. ancak nerede başlayıp nerede bittiği tam belli olmayan skarları daha da büyütebileceğini belirteyim.

  18 temmuz 2015 13:17