yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (7)
  • medya (4)

  1. Ukte, (yazar: cikolata)

  Hayatımda gördüğüm en fütüristik tasarıma sahip saç kurutma makinesi. Bir süredir inceliyorum ürünü, hafif ve gürültüsüz olması bir yana, bence tasarım harikası. Fakat fiyatı 1200 tl. Ortalama bir kuaförde kullanılan saç kurutma makinesi 150 tl iken, bilemiyorum altan.

  28 şubat 2017 21:45

  2. oha falan oldugum sac kurutma makinasi.

  yani ne kadar komplike olabilir ki bu makina. sanki uzay mekiginde yasiyoruz. biraz fazla gereksiz olmus diyorum. 400 dolar fiyat nedir yani. target'in kim? ustelik orta halli magazarlda satiliyor, nordstrom, saks fifth falan anlarim da.

  tati bu urunu de denemisti, kacmaz tabii kendisinden :) (link: https://www.youtube.com/watch?v=cDcHxz5oF7U&t=328s tik tik)

  28 şubat 2017 21:50

  3. yılbaşında hediye olarak elime geçti. eşim dysonci olarak çok heyecanlıydı kullanmak için. Evde zaten braun´dan almış olduğumuz bir saç kurutma makinesi bulunmaktaydı (3 sene önce almıştık ve hala tas gibi çalışıyordu). Kısaca bazı artıları olsa da öyle koşarak para verilecek bir ürün değil.

  -motor kısmını tutma yerine koymaları gerçekten innovatif ve başarılı. kolunuz ağrımıyor bir süre sonra (saçınız benimki gibi uzun ve gür olduğunda ve kurutma süresi uzun olunca değerini anlıyorsunuz).

  -yarattığı hava üfleme hızı (ya da basıncı, tam olarak nasıl diyeceğimi bilemedim ama büyük ihtimalle anladınız) gerçekten yüksek (en yüksek hızda çalıştığında).

  -sessiz değil ama normal makinelere oranla daha az ses çıkartıyor. Gecenin bir körü saç kurutabiliyorsunuz.

  Bunların dışında ne ben ne eşim (hatta evimize gelen bir arkadaşım da aynı yorumda bulundu, kendisi en az 2 kere kullandı makineyi) kurutma hızında ya da saçın yıpranması konusunda bir etkisi olduğunu gördük.

  Dysoncılar alabilir, onun dışında boşa harcanan para bence.

  edit büdüt: 2019 sonuna doğru çalışmamaya başladı, yaklaşık 3 yıl sonra :/ sanırım kabloda temassızlık var, arada çalışıp sonradan tekrar duruyor. bundan önce kullandığımız braun'a (2014 yılında almıştım) geri döndük. servisiyle konuşup uğraşmam lazım (ingiltere'den getirdiği için burada servise alırlar mi bilemiyorum). Servis deneyimim sonrası gene editlerim.

  28 şubat 2017 23:42 9 mayıs 2020 11:29


  4. Eğer alıp almamak konusunda gidip geliyorsanız ve durumunuz elverşli ise bence alınmalı. İçinden bir kurutma başlığı, bir düzleştirici başlık ve vigosu çıkıyor. Düzleştirici olanıyla saçımı kuruturken şekil vermek de çok kolay oluyor. Omzumdan biraz uzun olan saçlarımı 6-7 dakikada kurutup düzleştirebiliyorum.  Motorunun tutma yerinde oluşu şekil verirken kolunuzu ağrıtmıyor. İnanılmaz sessiz bir makine değil ama profesyonel saç kurutma makinelerine oranla daha sessiz. Hızına gelecek olursak da aynı şekilde bariz bir fark var. Fiyatının özellikle mühendislik konusunda hakettiğini düşünüyorum. 

  10 ocak 2019 15:53

  2

  5. 11.11 indiriminde standla birlikte satıldığını görünce dayanamayıp mor olanından aldım ve tek kelimeyle bayıldım. En büyük artısı kilo ve hacim olarak diğer saç kurutma makinelerinden çok daha küçük ve hafif olması. Ayrıca kendine özel şeklinden dolayı saça şekil verirken de kullanımı çok kolay. Motoru gerçekten güçlü ancak saçı yakmıyor. Benim saçlarım omuz hizasının biraz altında. Saçımı kuruturken çok rahat hızlıca düzleştirebiliyorum. Motorunun gücü ve kullanım kolaylığı sayesinde kuaförde çekilen föne benzer bir görüntüyü çok kısa sürede (5-7 dk) yakalayabiliyorum. Ben daha önce normal ev tipi bir ürün kullanıyordum. Bir ara kuaför tipi saç makinelerinden almayı düşünmüştüm ama çok ağır ve büyük olduklarından dolayı kullanamayacağımı düşünüp vazgeçmiştim. İyi ki de beklemişim, dyson'dan çok memnunum. Bu arada 1 yaşındaki kızımın saçını da düşük ayarda yakmadan kurutabiliyorum. Güzel bir saç kurutma makinesi arayan ve bütçesi olan herkese tavsiye ederim. 

  2 aralık 2020 10:23

  6. çok uzun zamandır istiyorum kendisini. uzun bir saçım yok herhangi bir alet de pekala işimi görüyor ama yine de içim gidiyor bu ürüne. fiyatı malum. şu sıralar bir sürü influencerın postlarında görüyorum. en az 5 kişi gördüm diyebilirim. her ürüne bu kadar kolay ulaşabilmeleri beni üzüyor istemsiz. özür dilerim ama gerçekten hayat onlara çok kolay...

  2 aralık 2020 13:52

  2

  7. (link: https://www.suslusozluk.com/dyson-supersonic-hair-dryer?i=1212198 daha önceki girdimde) ürünle ilgili oldukça olumlu yorumlarımı paylaşmıştım. bu yorumlarım hala geçerli olmakla birlikte üzülerek bu markadan başka hiçbir ürün almayacağımı belirtmek isterim. nedeni kasım ayında aldığım ürünün filtresinin (plastik kısım) kırılması ve konuyla ilgili destek hattını aradığımda bu filtrenin güvence kapsamında olmadığını (kendileri aksini iddia etse de internetteki yorumlardan gördüğüm kadarıyla benimle benzer durumu yaşayan birçok tüketici var) ve bu miniminnacık plastik kısmın bedelinin 449TL olduğunu öğrenmem(gizlinot: wtf). bu arada kesinlikle kullanıcı hatası (düşürme vs) yok, filtre zaten sürekli çıkıp duruyordu (gevşekti) ben de yerine yavaşça takıyordum her seferinde. zaten dayanıklı bir plastik olmadığı belliydi, kendiliğinden kırıldı (medya ekliyorum). önümüzdeki yıl markanın hava filtresini almayı planlıyordum ancak artık bu markadan uzak duracağım.

  not: Bu arada markalar böyle politikalar uyguladığında (defektif olduğunu bildiği parçayı garanti kısmına almama, 4TL etmeyecek yedek parçaya 449TL fiyat biçme vb.) kendimi 'enayi' yerine konmuş hissediyorum. bu lüks ve oldukça pahalı bir marka olunca içimden dolandırıldığım ve aptal yerine konduğum hissini atamıyorum. bu sefer ürün ne kadar iyi ve 'prestijli' de olsa benim ağzımda bıraktığı o kötü tat, bütün olumlu tüketici deneyimini (ki lüks markaların vaadi aslında budur, tüketici deneyimini, yani tüketicinin ürüne sahip olmaktan duyduğu hazzı maksimize etmek) silip süpürüyor. biraz uzun oldu ama bu kötü deneyimle ilgili duygularımı da paylaşmak istedim. özellikle belirtmek istiyorum markayı tavsiye etmememin ve benim bundan sonra markadan ürün almayacak olmamın sebebi hatalı, defektif bir ürünle karşılaşmam değil. çünkü gerçekçi olursak her üretim hattından çıkan üründe az da olsa hatalı çıkma payı vardır. beni markadan soğutan bana verdiği hissiyat, bende bıraktığı duygu. özellikle hassas kalpli süslülerimize kesinlikle tavsiye etmiyorum o nedenle.

  ilgili medya:
  1
  18 mart 2021 16:08 18 mart 2021 16:21


  5

  8. Kabarık, fazlasıyla gür, kıvırcık ve kalın telli saçlara sahibim. Bu yüzden yıllardır yorumları okuyordum fiyatı yüzünden alıp almamakta kararsız kalmıştım. En sonunda kendi makinam yeterli gelmediği için almış olduğum üründür. Tek kelimeyle bayıldım. Yarım saatte kuruyan saçlarım 15 dakika kuaförden çıkmış gibi oluyor. Fiyat olarak pahalı bir ürün ama 1 kerelik alınmalı olduğunu düşünüyorum. Kalitesi tartışılmaz derecede iyi.

  1 nisan 2021 16:24

  5

  9. aşırı nemden 3 makine tutmada ancak kuruyan saçlarımı yakmadan kurutan, kurtarıcı kurutucum.

  18 ocak 2022 01:58

  5

  10. Geçtiğimiz babalar gününde dyson siyah renklisini stand hediyesi ile kampanyalı sununca aylardır içimde verdiğim savaşa son verip aldığım makine. önceki makinem 10. yılını devirdi ya da devirmek üzere olan ion özellikli 2300 wlık bir rowenta. ondan da ziyadesiyle memnundum beni bu güne kadar üzmedi. peki beni dysona para gömmeye iten sebepler neydi?

  öncelikle kıvırcık saçlıyım ve kendimi bildim bileli en çok yatırımı saça yaparım. zira zorlu bir saç tipim var ve tasarımcı olarak da tasarımının güzelliğine kayıtsız kalamadım. sonunda ürüne karşı olan merakım galip geldi. ben alırken henüz kur farkı yansımamıştı. 3000tlye stand hediyesiyle almış oldum. sonuçta iade politikası da olduğu için denemek istedim ve ilk tecrübemde saçlarım görünüş olarak daha az elektrikli ya da daha parlak değildi. elimdeki güncel fiyatı kat kat daha ucuz olan makinayla karşılaştırdığımda çok benzer sonuçlar aldım. daha kısa sürelerde de kuruttu diyemem. sigara içen bir arkadaşım şiddetle karşı çıktı hatta. saçmalama ne yapıyor olabilir 3000 tllik. yine harca o parayı ama başka şeye harca vs dedi. sonra düşündüm bu arkadaşım ayda en az 250 tl sigara parası harcıyordu ama ben sigara içmiyordum böyle bir giderim yoktu. bu hesapla onun 1 yılda havaya üflediği parayı ben yıllarca argesi yapılmış bir alete veriyordum. bu kadar kendimi şımartmaya hakkım olduğunu düşünerek iade etmekten vazgeçtim. bu kararımda etkili olan diğer noktalar ise ürün gerçekten çok güzel ve şık öncelikle. bakmak bile keyif veriyor. dysonın kendisi gelip elindeki makineyle aynı etkiye sahip saçmalama dese ben yine de dysonı kullanmaya devam ederim; çünkü bir kere tecrübe ettim artık ve bu güzel üründen vazgeçmek istemiyorum. tasarımcı olduğum için de olabilir ama ürünün tasarımının güzelliği benim için oldukça önemli. bunun yanı sıra ürün minik ve hafif. taşıması kolay. artı daha sessiz ama bu haftada 2-3 kez 15 dakika kullanan biri için aman aman bir fark yaratmasa da profesyonel kullanıcıların bu noktaya vurgu yaptıklarını gördüm. kıvırcık saçlı biri olarak vigolu bir saç kurutma makinesi benim için çok önemli. erasmus, yüksek lisans gibi uzun süreli seyahatlarda diğer makineler daha hacimli ve ağır oldukları için yanımda taşımak yerine gittiğim yerlerden makine satın aldım. şimdi kısa seyahatlerde bile dysonı taşırım diye düşünüyorum minikliği sebebiyle. elimdeki diğer makine dediğim gibi 2300w ion özellikli bir makine ve güncel fiyatı 600-700 bandında. dyson 1600w ama işte bu noktada yapılan arge çalışmaları ve yatırımların etkisiyle 2300wlık makinenin en güçlü ayarı dysonın en düşük ayarından daha az hava üflüyor. dysonın son ayarı canavar adeta çok kuvvetli üflüyor. ısı konusu da aynı şekilde daha düşük güç ile aynı seviyelerde benzer sıcaklığı veriyor. en üst ayarını kullanmıyorum bile. 1. ayarı benim için fazlasıyla sıcak ve yeterli eğer acelem yoksa. acelem varsa 2. ayarıyla başlayıp 1. ile bitiriyorum yine. vigo önemli demiştim. yine argenin gücünü gösteren bir diğer önemli kısım da benim için o oldu. o üfleme gücüne rağmen vigoyu taktığınızda asla ve asla hissedilmiyor. bu kıvırcık saçın elektriksiz kuruması için çok önemli zira o kuvvetle sıradan bir vigo olsa saçın karışmasına ve elektriklenmesine sebep olurdu. daha çok havayı, hissettirmeden saça verebilen minicik minicik ama homojen deliklere sahip bir vigo tasarlamış adamlar. ben buna saygı duyarım.

  peki pahalı mı? bence pahalı, hele de güncel fiyatıyla oldukça pahalı. benim için resmen yatırım nesnesi oldu. daha taksitleri bitmeyen ürünün fiyatı tam ikiye katladı. peki pahalı ama değer mi? o soruyu cevaplamak zor. beklentiye ve bütçeye bağlı olarak cevap değişecektir. dediğim gibi henüz 1 seneyi doldurmayan kısa süreli öznel tecrübeme dayanarak sahip olduğuma memnun olduğum bir alet. aldığıma pişman olmadım. daha uzun vadede kullanıp saçıma daha az zarar verdi daha hızlı uzadı vb. etkileri de yaşarsam zaten benim için %100 tamam bir ürün olur.

  edit: aslında direkt hafif demek doğru olmaz çünkü diğer makinemle karşılaştırdığımda ağırlıkları benzer ama motor kısmı klasik modeller gibi üstte değil de sap kısımda olduğu için ağırlık dağılımı daha dengeli ve ağırlığı hissetirmiyor. boyut karşılaştırması için de medya yüklüyorum.

  ilgili medya:
  1
  30 mart 2022 17:32 30 mart 2022 21:35