yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. müsait olup olmadığını sormadan çat kapı gelen, kendi evinin rahatlığında gelir gelmez bu kanalı değiştir şunu aç diyen ve hadi çay may bir şey yapın diyen misafir türüdür.

  evlerden ırak.

  6 aralık 2014 20:44

  2. "En yakın Arkadaş"ın evine yapılan çok güzeldir :)) ama gelen akrabaysa bir de üstüne sevilmeyense çekilecek dert değil

  6 aralık 2014 20:52 6 aralık 2014 20:55

  3. Bizim geleneklerimizde bazı akrabalarca hala devam eden, müsait misin deme gereksinimi duymadan Çat kapı gelen, hiç sevmediğim misafir türüdür.

  Şu an bize gelenler gibi ! Final var artı araştırma ödevim var, bunca işimin gücümün arasında parazit yapan bir de misafirlerimiz var. Şu an çok doluyum süslüler :'( Ama çıkmam gerek, öptüm bye.

  14 aralık 2014 13:28


  4. sabahın köründe arayıp, yarın size gelmek istiyoruz diyen bir türüne rastladım. (sabahın 5inde yapılan polis baskınları gibi. ) uyku sersemi ne dediğini bile hatırlamıyor insan. yok anam biraz düşünceli olmak lazım.

  14 aralık 2014 15:22

  5. en yakın arkadaşlarımdan birini hatıratan başlık

  annesi ile benim annem üniversiteden çok yakın arkadaşlar. kızlada doğal olarak çocukluktan beri beraberiz. çokda iyi anlaşırız fena değil.

  ama bir huyu var ki öldürücek beni.

  ben zaten haftanın 2 günü eve geliyorum (yurtta kalıyorum), pat diye eve damlayıveriyor. sonrada ben kalıyım burda ya dönemicem eve falan diyor. bi bakmışım kendi yatağını hazırlıyor içeride.

  arkadaşlarımla dışarıda görüşmeyi severim ama birinin benim evimde kalmasını ve iki gün boyunca onla vakit geçirmekten sıkılırım ben açıkcası. tabi ben çağırmadığım sürece.

  birde maalesfe genelde yıkanmamış oluyor ve kullandığı yastık kılıflarını annem çöpe atıyor. kendisi çok titizdir zaten.

  sırf bu kız yüüznden annemle de kavga ediyoruz. 'sen çağırıyosundur bu kızı kız kendi mi gelicek' diye söyleniyor tabi haklı kadıncağız. eşi benzeri yok çünkü bunun.

  kısaca, insanı gıcık eder. bir daha evine çağırasın gelmez bu misafir tipini.

  14 aralık 2014 16:37

  6. Direkt misafirden nefret eden bünyeme zehir gibi gelen misafir türüdür. Üniversite sınavına şunun şurasında 3 gün kalmışken yatılı + emrivaki gelinmesi en stessiz insanı bile sinir-stres sahibi yapabilir.

  27 haziran 2018 23:46

  7. annemin eve misafir kabul etmemesiyle asla yaşanmayan olaydır. senede bir dayımlar gelir, onlar da üç gün önceden falan haber verir. misafir alışkanlığı gelişmiş bi kültür olarak bence annemin yaptığı gayet iyi bir şey. nadiren önemli günlerde (bayram vs.) gelen misafirlerin başımızın üstünde yeri var ama herkesin özel bir hayatı var. komşularla da aramız yoktur pek. özellikle istanbul gibi bir şehirde yaşarken olmaması daha iyi diye düşünüyorum. kimin ne olduğu belli olmaz...

  28 haziran 2018 00:04


  8. Aslına bakarsanız haberli gelen misafirden daha iyidir. Bulduğunu yer, bulamazsa ekmek kemirir falan, ev tozlu olsa da ay kusura bakmayın ani geldiniz diye de laf sokulur.

  Haberli misafirin uğraşı daha çoktur, ön temizliği, yemek hazırlığı, tertip, düzen derken insanın muhabbet etmeye hali kalmıyor.

  Bana sorarsanız ben iki türlüsünü de severim.

  28 haziran 2018 01:56

  9. son iki gündür başıma gelendir. normal koşullarda en tatlı misafir olabilir. ama ben aniden gelişen olayları pek sevmem. ek olarak; önceki gün ofiste gergin bir gün geçirdim. eşime yazdım çok bitkinim eve gelip yemekten sonra direkt uyuyacağım diye. akşam eve gittim eşimin annesi aradı, geliyoruz dedi. hadi dedim tamam. tam migren öncesi hassasiyeti yaşıyordum. yoruldum geldiklerinde işte servisti yemekti falan. düne migrenle başladım. ofis yine hoş değildi. sonra eşime yeniden yazdım. migrenim fena, akşam yemek yemeyeceğim, yatacağım diye. bu sefer eşimin abisi aradı, akşam iki seçeneğiniz var 1 bizimle konsere gelceksiniz (migrenim varken konser intihar), 2 çocuklara bakacaksınız. sonuç: eşimin iki yiğeni (2.5 ve 10 yaşında iki çocuk ki küçük olan hiperaktif) akşam bizdeydi. üzerine kaynanamda çıktı geldi. son iki gündür ev hayatım hayaller hayatlar yani bu emrivaki misafirler yüzünden.

  * normal zamanda her geldiklerinde aşırı mutlu olurum, hatta yiğenlerimi canım kadar severim. burada bahsetmek istediğim tek konu emrivaki.

  28 haziran 2018 11:07

  10. doğru bir tabir olduğunu düşünmüyorum. "çatkapı gelen misafir" tabiri daha doğru gibi.

  28 haziran 2018 15:21