yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (1)

  1. Başlığı nasıl açılmamış hayret.

  Tıpkı manic panic gibi muazzam tonlarda yarı kalıcı saç boyaları üreten bir ingiliz markası.

  Yaklaşık 8 aydır saçlarımı düzenli olarak manic panic deep purple dream’iyle morun muazzam bir tonuna boyuyorum. geçen gün boya almaya gittiğimde mağazada çalışan kız bu directions boyadan bahsetti. bu kez sadece koyu mor değil biraz kızıllık da istediğim için hadi bi de bunu deneyelim diye directions aldım. biri mor biri kızıl iki küçük kutu boyacık aldım. yine hayvanlar üzerinde test yapmayan ve manic panic gibi vegan bir marka, bunlar hep artı puan.

  Saça boyayı sürerken hiç problem yaşamadım, 2 saat beklettim ve ta taaaam süper bi vişne rengi elde ettim. evet boya güzel, iki rengi karıştırdığımda tam istediğim rengi yakaladım fakat tek ve en büyük problem bu boya değdiği her yere bildiğin yapışıyor. ellerim, kulaklarım, ensem, boynum her yerim mor şuan ve duşta o kadar çitilendiğim halde çıkmadı. hadi cildimden duş aldıkça çıkar ok’de fayanslar ne olacak bilmiyorum. banyomun fayansları saçımla aynı renk şuan.

  Manic panic’de bu sorunu hiç ama hiç yaşamamıştım. ne cildimde ne banyoda herhangi bir iz bırakmadan tertemiz çalışabiliyordum o boyayla. directions her yerde iz bıraktı.

  Renkleri en az manic panic kadar cafcaflı ve göz alıcı ama bıraktığı lekeler yüzünden maalesef yoluma devam edemeyeceğim markadır. akarken hangi tonlara dönecek onu sonra editleyeceğim.

  Manic panic rocks.

  29 haziran 2015 09:51

  2. saçlarımı turkuaz rengine boyadığım boya.

  ben normalde manic panic kullanıyorum ve taksimdeki köstebekten temin ediyorum genelde ama bu sefer turkuaz tonları kalmamış manic panic'te oradaki görevlide bu markayı önerdi.

  tamamen şansa bırakarak boyayı aldım, neyse ki hayal kırıklığı yaratmadı.

  rengini gayet iyi verdi. manic panic boyalar gibi bu da 45 tl

  bende leke falan kalmadı bu arada. henüz dün boyadım, ne kadar kalıcı olacak, aktıkça rengi nasıl bir hal alacak merak ediyorum (gizlinot: swh)

  30 temmuz 2015 20:09

  3. Türkiye'de bulunabilecek en kalıcı, renkli saç boyası markasıdır. Ama bazı renkleri hiç beklenmedik şekilde değişiyor akarken, rengi seçmeden önce iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

  Ayrıca ilk girdiye ithafen yazıyorum bu bulaşma meselesi markayla değil kullanılan renkle ilgili. Manic panicten de directionstan da bir sürü farklı renk kullanmış biri olarak söylüyorum. Yoğun pigmentli renkler akma bulaşma yapabilir. Örneğin manic panic rockabilly blue rengi çok güçlü ve koyu saçlarda bile tutan bir mavidir ama renkli boya aleminin en pis bulaşan boyasıdır. Yastık kılıfınıza, havlulara her yere geçer.

  Son olarak lavabo ve fayanslardaki lekeler silince çıkıyor. Boya sonrası banyo temizliği saç boyama rutinimin bir parçası haline geldi artık oradan biliyorum. (gizlinot: swh )

  24 eylül 2015 07:18


  4. Vegan olması, hayvanlar üzerinde test edilmiyor oluşu ile dikkatimi çeken capcanlı renkleri görünce dayanamayıp saçlarımın ucunu Atlantic blue ile boyadım tek kelime ile harika. kullanımı da son derece kolay kutunun yarısını kullandım diğer yarısını daha sonra kullanıcam diğer boyalar gibi atmanıza gerek yok

  15 mart 2016 19:34 ed.5 haziran 2016 01:23

  5. Çokça kullandığım bir boya oldu. Manic panic aksine siyah saçta zerre tutmaz. (Siyah dediğim koyu kahve türk saçı) lakin manic panic e nazaran açılmış saçta inanılmaz uzun ömürlüdür. Öneririm.

  Saçta 2 saat deseler de 6-7 saat tutmanız önerim. Saça inanılmaz bakım yapar 1 aya kadar bakımın etkileri kalır.

  Kimyasal olarak saça zarar veren şeyler bulunmaz dolayısıyla koyu renge kendi rengini zor verir yarı kalıcıdır.

  9 haziran 2016 02:27

  6. Köstebek Taksim mağazasında bulunan saç boyası . Allahım her rengini alıp boyamak istiyorum

  26 temmuz 2016 14:39

  7. Kızıla az yakın turuncu beklentisiyle flame rengini alıp turuncuya az yakın kırmızı elde ettiğim boya markası. Yapı olarak manic panic'ten bir farkı yok, çok güzel parladı saçım boyadıktan sonra. Akma konusuna gelince henüz daha yıkamadım, boya yeni, ancak boyayı banyoda akıtırken etrafı, fayansları ve derzleri manic panic'e oranla daha az boyadı ve bulaştığı yerden de daha kolay çıktı. Bu arada haberiniz olsun, flame rengi gerçekten flame, alev alev bir renk. İstediğim tam bu olmasa da çok beğendim. Herkes manic panic vampire red'e göre daha çok beğendi. Çünkü vampire red mavi alt tonlu gibiydi, bu bariz turuncu alt tonlu. Kalıcılığını ise uzun süreli kullanımdan sonra yine yazarım buraya.

  edit: 15 günde alev kırmızılığından eser kalmadı şu an bildiğiniz elçin sangu turuncusu. manic panic'ten tek artısı banyoyu boyamaması oldu her banyo yapmamda. manic panic'e geri dönüş yapıyorum ben.

  19 ağustos 2016 15:31 8 eylül 2016 11:18