yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  dhl

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. yurtdışı alışverişlerinizde kesinlikle ama kesinlikle kullanmaktan kaçınmanız gereken kargo şirketi. bırakın kozmetiği yasaklı olmayan ürünleri bile gümrüğe takma yeteneğine sahipler. ufak bir araştırmanın ardından siz de bunu bilerek yaptıklarını rahatça farkedebilirsiniz. telefonda bu düşüncemi açıkça söylediğimde bana kendilerinin hiçbir maddi kazançlarının olmadığını söylemeleri de gülmeme sebep olmuştur. gümrük işlemleri tamamlanan ürünümü tekrar gümrük işlemine sokan bir firmadan bahsediyorum. takılması için ellerinden geleni yapıyorlar.

  11 nisan 2015 04:04

  2. kendileriyle yüzümün hiç gülmediği firma. sayelerinde yurtiçiye arasa falan madalya takasım var. 3 farklı ülkede 3 kez tecrübe etmek durumunda kaldım hepsi ayrı ayrı problemdi. ilki bir aracı firmayla erasmus sonunda gönderdiğim bir valiz şahsi eşyalarımı gümrüğe taktılar. şahsi ve kullanılmış oluşu ve son bir ay içerisinde yurt dışından döndüğüm için böyle bir hakları yokmuş ben de gümrükten eşyalarımı kurtarıcam diye cebelleşirken öğrendim. yıl 2010 dhl bana 400 tl gibi bir ücret çıkardı. cart bedeli curt bedeli depo kira bedeli diye(gizlinot: sanki ben dedim gümrüğe takın da deponuzda muhafaza edin diye) gümrükteki devlet görevlisi olmasa dhldeki gümrükçü bey bana %50 indirim yapacaktı aklınca ama devletin memuru yok öyle ücretsiz evine teslim edeceksiniz dedi ve öylece kurtardım valizimi. o gümrükçü beyi hala hayırla yad ederim.

  ikincisi yüksek lisansta zoevadan sipariş vermiştim ingiltereye. kaldığım binanın kapısı şifreli ve kapı zili ev arkadaşımın telefonuna bağlıydı. kapı çalınınca telefonuna cevap vermesi gerekiyordu kapının açılması için. tabi her dakika bu mümkün olmuyordu. royal mail gene bir şekilde giriyordu genelde ama diğerleri pek uğraşmıyordu. bir süre geçti kargo yola çıkalı. paketimi kargo takipten takip ediyorum tabi. paket ülkeye girdi ama bana gelmiyor bir türlü. bir havalanında gözüküyor bir bilmem nerde ama bana gelen giden yok. telefonla görüşüp öğrendim neticede nerede olduğunu. evin yakınındaki depoya gelmiş telefon etmesem haberim olmayacak. peki neden? bunlar eve gelmişler. binaya girememişler. giremediklerini bildirmek için de son derece çağdaş bir yöntem olan mektup yazmayı uygun bulmuşlar. telefon, email? bir çağrışım yapmamış herhalde. neyse ben paketi aldım geldim depodan. 2 gün sonra bana mektupları ulaştı. şu tarihte geldik ama teslim edemedik şu adresten alın diye.

  üçüncüsü ise çok taze. geçen hafta yaşandı. yine zoeva siparişi ve yine dhl kabusu. son aldığım ürünler girdimde (no:485665) bahsettğim ürünleri bir süreliğine almanya'da olan kuzenime postalatmıştım. ptesi kargoya verilen paket 65 km yolu katedip cuma gününe kadar teslim edilemedi (gizlinot: ptt bile daha hızlı yuh) ctesi sabah da kuzenim dönecekti. dhl sağ olsun cuma günü kuzenime ürünü teslim edemedi.(gizlinot: yine) kuzenim depoya gitti almaya aynı gün 2 kez ama ilkinde paketim henüz dönmemiş depoya. ikincisinde de demişler ki gün sonu sisteme işlenecek en erken yarın alabilirsiniz. uçağa gitmeden ctesi son şans bir kez daha uğradı depoya erkenden. dhl ne dese beğenirsiniz. teslim teşebbüsünün üzerinden 24 saat geçmesi gerekiyormuş teslim edilmesi için. cuma günü 10da teslim edilmek üzere gidilmiş ctesi sabah da 10dan önce teslim edemezlermiş. kuzenimin gittiği saat de 9. wtf! kayıp mı arıyoruz da 24 saat bekleme kuralı koyuyorsun. paket elinde. alıcısı gelmiş kapına. üstelik diyor bak gidiyorum ülkeden. sen diyorsun ama 24 saat kuralımız var. 1 saatçik var arada ya. kuralın batsın alman. 10 da vermişsin gibi işle sisteme almanlığına zeval mi gelir. adam da gidiyor zaten kim bilecek. neyse artık yalvar yakar kavga dövüş almış paketi kuzenim. ha bir de aynı dhl cuma teslim edilemeyince durumun ciddiyetini belirttiğim ingilizce mailime-özellikle almanca bilmediğimi belirttim- ptesi almanca cevap yazdı sağolsun ürününüz teslim edilmiştir diye(gizlinot: valla de yemin et)

  2 haziran 2017 00:41 2 haziran 2017 00:42

  3. seneler oncesinden derhal diye reklamlari olan marka.. o sekilde hatirliyorum, birde cok igrenc, rezil is gorusmesinden.. allah kimsenin basina vermesin komsuuuuuu

  4 haziran 2017 01:03


  4. Yakın bir zamanda Yurt dışından kitap aldım dhl ile gönderdiler, japonya'dan istanbul'a. Kendi uygulamasında teslim tarihi 6 gün sonraya verilmesine rağmen 3 günde ve kutusunda hiçbir sıkıntı olmadan bana ulaştı. Memnun kaldım.

  6 mart 2021 23:18