yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. İspanyolca ile bu siteye giriş yaptım, sürekli tekrar üzerine kurulu bir site, ister istemez insanın hafızasında yer ediyor. biraz da not alarak takip ederseniz , yolunuz ispanya'ya düştüğü zaman çat pat konuşur, işinizi görür ve hatta yanınızda duran birinin konuşmalarından kelime bile yakalayabilirsiniz. Ben pek ilerleyemedim henüz, koşturmaktan ona vakit kalmıyor ,ama ileriki levellarda da başarılı olduğunu düşünmüyor değilim.

  11 haziran 2015 08:34 ed.11 haziran 2015 09:24

  2. ingilizce ve başka diller öğretmeye yarayan web sitesi + application.

  hem işyerinde internetten hem de bir yere giderken telefonumdan oynayarak ingilizcedeki bütün levelları bitirdim.

  çok faydalı ve işe yarar bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

  telefonla oynadığınızda gereksiz reklam yok. (gizlinot: iki ay öncesine kadar yoktu en azından)

  hayattan, klasikleşmemiş cümleler kullanarak, cümle yapılarını öğrenmenize olanak sağlıyor.

  zorla tabiri caizse kafanıza vura vura kelime öğretiyor.

  ben bu level ı atladım, bir daha dönmem diye bir şey yok. bence en önemlisi de bu; seviyeleri ilerlettikçe geçtiğiniz bölümlerin puanı azalıyor. bu yüzden arada sırada geçtiğiniz seviyeleri tekrar yükseltmeniz lazım, bunu da kısa bir testle yapabiliyorsunuz. yani önceden öğrenmiş olduklarınızı kısaca hatırlıyor ve hafızanıza kazıyorsunuz.

  ben 11. seviyede bitirdim ağacı. ama eğer geri dönüp tekrar başlarsam seviyem daha da yükselir. bunun yanında, çeviri de yapabiliyorsunuz. bu da çok güzel düşünülmüş.

  şimdi ispanyolcaya başlayacağım :)

  ** okumak istemeyenler için kısaca, ingilizce ve başka dillerin cümle yapılarını/okunuşlarını/kelimelerini öğretmeye yarayan güzeller güzeli web sitesi + application. buyrun buradan (link: https://www.duolingo.com/ )

  11 haziran 2015 08:58

  3. başlangıç seviyesindeki fransızcamı geliştirmek, ilerletmek için kullandığım site.

  gerçekten yararını görüyorum. hayatın içinde kullanamadığım için unutma endişesi yaşıyordum.

  ne yazık ki ana dil türkçe olarak sadece ingilizce öğrenebiliyorsunuz. diğer dillerde ana dil ingilizce olarak eğitim alınabiliyor. aslında bu bir anlamda iyi de oluyor. fransızcayla birlikte ingilizcenin de üzerinden geçmiş oluyorum.

  bir taşla iki kuş.

  11 haziran 2015 09:28 11 haziran 2015 09:28


  4. İngilizceniz iyiyse mevcut dillerin hepsini öğrenmek için bir şansınız var. ücretsiz oluşu ve giderek artan dil sayısıyla hakikaten başarılı ve kullanışlı bir program. verdiğiniz her cevapla sistemin gelişmesi ve iyileşmesi için bir katkınızın olması da iyi yönlerinden biri bence. dil öğrenmeye heves edenler veya grameri unutmamak için tekrar arayanlar için çok faydalı diye düşünüyorum.

  bilgilerinizi pekiştirmek ve aldığınız verimi en üst seviyeye çıkartmak için benim tavsiyem tekrarlanan kelimeleri bir kelime defteri oluşturup oraya yazmak. bu uygulama fransızca ve almanca gibi farklı artikelleri olan ve çekimlere göre bu artikellerin değiştiği dillerde hata oranınızı düşürmek ve kelimeyi tam olarak öğrenmek açısından faydalı olacaktır.

  ben almanca kursuna başlamadan önce eski bilgilerimi hatırlamak ve belki biraz bir şeyler eklemek için kullanmaya başlamıştım. o zamanlar sadece 4 dil vardı diye hatırlıyorum. sonradan telaffuzu da kontrol eden bir sistem eklediler (gizlinot: ama bu özelliği eğer uygun bir yerde değilseniz geçici olarak devreden çıkartabiliyorsunuz.); böylece kabaca da olsa telaffuz açısından da destek alabiliyorsunuz yani.

  kurs bittiğinden beri duolingo'ya bakmıyorum ama o benim hatam :( halbuki insanlar buradan tüm bir dili öğrenebiliyorlar bkz. (link: https://www.youtube.com/watch?v=tp4Z4EVFA0g&feature=youtu.be&t=3m33s 8 ayda sıfırdan ingilizce öğrenen ispanyol çocuk) evet çocuğun ingilizcesi biraz kırık ama kendine güveni var ve iletişim kurabilecek kadar iyi öğrenmiş (gizlinot: khan academy'den programlama dili öğrenmesi de cabası). internet üzerinden anadili öğrendiğiniz dil olan insanlarla konuşarak, o dilde videolar izleyerek vs. hedef dilinizde konuşma seviyesine gelmeniz işten bile değil.

  diyeceğim o ki süslüler hevesiniz varsa korkmayın, biraz emek istiyor sadece. her gün duolingoda iki-üç çalışma yapmak 15 dakikadan fazla sürmüyor.

  18 haziran 2015 00:48

  5. (yazar: blossom) ve (yazar: rodarte)'ye teşekkürü borç bilirim. Gerçekten bugüne kadar kullandığım en güzel daha doğrusu en faydalı uygulama. 9.sınıfı bitiren kardeşim ingilizcesini pekiştiriyor, annem ve babam sil baştan ingilizce öğreniyorlar ben de italyancada epey ilerledim. ailemden gördüğüm kadarıyla ingilizce-türkçe biraz zorluyor çevirilerde. türkçenin grammar yapısından dolayı malum. italyanca-ingilizce daha basit. bilmiyorum derslerin bir sonu oluyor mu ama italyancada beni tatmin edecek bir seviyeye gelince yarım kalmış almancamı tamamlamayı planlıyorum. (gizlinot: önce onu tamamlasaydın diye düşünebilirsiniz tabi ama güya stratejik düşündüm)

  18 haziran 2015 01:50

  6. ben de bu uygulama üzerinden almanca öğreniyorum.

  benim temelim vardı o yüzden kolay oldu adapte olmak. çünkü en baştan öğretmiyor maalesef. artikel yapılarını, cümle yapılarına vs hakim olmanızı gerektiriyor.

  ama bu söylediklerimi zaten internette gene ücretsiz almanca derslerinden 5 level falan izleseniz yeterli zaten.

  hiçbir şey yapmamaktan iyidir diyorum.

  ayrıca (yazar: plopsy ) 'nin verdiği linkteki ingilizce öğrenen ispanyol çocuk aşırı gaza getirdi beni.

  belki bir kaç aya sular seller gibi almanca konuşurum, kim bilir!

  18 haziran 2015 21:40

  7. Sıfırdan öğrenmek isteyenler için uygun bulmuyorum az da olsa temeliniz olması gerekiyor varsa daha güzel uygulama yok.teşvik ediyor sürekli alıştırmaları da eğlenceli bildiğiniz yerleri test ile geçedebiliyorsunuz açıkçası öğrenmekten ziyade geliştirmek canlı tutmak istediğiniz bir dil varsa bu siteyi/uygulamayı deneyin pişman olmazsınız

  27 aralık 2015 01:12 27 aralık 2015 01:13


  8. orta düzey ispanyolcamı borçlu olduğum android uygulaması. sıfırdan öğrenmesi biraz zor gibi. öğrenilmek istenen dili az buçuk bilmek uygulamayı daha rahat kullanmayı sağlıyor kesinlikle.

  27 aralık 2015 03:00

  9. İngilizceyi taze tutmak amaçlı kullanıyorum ve son zamanlarda ise fransızca öğreniyorum sayesinde süper yararlı bir uygulama.

  27 aralık 2015 03:12

  10. almanca için harıl harıl kullandığım uygulama. ne kadar öğrendiğinizi % olarak göstermesini çok seviyorum. pratikleri çok güzel, mobil uygulaması daha az çeşitli örnek çözdürse de web uygulaması açığı kapatıyor. yıllarca anadolu lisesi almancası almış biri olarak konuşamasam da okuduğum basit metinleri biraz anlayabiliyordum. fakat sevgilim yüzünden konuşmak zorunda kaldım artık bu yaşta. şimdi o duolingo'dan türkçe öğreniyor, ben almanca hatırlamaya çalışıyorum. iki ay çalışmadan sonra (%12'deyken) en azından ailesiyle günlük konuşmalara dahil oldum, ingilizce konuşmayan yaşlılalara hal hatır sorabildim. bence en önemlisi leaderbord'a ekleyip yarışacağınız, `neden çalışmıyorsun!` diye hesap soracağınız arkadaşlarınızın olması. bizde acayip bi hırs vardı holiday season öncesi :)

  nazi gibi baskıyla öğrenmek isteyenler mesaj atsın her gün hesap sorayım.

  16 ocak 2016 18:32