yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. İki yıl önce canım sıkıldı yaptırdım ilk piercingimdi. Yaklaşık bir yıl onunla geçirdim çok alışmıştım ama biraz yamuktu. Sonra çok bAkamadığım bir dönemde en iyisi çıkartmak dedim çıkardım. Ama çok severek yaptırdığım için üzülüyordum çıkardığıma. İki üç ay önce tekrar deldirdim. 1 hafta zorlanılıyor sonra alışılıyor ama bakım önemli. Alt kısım tamamen kapanıyor ama üstteki delik malesef kapanmıyor tamamen ve eskisinin deliği duruyor hala. Cidden çok seviyorum. Yemek yerken hiç rahatsız etmiyor bazen spagetti falan takılıyor ama süreç içinde alışıyorsunuz. Veya ısırabiliyorsunuz. Blowjob olayı ise tamamen porno sektörünün algı oyunu. Titanyum sürekli ağızda olduğu için dilin sıcaklığıyla ısınıyor ve iki doku bir oluyor yani blowjob olayı efsaneden ibaret.

  İki kere deldiren biri olarak yapılırken hiç acımıyor. Sonraki süreçte yemek yerken veya konuşurken sızlıyor ama en fazla iki hafta.

  24 haziran 2017 01:40

  2. yaptırmak isteyip asla cesaret edemediğim piercing türü. ilk haftalarda sıvı gıda tüketimi gerekiyormuş ve dil şişip sizi zorlayabiliyormuş.

  yemek konusunu hiç düşünmemiştim ve bu açıdan biraz soğudum açıkçası.

  26 mart 2019 10:02

  3. yaklaşık 4 senedir birlikteyiz. yüzdeki hemen hemen her yeri deldirdim en sevdiğim bu oldu. (yüz sayılırsa) iğne girdiğinde kesinlikle can yanmıyor. benim deldirdiğim yer ağız spreyi vermişti. gereken bakımı tedaviyi percingciniz anlatacaktır zaten. iyileşme sürecinde sigara içmeseniz daha iyi. tabi ben içiyordum. ilk günler dil doğal olarak şişiyor. o yüzden uzun barlı piercing takıyorlar. ilk 3 gün yemek yemekte zorlanmıştım. üçüncü gün canım acısada hamburger yedim. bir de ilk hafta bol bol buz yedim. mcdonalds burgerking gibi yerler buz veriyor. ağzıma atıp atıp duruyordum. şişliği indikten sonra piercingi değiştirmek için ne kadar zaman geçmesi gerekiyor bilmiyorum. ben bir süre uzun barlıyı kullandım. bayağı uzun olduğu için peltekliğe sebep oluyordu. ayrıca yemek yerken sürekli ısırıyordum tek kötü tarafı buydu benim için. kısa bara geçince rahatladım. 4 senedir 1 kez çıkardım o da diş röntgeni içindi. çıkardığımda yaşadığım eksikliği tarif edemem. benimle bütünleşmiş resmen. iyileşme sürecini kışın hasta olmak gibi görüyorum yani korkulacak hiçbir tarafı yok.

  26 mart 2019 10:12


  4. bir zaman sonra peltek olmanıza neden olacak piercingtir. yaptıran arkadaşımdan biliyorum.

  26 mart 2019 10:52

  5. Biraz babaanne yorumu olacak ama neden yapıldığını anlayamadığım piercingtir. Tabiki yaptırana saygım sonsuz beni asla ilgilendirmez ama ne bileyim boşa çile gibi geliyor. Görünmesi çok çok zor sanki insanın kendinin bile zor görebileceği bir yerde. Görsel açıdan pek bir şey katmadığını düşünüyorum.

  26 mart 2019 23:48

  6. uzunca bir süre yaptırmayı istediğim fakat cesaret edemediğim piercing çeşidi. Zaten iğneden aşırı korktuğum için çok istediğim halde hiç ciddi ciddi düşünmemiştim ta ki geçen haftaya kadar. çok sevgili arkadaşlarımın gazıyla (ayrıca ne kadar çok istediğimi de düşünerek) bi anda girdik ve oturdum koltuğa.

  Sıkılan uyuşturucu sprey o kadar etkili ki intraketten daha çok can acıttığı kesin. Deldirdikten sonra çıkar çıkmaz bir mc donald's dan buz aldım ve yaklaşık 2 saat buz emdim. (gizlinot: swh)

  öncelikle belirtmem gerekiyor ki gerçekten aç geziyorsunuz. Zaten içinde ne olduğunu bilmeden yediğimiz yemekler tehlike saçtığı için 3 gün dışarda yemek yemedim. sadece evde kendi yaptığım çorbaları içtim. Tabi bu süre içinde mayalı şeyler tüketmeniz yasak(gizlinot: neden bilmiyorum). tam 5 gün katı hiç bişey yiyemedim. Sonrasında ise küçük küçük parçalar şeklinde katı yiyeceklere geçtim. Bu biraz benden kaynaklı olabilir canım tatlı olduğu için acımasına olanak sağlamadım.

  Dilin iyileşme süresince dezenfekte etmesi amacıyla her yemekten sonra dişlerimi fırçaladım ve en yakın dostum tantum spreyi kullandım. Diş fırçası olarak yumuşak uçlu bişey tercih edin. Gün içinde fazla konuşmamanızı tavsiye ederim. ben her fırsatta buz yemeye ve soğuk su içmeye özen gösterdim çünkü diliniz aşırı şişiyor.

  Dilim şişmesin diye boğaz ağrısıyla baş başa kaldım orası ayrı. Bu işlemi yaz aylarında tercih etmenizi tavsiye ederim çünkü çok fazla soğuk şey tüketebilirsiniz. Bu arada tantum spreyi günde 4 5 kereden fazla kullanmamanız tavsiye ediliyor ben kullanmıştım. Ayrıca sigara kullanıyorsanız içmemeniz ya da içtikten sonra hep fırçalamanız gerekiyor.

  Ben bunların hepsini yaptım fakat dilimin şişmesini önleyemedim. geceleri uyurken bir kaç yerini ısırmış olduğum ve dilimde diş izleriyle uyandığım günler oldu.

  benim henüz 9 gün oldu enfeksiyon filan olmadı. ilk takılan piercing aşırı büyük şu an ona alışmaya çalışıyorum başka bir sıkıntısı yok. kesinlikle çok mutluyum. iyi ki!

  19 haziran 2019 01:30

  7. yaptıralı 2 sene oluyor. yapılırken hiç acımadı ama yaptırdıktan sonraki 1 haftalık süreç beni zorladı açıkçası. aç gitmiştim yaptırmaya. çıkışta tantuni yemeye gittim ama yiyemedim :D katı yemek yiyebilen varmış ama ben çeviremedim bile yemeği ağzımda. 3 gün katı bir şey yiyemedim. dil şiştiği için pelteklik oluyor biraz. mutlaka tantum verde sprey ve gargara kullandım, dişlerimi fırçaladım her yemekten sonra. sigara ve sütlü, gazlı içecekler iyileşmesini geciktirebiliyor. ben dikkat ettim bunlara genel olarak. 2 senedir birlikteyiz ve çıkarmayı düşünmüyorum şuan. zahmetine değdi diyebilirim. sorularınız varsa da cevaplarım süslüler:) 

  24 eylül 2020 11:38


  8. 16 yaşındaki deli cesaretimle yaptırmıştım ve bir hafta konuşamayıp sadece çorbayla beslenmeme rağmen nasıl evdekilerden gizlemişim şu an düşününce akıl erdiremiyorum. ya yalan söyleme kabiliyetim ya da risk alma seviyem azalmış yıllar geçtikçe.. nitekim hala benimle olan ve varlığını ayda yılda bir hatırladığım güzel piercingim olur kendisi..

  10 şubat 01:09

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar