yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  1. Bu başlıkta kendimi buldum.Biri bama gereksiz yere bağırsa ve ben sonradan özür dileyeceğini ve düzeleceğimizi bilsem bile anında gözlerim doluyor.Bir komedi filminin en dandik dram sahnesine geliyoruz, oyunculuk çok kötü, ben yine başlıyorum ağlamaya.Peki duygusallık sadece bu mu? Tabi ki de değil.Başkasına ondan daha çok üzülmek, çevrenizdekilere bir şey olmasın diye kötü söz söylememek, elinden geldiğince iyi davranmak da duygusallığa girer.

  27 aralık 2015 21:10

  2. sitcom izlerken bile ağlayabilenler bu kategoriye giriyor sanırım. (gizlinot: yes i am)

  27 aralık 2015 22:24

  3. diğer insanların en az iki katı kadar yaralanabileceğinizin emaresidir bu hayatta. çok uç durumlar hariç genelde hiçbir şey kazandırmaz, kaybettirir.

  27 aralık 2015 22:46


  4. iğrençtir bir kere kırılgansındır. herkesten özenli davranmasını istersin ve tabiki davranmazlar sen de mal gibi üzersin kendini ağlarsın , susarsın , kendini soyutlarsın. sonunda eline hiçbir şey geçmez üzüldüğünle kalırsın. bunları çok iyi bildiğimden hiçbir zaman takıldığım bir erkekle duygusal bağ kurmam. fakat konu arkadaşlarıma gelince en ufak sorun gözümde büyür ya da ona verdiğim sevginin karşılğını alamıyorsam dünyalarım yıkılır. şuan tam da öyle bir durumdayım arkadaşımı çok seviyorum ama konuşamıyoruz biliyorum yüzüne baktığımda ağlamaya başlayacağım ve gözümde rimel var ...

  8 şubat 2016 14:06

  5. 3 farklı anlama gelebilir:

  1. duygularını yoğun yaşamak

  2. duygularını gösterebilmek

  3. duygularıyla hareket etmek

  yukarıdakilerin tamamı veya çeşitli kombinasyonları "duygusal olmak" anlamında kullanılabilir ve kişinin bünyesinde bulunabilir.

  ben bir oğlak burcu olarak sadece 1 ile bu kategoriye giriyorum ve 3'e anlam veremiyorum. duyguları sorumluluk almamak ve mantıklı olmamak için bahane etmek biraz sinsice geliyor bana. saygı duyamıyorum.

  ayrıca 3 demek, bu kişi öfkelendiği zaman öfkesini de kontrol edemiyor demek mesela. o yüzden "ben çok duygusalımdır" diyen herkese "ayh canııım" diye acımayın.

  2'ye gelelim, 2 bende yok. duygularımı netlikle ifade edebilirim, ama göstermek ve karşıya yansıtabilmek farklı bir şey. bunlardan genelde şairler, aktörler çıkar. 1'e sahip olmayıp 2'ye sahip olanlara dikkat edin. bir gün "ay acımdan ölüyorum" diye başınızın etini yerler, ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi davranırlar.

  8 şubat 2016 16:40

  6. Bence her şeyi "çok" yaşamak. Tek iyi yanı mutlu olduğunuzda da çok mutlu olmak. Ama diğer yandan insan bir süre sonra her şeye usagi gibi gözünün dolmasından bıkıyor. Hiç düşünmeden söylenilen bir söz aylarca üzebiliyor beni. Üzücü bir şey izlesem aklımdan çıkmıyor. Tabi insan kendini atsa atamıyor idare ediyoruz bir şekilde (gizlinot: swh)

  8 şubat 2016 16:46

  7. benim için kavga ortasında sinirden ağlamaktır. rezil eder insanı.

  8 şubat 2016 16:52


  8. çevremdekiler, özellikle annem tarafından, bende olmadığı iddia edilen şeydir. bence herkes duygusaldır belki zamanla duygular körelir ama her insan duygusaldır ama kimisi bunu göstermekten çekinmez ya da saklayamaz kimisi de (gizlinot: o kimisi ben ) ifade edemez istese de yapamaz ya da direk yapmaz. burçla alakası olduğunu hiç düşünmüyorum zira bir ikizler burcu olarak burcumla alakam yoktur (gizlinot: konuşkanlık? ) (gizlinot: ortamlara uyum sağlamak? ) (gizlinot: süper sosyallık?!) (gizlinot: ben?!?!! ) neyse zaten birisi ağlıyorsa duygulanmışsa falan ''ay sen balık burcu musuuoon? kesin öyleseeeğn ay yoksa yengeç mieee?'' tarzı şeyler söylemek ileri bir gerizekalılık problemidir kanımca.

  17 mayıs 2016 23:51

  9. Hayatı bazen çok zorlaştıran...

  Duygusal derken sürekli salya sümük gelmesin aklınıza. Öfkelenince de çok öfkelenirsiniz, kırılınca çok kırılır, mutlu olunca kuş gibi zıplaya zıplaya gezersiniz.

  Eşyalara ve insanlara aşırı bağlanırsınız. Aşırılık tepki göreceği için bunun bir sorun olduğunu düşünür kaygılanırsınız. Bu defa her aşırılığınızdan sonra abarttım mı diye kendinizi yemeye başlarsınız.

  Diğer yandan bence duygusal insanların hayatları mavi kırmızı sarı renkle boyanmışsa, duygusal olmayanların hayatı gri, mor, kahverengidir.

  Çözüm ararsanız da minimalist bir yaşam stiline kendinizi evriltebilirsiniz. Böylece hem hayatınızın ve çevrenizin size yaşatabileceği dalgalanmaları sınırlandırırsınız hem de sizi duygusallaştıran durumlara zıt karşılık vermeyi öğrenirsiniz.

  18 mayıs 2016 00:38

  10. En ufak bir şeyde bile gözlerinizin dolması ve bunu kontrol edememektir. Pek de iyi bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Ne olurdu birazcık duygusuz olsam

  18 mayıs 2016 13:21