sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (3)
 • medya (0)

1. Mad mikkelseni görünce koşa koşa gittiğim filmdir.

Spoiler

Filmdeki verilen aforizmalar düşündürücüydü ve güzeldi lakin filmin sonunda sorulan sorulara tam bir cevap alınmaması olmamış. Strange yetenekli bir adam ama ilerleyişi hakkındaki adımlara daha çok yer verilmeliydi ben neden o hala anlayamadım mesela.

Bir de kızla olan uzun diyaloglar yerine karanlık tarafa geçen adamın nasıl kötü olduğu ve nasıl gittiği anlatılmalıydı. Ama yine de mad mikkelsen yine efsaneneydi <3

Wongun beyonce dinlediği kısma çok güldüm bi de dormammu ile sonsuz döngüsü baya komikti. Son olarak o nasıl dormammu en kötü efektti daha korkunç bişey beklerdim.

7 aralık 2016 00:50

2. küçüklüğümde daredevil ile birlikte beni en çok etkileyen iki çizgi roman karakterinden biriydi. kendi paramla aldığım ilk çizgiromanlardı, ikinci eldi ama bence sırf bu yüzden sevmiyordum, egosu, bilgeliği, espri ruhu ama en önemlisi o okült arkaplanı ve saykodelik çizimlerinden etkileniyordum.

filme çekilmez sanmıştım. (gbkz: robert downey jr.) (gbkz: iron man) olmasaydı bu role yakışırdı. ama şansım yaver gitti, bir başka obsesyonum (gbkz: benedict cumberbatch) oynadı. çok afedersiniz, çok taş gibi, kaya gibi görünmüyor muydu kendisi filmde? (başka şekilde tanımlayamadım(ybkz: swh) )

(no:436427)

benedict bu role cidden çok yakışmış. geri kalan tüm oyuncular da tam olmuş. başta tilda swinton'a neden asyalı birini oynatıyorlar diye çemkirenler oldu, neyse ki cevaplarını beyaz perdede aldılar. (hiç gelemiyorum sanat üzerinden haksız yere duyar kasanlara.)

mads mikkelsen başarılı bir kötü adam olmuş. rachel mcadams bayağı yanda kraker niyetine duruyordu ama olsun.

sinemada izlediğim için inanılmaz mutluyum. dün gece evde bir kez daha izledim, yine keyifliydi ama o efektler sinemada görülmeliydi.

çizgi romanının dokusuna uygun, mis gibi bir uyarlama olmuş. ama dilerim devan filmlerinde daha karanlık bir atmosfer görürüz.

çizgi romanlarına da mutlaka bir göz atın süslüler!

20 şubat 2017 22:07

3. son marvel bükücü olarak akıştayım. hepimiz gerek popüler kültür dayatması gerek benedicti bol bol izleme isteği gerek marvel sevdası gerek mad mikkelsen oyunculuğu görme hevesiyle izlediysek allah ne verdiyse stili yfilm eleştirime başlıyorum.

spoiler olabilir ama olmayabilir de o yüzden izlemediyseniz ve izlemeyi planlıyorsanız okumayın bence. yazımın önünü alamadığımdan gizlinotla uğraşmadım.

benedict cumberbatch dr stange için doğru seçimdi bence gerek o kibirli, zeki ve havalı tarzına sherlockta alışkın olmamız gerek ekrana yeni bir yüz olması seyircideki tanıdıklık ve doktorun kişiliğine hayranlığı artırdı bence yoksa filmin ilk yarısı bir de doktoru kabul ettirmeye çalışacaklardı. oysa seyirci direkt severek başladı ki bu dr strange için yanlış bi şey çok doktor allahın belası kibirli ve tanrı sanrısına sahip bi manyak ama bize sevimli gösterildi. olmadı marvel olmadı.

tony stark karakterine benzeliği olduğu doğru ama kimse bir tony stark o-la-maz. neyse filmde karakterler asla oturmadı böyle hızlı hızlı bi şeyler yaptılar ama yüce rabbim o efectler neydi. gerçekten inanılmaz iyi görsel efektler vardı ders niteliğinde izlenebilir.

karakter geçişleri çok boktandı işte al bu büyü diyorsun hm tamam diyor o kitabı elleme diyorsun gidip zamanı değiştiren taşı elliyor oo pelerin seni seçmiş falan bunlar çok altı boştu. tamam büyü gibi marvel evreninde eser miktarda bulunan şeyi bilimle bağlama çabaları iyiydi. hemen kabul etmiyor doktor sonra bilimsel açıklamalar arıyor falan bu fena değildi ama sonra birden en kadim ve güçlü 3 savaşçıyı alt eder hale geliyor o çalışmalar emek falan iyi verilmedi. filmi izleyenin zihninde bir sürü boşluk kaldı. daha önceden okumayan ve animasyonlarını izlemeyenler bence hiçbir şey anlamamıştır o şimdi niye öyle oldu diye.

sevgili karakteri çok lüzumsuzdu off bırakın artık illa bekleyen bi kadın geride bırakmayı bi saniye önce ruhla konuşuyor bi saniye sonra kalp mesajı yapıyor bi aklını yitir bi çığlık at bi normal tepki ver be kadın. bak ben sihir atıyorum diyor adam, sevgilisi de arkasından iyi dönüşte 2 ekmek ve yoğurt al diyor.

daha devasa yazabilirim ama güzel noktalara da parmak basayım da filmi sevmedim gibi bi şey çıkmasın. film ortalamanın üstüydü. görsel efektler, büyünün bilimsel açıklanmaya çalışılması, beyonce dinleyen wong ve otobüsteki stan lee<3 çok iyiydi. thorla bira içip infinity war'a göz kırpmaları falan eğlenceliydi. sonsuz bira<3

bir de marvel evet komple marvel comics yetkilileri eğer bu girdimi okuyorsanız please cut the crap artık ya. yeter ama ya tony stark'a gülüyoruz neden çünkü çizgi romanda da komik bir beydi o. dc'ye göre daha güneşli ve espirili olma çabanızı anlıyorum ve çok da takdir ediyorum ama espiri doğal süreçle gelmiyorsa çok zorlama oluyor film bitmiş bunlar izliyor ee bu komik olmadı deyip tüm seti baştan toplayıp bikaç komiklik sokmaya çalışıyor gibisiniz. komikliği bırakın öyküye odaklanın iyi öykü yazın iyi karakter yaratın sonra gerekli yerlerde biz güleriz.

spoilerımsım bitti.

biraz fazla eleştirdim hatta daha da eleştirebilirim ama yapmayacağım çok kötü film değildi ama benim beklediğimden kötüydü. o yüzden puanım sana 6 bebeyim.

21 şubat 2017 22:00