yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (2)

  1. mesele pole dance olunca bir (link: http://www.youtube.com/watch?v=BFWf60ln8II Felix Cane) gerçeği vardır..

  (link: http://www.youtube.com/watch?v=PsW9S4xUZvE Felix Cane 2)

  6 haziran 2014 21:55 6 haziran 2014 23:25

  2. bunu yapan herşeyi yapar. nasıl yapıyorlar ya. insanın eli şeyi kaymaz mı. ben çocukken kapı tırmanıyordum elim kayıyordu. gerçekten de yerçekimine lanet okutan sporlar zor. ama düz duvara tırmanmaktan daha zor bişi yok.

  7 haziran 2014 12:31

  3. erotik çağrışımları yüzünden yadırgansa da, sağlam fizik isteyen bir spor ve sanat dalıdır. direk dansı her iki şekilde de yapılabilir; çok seksi hareketler eşliğinde yapılırsa tahrik edici olabilir, sportif hareketler eşliğinde de oldukça terazi lastik jimnastik görünür.

  bunun spor ve sanat kısmıyla uğraşanları ("pole art" diye aratın) gerçekten zor hareketlerde bulunurlar, omurgasız canlılarmışcasına eğilir bükülürler ya da fizik yasalarına karşı gelirler (özellikle iki elle direğe tutunup tüm vücudu direğe 90 derece açıyla kaldırdıkları (link: http://movementinspired.files.wordpress.com/2012/02/jess-flag.jpg bayrak) hareketi)

  (link: http://www.youtube.com/watch?v=9ESFEwb4ktw pole art) örneği var şurada.

  buz patenindeki estetik hareketler ne kadar erotikse, direk dansının estetik kısmını erotizm olmadan ortaya çıkaranların yaptığı hareketler de aynı oranda erotizm taşır.

  4 ağustos 2014 18:06 4 ağustos 2014 18:20


  4. bunu öğrenmeyi bi ben istiyorum sanıyordum valla burdaki süslüleri görüp de aynı fikirde olduğumuzu okuyunca nasıl sevindim anlatamam :D

  resmen beni anlayan insanlar bu sözlükte toplanmış yaa (gizlinot: yerim swh)

  29 nisan 2015 16:29

  5. allahtan evde yok bu direkten.yoksa sevgilim beni tutar kursa yazıdırırdı velim gibi.bir o eksik kaldı şükürler olsun

  29 nisan 2015 16:45

  6. bi ara çok heveslendim arkadaşımın bi arkadaşı bu işin ustası. benim için konuşmasını istemiştim kız saatine 100 lira demişti. açıkcası biraz fazla geldiği için hevesim kaçmıştı. burda başlığı görünce yine gaza geldim araştırmalara tekrar başlama ihtimalim yüksek :)

  29 nisan 2015 17:27

  7. Zamanında benim de özendiğim, hatta dans konusunda az çok yetenekli olduğum için 'kocama' yapabilirim dediğim dediğim dans türüydü.

  Gelgelelim gerçek hayat öyle değil süslüler. Direk öyle yatak odasının ortasına çakabileceğiniz bir şey değil. Bizim insanımızın mahreme pek saygısı yoktur, 'ev görmeye gitmek' diye bir kavram var kültürümüzde, yatak odana bile destursuz giren onca insana o direği açıklamak için gönderine bayrak falan çekmen gerekir.

  Tüm gün çalışıp eve yorgun argın geleceksin ve büyük ihtimalle kendini kanepeye yayıp çayını doldurmaya üşenecek bir adama direk dansı yapmayacaksın süslü kardeşim, kendini kandırma. Çayı kim koyacak, mısırı kim patlatacak onu tartışacaksın.

  Kadına biçilmiş geyşa rolü beni çok rahatsız ediyor. Zaten içinde yaşadığınız toplumun size halihazırda biçtiği onca rol var, kendinize bari bunu yapmayın. Direk dansı yapmayı seversiniz, yapın. Arada eşinizi şımartmak istersiniz, şımartın. Siz öyle istediğiniz için olsun ama bu; siz keyif aldığınız, karşılık gördüğünüz sürece...

  Gone Girl filmindeki (link: http://www.goodreads.com/work/quotes/13306276-gone-girl "Cool Girl" monoloğu) aklıma geldi. Biz kendimize "Amazing Amy", "Cool Girl" yakıştırmalarına devam edersek erkekler daha çoook şey bekler bizden.

  Edit: imla

  29 nisan 2015 22:33 8 mayıs 2015 15:35


  8. bir dans çeşidi.

  erkekler için yapılan, ilerde sırf kocalarımızın gözü gönlü açılsın diye başlanacak ve devam ettirilecek bir şey değil. vücudun tüm kaslarını çalıştıran, pilatesten daha efektif olan bir spor diyebiliriz hatta.

  kendimiz için yani. kadınlar için.

  erkekler için değil. olmayan kocalarımız için de değil.

  striptiz klüplerinde kullanılmasıyla limitlemeyin direk dansını.

  kucak dansı benzetmesine katılmıyorum. kucak dansı sırf cinsellik odaklı bir şey olmasına rağmen direk dansı bir spor olarak yapılabilir.

  not: yapmıyorum. çok isterim. ama pahalı.

  30 nisan 2015 08:57

  9. (link: https://www.youtube.com/watch?v=3_E7vC2VcRY harika bir örneği için)

  29 ocak 2016 23:32

  10. Çok estetik bulduğum ve kesinlikle öğrenmek istediğim bir dans türü.

  30 ocak 2016 00:22

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar