yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Hayatımda kullandığım en güzel parfümlerden biri. Kışın kokusu hafif bir hindistan cevizi - sandal ağacı iken yazın bunu daha oryantal bir şekilde hissedebilirsiniz.

  Normalde kış parfümlerim Miracle ya da Noa olurdu ama bu parfümü bulduktan sonra pek aramadım onları.

  Kalıcılık konusunda ise 10 üzerinden 6 diyebilirim. yukarıda bahsettiğim parfümler kalıcılıkta çok daha iyi iken, bu parfümü sabah sıkarsam öğlen 2 gibi gitmiş oluyor.

  ukteyi (yazar: sakura ) vermiş.

  15 mart 2016 00:27

  2. birkaç yıl öncesinde 30 ml olanını almıştım. parfüm arayışında olduğum zamanlarda bileğime sıkmıştım (tekin acar'daydı sanırım), sonra da minibüste bileğimi çaktırmadan koklayıp durmuştum.

  geçende şişesini tekrar buldum, gerçekten çok güzel kokuyor. baharatlı bir kokusu var. şu anda kullandığım la vie est belle bitsin, bunun büyüğünü alacağım.

  21 ocak 2019 09:02

  3. Hakkında bu kadar az girdi olmasına şaşırdığım bugüne kadar kokladığım en kibar parfümlerden biri. Evet bu parfüme bir sıfat vermemiz gerekse ben kesinlikle kibar derdim. Yİne bu parfüm bir insan olsa bence kraliyet ailesi mensubu olurdu. Kibar, asil,zarif ve yumuşak. 

  Elimde bu parfümün büyük boy bir muscent versiyonu var. Aynı zamanda iş yerim Sephora ve Sevillere çok yakın olduğu için gidip orijinalini de deneme şansı buldum. Tabi önce orijinalini deneyip sonra muscentten sipariş etsem daha mantıklı olurdu ama bu da böyle bir macera oldu ne yapalım sgsfsf. Şansıma kokuyu oldukça beğendim. Bu parfüm estee lauder'ın sitesinde sık sık indirime giriyor. Kör atış yapılır mı? Bence yapılır, genel beğeniye oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. hayatınızın parfümü olmasa da zevkle kullanır bence herkes. Ne bileyim bu parfüm için 'Öf ne kadar ağır kokuyorsun' diyemez mesela kimse. Ayrıca tarafıma göre çokda güzel bir hediye alternatifi, yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü. 

  Parfüm 2010 yılında Sensuous serisinin başarılı bir flankerı. Ben genelde flankerları orijinallerinden daha az severim. Hatta çoğu markalarda flankerları koklamayı hep pas geçmişimdir. Bu yanlış bir ön yargı olsa da bana itici bir pazarlama taktiği gibi gelir ama ilk defa bir flankerın orijinalinden daha iyi koktuğunu hatta orijinaline argo tabirle' 1726262 bastığını' görüyorum. Bundan sonra asla flankerları pas geçmeyeceğim. Başlangıç notalarında bargamot, gül, mandalina ve karabiber varmış. Benim için açılışı gül karabiber ve bargamotun güzel bir karışımı diyebilirim. Mandalina oldukça sessiz. Turunçgilli ferah açılışlara çok alıştığımız için bu buruk açılış bana oldukça farklı ve güzel geldi. Karabiberin hafif burukluğu bargamot ve gülle çok güzel dengelenmiş. YAKLAŞIK bir 20 dakika sonra orta nota geçişlerinde ise Hindistan cevizi hey bende burdayım diye bize el sallamaya başlıyor. Fakat buradaki Hindistan cevizi bir güneş kremi Hindistan cevizi kadar buram buram olmamakla birlikte bu halini oldukça kibar buldum. BENCE YAZ parfümlerinde Hindistan cevizi max bu kadar olmalı diğerleri bana body Shop ya da Victoria secret body mistlerini hatırlatıyor. Sonuçta body mist gibi kokmak istesem body mist sıkarım. Hindistan cevizi bal ve yaseminle desteklendiği için belki bu kadar kremsi hissediliyor olabilir yine de bilemiyorum. Bu parfümdeki beni en mutlu eden nüans Hindistan cevizinin çok dozunda kullanılmış olması. Bronze goddes ya da la teraccota gibi görece ağır olduğunu asla düşünmüyorum. ( ben ne teracootayı ne de bronze goddes'ı sevmediğimi ve ağır bulduğumu belirtmeliyim)

  Hindistan cevizinden başımızı kaldırdığımızda ise sandalağacının verdiği çok hafif odunsuluk ve amberin el sallamasıyla parfüm noktalanıyor. Tabi altlarda vanilya da çok hoş bir kremsi sıcaklık katmış bana göre . KREMSİ PARFÜMLERİN BANA GÖRE çok güzel bir hali sensuos nude. Kremsi, sıcak çok hafif odunsu bence tam tanımı bu şekilde. 

  Peki kimler çok sever? Zarif kokmak isteyen herkes çok sever. Üstümde ipekli bir gömlek altımda sigara paça toprak tonları dökümlü kumaştan bir pantolon. KULAĞIMDA ZARİF KÜPELERİM. NUDE RENGİ KÜÇÜK BİR ÇANTAM HAFİF HAREKETLİ ÇEKİLMİŞ fönümle kendimi ne zaman prenses gibi hissetmek istesem elimin gittiği bir koku oldu bu parfüm. Verilmek istenen mesaj tam da bu olmuş bence. Kendimce oluşturmaya çalıştığım küçük parfüm koleksiyonumda floral olmayan kremsi prenses koku boşluğunu çok güZel dolduruyor. 

  Kalıcılık konusunda sadece muscent versiyonu için konuşabilirim oldukça tatmin edici buldum. Tenimde bile 8 saate yakın kaldı ve tenimde kalan hali sanki ben böyle kokuyormuşum gibiydi. Fakat kokuyu çevrenizin duyabilmesi için size sarılmaları gerekir alanı bence düşük bu yüzden iyi bir bahar ve yaz parfümü. 

  Orijinalini alacak mıyım? Hayır almayacağım çünkü doları durduramıyoruz... şaka bir yana muscent versiyonu açılıştan kapanışa kadar nota geçişlerini bana verdiği için gerçekten almaya gerek duymadım. Belki küçük boyunu bir indirimde yakalarsam edinirim zaten benim için her zaman sıkılacak bir koku olmadığı için 50ml en az 3 yıl belki daha fazla gider diye düşünüyorum. Neden her zaman değil çünkü ben her zaman yukarıda tanımlamaya çalıştığım gibi giyinmiyorum ya da o prenses İngiliz ailesi duygu durumunda olmuyorum, aksine biraz daha vamp diye tabir edebileceğimiz taraftayım.

  Hepinizi öperim sevgiler 

  18 nisan 2021 01:25


  4. Üstteki süslünün ayrıntılı girdisini okuyunca ben de bu parfüm hakkında minik bir girdi yazmak istedim. Bu koku gördüğüm en naif, en hafif ama aynı zamanda en özgün kokulardan biri. Hiçbir yerde bir benzerini koklamadım ya da koklayınca şuna benziyor diyemiyorum. Koku tarz olarak elbette herkese uymaz ancak kimseyi bu kokuyla rahatsız edemezsiniz. Yumuşak baharatlı, hindistan cevizinin etkisiyle kremsi bir koku. Koklamaya aşığım, elimde 30 ml boyu var kıyamıyorum kullanmaya. Ancak maalesef tamamen bir ten parfümü. Yayılım sıfır :( kalıcılığı ortalama, siniyor hafif. Ben yayılımı olan kokular sevdiğim için beni çok üzüyor ama kaliteli, elegan bir ten kokusu arıyorsanız bu kokuya mutlaka bakmalısınız. 

  18 nisan 2021 10:54

  5. Çok zarif bir koku. Pamuk gibi yumuşacık. Hindistan cevizi ve pudra ağırlıklı bir koku alıyorum ben. Cidden ismi gibi nude bir parfüm, yani yayılımı yok denecek kadar az, ten kokusu gibi. O yüzden de yormuyor, bıktırmıyor. Çok güzel.

  16 haziran 13:32