sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

dip

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. başrollerinde neslihan atagül ve ilker kaleli’nin yer aldığı, yakında puhu tv’de yayınlanmaya başlanacak olan internet dizisi. 

berrak tüzünataç (gizlinot: fi’nin finalinin olduğu gün yeni dizisinin tanıtımıyla hızı beni biraz şaşırtsa da) ve olgun toker de kadroda yer alıyor sanırım, tanıtımı şu an puhu tv’de mevcut. 

9 mart 2018 20:54

2. İlk 2 bölümü puhu tvde yayınlanmış olan online dizi. Şahsiyeti çıkar çıkmaz izleyip bitirmiştim, dip' in de çıktığını görünce bugün iki bölümünü birden izledim. Senaryonun ana hatları biraz belli olsa da şuan oldukça gizemli bir şekilde ilerlediğini söylemek mümkün. İlker Kaleli Poyraz Karayel'deki karakterinden çok sıyrılamamış gibi gözükse de bunu ilerleyen bölümlerde daha net gözlemleyeceğimizi düşünüyorum. Bir diğer başrolümüz Neslihan Atagül ise benim oyunculuk olarak ne çok iyi ne de çok kötü bulduğum biri ama şimdilik rolüne oturmuş gözüküyor, beni irrite eden bir şey olmadı. Henüz diziyi ve hikayesini yorumlamak için oldukça erken bence ama merak edenler bence izlesin. Kesinlikle zaman kaybı olmadı benim için.

1 nisan 2018 19:09

3. Sadece 2 bolum izleyip yorum yapmak her ne kadar erken olsa da, ben izlerken cok heyecanli izlemedigimi fark ettim. Mutfakta isim varken filan acip bir yandan ekrana bakip bir yandan isimi yaptim. Ama mesela ayni zamanlarda cikan sahsiyet dizisini izlerken cayimi hazirlayip , mum gibi koltuga sabitlenip oyle izlemistimdi. Ilker kaleli bana da onceki rolunun etkisinde gibi geldi, nesli fena degildi.(gizlinot: Normalde psk sevmesem de kendilerini)

1 nisan 2018 21:59

4. poyraz karayelden sonra ilker kalelinin nasıl bir işte yer alıcağını merak ediyordum,yayınladığı gün izledim 2 bölümüde.Konuyu spoiler vermeden anlatma özürlü olduğum için bahsedemicem ama baya değişik geldi bana,görsel olarak kullanılan soğuk kasvetli renkler konuyla bütünlük sağlamış yabancı yapımı gibi hissetirdi. şuan için beğendim,umarım ilerleyen bölümlerde hayal kırıklığına uğramam çünkü  diğer bölümü merakla bekliyorum.

1 nisan 2018 22:05

5. 1. bölümü atlaya atlaya izledim 2. bölümün yarısına kadar geldim kapattım. ahh ahh başroldeki neslihan atagül yerine burçin terzioğlu oynayacaktı. neslihan ın toyluğu donuk suratı yerine aşkla bakan burçin..

2 nisan 2018 19:48

6. İker Kaleli öyle oynuyor ki her an arkadan Burçin Terzioğlu gelip poyraz diyecekmiş gibi hissediyorum. dizi genel olarak fena ilerlemese berrak tüzünataç'a anlamlı bakışlar atması gereken bir rol olmamış gibi. o daha çok bol diyaloglu, bağırmalı aşırı rollere gidiyor gibi geliyor bana. dizi fena değil, hem süre faktörü hem de sansürsüz olması izlemek için yeterli bile.

8 nisan 2018 22:58 10 nisan 2018 23:04

7. Sevdiği birini kaybeden izlemesin bence fazla ağır geliyor. 

9 nisan 2018 00:06

8. (bkz: İlk 3 bölüm spoiler)

Dizinin atmosferini sevdim, müziklerine bayıldım, oyuncularına da ısınmaya başlıyorum diyebilirim. 

Sahir, karakteri itibariyle poyraz’a kaymaya çok müsait bir rol ama ilker kaleli işin üstesinden gelmiş bence.

Kendisine her bölüm nostaljik bir müzik eşliğinde klip çekilmezse mutlu olurum yalnız anladık adam derbeder, adam serkeş, adam depresif...

Ekin, zaten ancak bir hayal olabilecek kadar güzeldi... Berrak beğenimden ötürü objektif olamıyorum galiba. Başta bu karakterin hayal olduğunu anladım ama hayali arkadaş ya da sevgili tarzı bir şey diye düşünmüştüm, kendini öldürmüş, eski karısı çıkınca ağzım açık kaldı. Pek evlilik insanı değiller gibi gelmişti bana (gizlinot: 😂)

Bilge’yi Neslihan atagül’ün oynaması konusunda oyunculuk anlamında bir sorun yok ama izlerken işin içine okul falan girince bu karakter öğrenci mi, ne diye anlayamadım başta. Çünkü kadın gerçekten çok küçük gösteriyor. Lisede öğretmenlik yapan biri gibi değil kesinlikle.

İsmail’i çok sevdim. Olgun toker zaten müthiş bir oyuncu. Adama gel karadenizli ambulans şoförü ol demişler, gelmiş olmuş. Bu arada Aylin sana bakmaz sen beni bul İsmail, tesbihi bırakman karşılığında anlaşırız (gizlinot: 😂)

Uygaaar, geri dön uygaaar! Dizideki en zeki insan sendin. O son sahnede de devleştin gerçekten. Ölmemiş olsan “türk dizisi abieğ kimse ölmüyor, klişeeğ, ıığ!” demem valla bak. 

Gizem kısmında hacker’lar, derin devlet, ekrandan akan rakamlar, kodlar falan beni boğar normalde ama şimdilik sıkmadı.

Bir tek 3. bölümde sahir’in kuşçusu (gizlinot: deliyürek’te mi başlamıştı bu furya) olduğunu düşündüğüm amerikan dublajıyla konuşan beyin, yetkili bir beye benziyordu öyle de çıktı, çatıdaki buluşması falan beni açmadı.

Biraz türkiye için fazla steril gibi dizi. Hangi açıdan derseniz cevaplayamam ama intiharı önleme merkezi, klinik, terapi... Bilemiyorum altan. 

Şimdilik kafamdaki sorular:

Bilge’nin buz yemesi nereye bağlanacak?

Feridun düzağaç neden birden oyuncu oldu yoksa benim bilmediğim bir oyunculuk kariyeri mi var?

Sahir ve bilge aşk yaşayacak mı? Yaşamazlar umarım, amin. 

Ama en çok Yetkili bey’in motivasyonunu merak ediyorum. Sürekli sahir’e evlat, bak evlat, evladım diyip duruyor ama alttan nasıl bir hikaye çıkacak acaba? (gizlinot: 👀)

 

14 nisan 2018 22:37 14 nisan 2018 22:42

9. İlk bölümüyle aşırı yapmacık bulduğum dizi. İlker kaleli’nin oyunculuğunu beğenirim ama bu dizide beğenemedim oyunculuğunu. Oynadığı karakter ile de ilgili olabilir. karakter sanki Behzat ç özentisi, cool olmaya çalışan, kasıntı bir tip gibi geldi. Diyaloglar da zorlama geldi.

Spoiler

“Atlayacak adam aşağı bakmaz.” Deyip gittiğinde o kadar gıcık oldum ki... ya da üstü olan kadına sözde laf sokup gittiğinde.

Spoiler

Ama konu ilginç. Televizyondaki dizilere göre çok daha iyi tabii ki. Sırf internet dizilerine destek için bile bakılabilir.

15 nisan 2018 00:31

10. konusu güzel fakat olgun toker dışında oyuncuları sevemedim. olgun toker'i de hayat şarkısı'ndaki mahir hatrına seviyorum. ilker kaleli'nin oyunculuğu çok zorlama geldi bana; ilk defa izliyorum kendisini. 4. bölümü izler miyim bilemiyorum.

bir de şu zeki ama problemleri olan uygar'ı canlandıran gün koper, o rolü becerememiş, olmamış.

15 nisan 2018 14:23 15 nisan 2018 14:29